"Оқу құралдары " қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Оқу құралдары " қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
1.1.1.1Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл,ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау) 1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік септік жалғауларын қайталау. Барлық оқушылар: Не? деген сұраққа жауап бере алады. Сабақта үйренген оқу құралдарын айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: Оқу құралдарын өзара сөйлесу кезінде еркін қолдана алады. Бірін-бірінен өзіне қажет оқу құралдарын сұрап ала алады. Кейбір оқушылар: Басқа оқу құралдары атауларын біледі, оларды өмірлік жағдаятқа еркін қолдана алады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ : Оқу құралдары

Мектеп: Кондратовка орта мектебі


Күні:

Оқытушының аты-жөні: Жиентаева ҚЕ


Сынып: 0

Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар саны: 2




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттар

1.1.1.1Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл,ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау)

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік септік жалғауларын қайталау.

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар: Не? деген сұраққа жауап бере алады.

Сабақта үйренген оқу құралдарын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Оқу құралдарын өзара сөйлесу кезінде еркін қолдана алады. Бірін-бірінен өзіне қажет оқу құралдарын сұрап ала алады.

Кейбір оқушылар:

Басқа оқу құралдары атауларын біледі, оларды өмірлік жағдаятқа еркін қолдана алады.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Рессурстар


Сабақтың басы

(2-5 мин)

Оқушылармен амандасу.

Шаттық шеңберін құру.

Күлімде күн бүгін де,

Қарады маған да.

Күлімде бүгін де,

Қарады саған да.

Күлімде күн бүгін де,

Қарады баршаға!

Оқушыларды оқу құралдары суреттері арқылы топқа бөлу.

Үй тапсырмасын тексеру. Доп лақтыру арқылы сөздік жұмысы.

Парта-парта

Есік-дверь

Терезе-окно

Орындық-стуль

Суреттер сөйлейді стратегиясы

Балалар, бүгінгі өтетін жаңа тақырыбымызды өткен тақырыппен байланыстырамыз.

Кіріспе сөз. Балалар, біз күнде сабағымызда оқу құралдарын пайдаланамыз. Олар бізге өте қажет. Біз оқу құралдарысыз мектепке келе алмаймыз.

Оқу құралдары бізге бәрімізге көмектеседі. Біздің көмекшілерімізге айналды. Оқу құралдары арқылы біз жазамыз, сызамыз көп жұмыстар орындаймыз.

Жаңа сөздермен жұмыс

Қайшы-ножница, scissors

Өшіргіш- ластик, pubber

Кітап-книга, book

Дәптер-тетрадь, copybook

Сызғыш-линейка, pul

Қарындаш-карандаш, pencul

Қалам-ручка, pen

Жаңа сөздерді хормен айту, қайталау, жеке қайталау. Сөз тіркестерін және сөйлем құрастыру.

Менің қаламым көк түсті. Сенде түрлі түсті қарындаштар бар. Менің дәптерім жасыл түсті.

Тыңдалым әрекеті: Оқу құралдар туралы мәтін өзім құрастырамын

Жазылым әрекеті: « Кім тез» ойыны постерға оқу құралдарын вагондарға жапсыруПостер қорған кезе мына ережені сақтаймыз.

  1. Дұрыс құрастыру

  2. Уақыт өлшемі

  3. Қорғау

  4. Спикер (керек пе)

Оқушыларды смайликтер арқылы қалыптастырушы бағалау.

2-тапсырманы орындату.

Айтылым әрекеті: оқулықпен жұмыс

Маған беріңізші. Маған

берші.....



Рисунок 19







Қарлы кесек әдісі арқылы тексеру





Суреттер





АКТ



























Сөздер үш тілде







Аудиодиск

2.3.1.

2.3.4





Аудио









Постер жасау





















Сергіту сәті.

3-тапсырманы орындату. Балалар суретте не бар

Оқушыларды саусақпен бағалау

Сабақты «Әрқашан күн сөнбесі!» өлеңімен үш тіде аяқтау. музыкасымен

Рефлексия. Бағдаршам арқылы бағалау

Жасыл түс-түсіндім

Сары- маған көмек керек.

Қызыл-түсінген жоқпын

Сабақты қалай түсінгендері туралы бағдаршамға жапсырады.





«Көңілді күн»



Айтылым







































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2018
708
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі