|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1. Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын оқу |
Мектеп: «Опорный орта мектебі» КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Темірбеков Е |
|||||
|
Сынып: 6 Төтенше жағдайдағы оқшауланған сипаты (ӨҚН) |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Орта және ұзақ қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу. |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
5.3.3.3 Түрлі дене жүктемелерерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап анықтай білу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
3.3 Түрлі бағыттағы дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаның энергетикалық жүйесімен байланысын зерттеу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушы жүгіреді Көбі: Білім алушы қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады Кейбірі: Білім алушы жүгіреді, өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Қашықтықта жүгіру техникаларын көрсетеді. Орта және алыс қашықтықтағы дене жүктемелерінің айырмашылығын және оның ағзаға тигізетін әсерін анықтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ширату және қалпына келу техникасы эститикалық созылу, динамикалық созылу орнынан тұрып ұзындыққа секіру, екпін алып ұзындыққа секіру,«аттау» тәсілімен биікке секіру секірулерді орындау кезеңдері: екпін алу, ұшу, қону тамыр соғысы жиілігі, тыныс алу жиілігі күш, координация, тепе-теңдік, жылдамдық. Олимпиада ойындары, жарыстар өнертапқыш, креативті ережелер. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология пәнімен байланыс - дене мүшелерін анықтай біледі. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын меңгерді. |
|||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10мин |
Дайындық бөлімі. Сапқа тұру. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Санау арқылы екі топқа бөлу.Техника қауіпсіздігі. Саптық жаттығулар.Орыннан оңға, солға бұрылу. Оқушылар жүгіру жаттығуларын орындайды. Аяқты артқа бүгіп жүгіру. Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру. Әрбір адымда секіріп жүгіру. Ж.Д.Ж.бір орында. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Кең алаң Ысқырық,секундомер |
||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
(С, Ж, Т) Оқушылар бірнеше адамнан тұратын топтарда өз білімдері мен интернет ресурстарын пайдаланады және жақсы денсаулық олардың қысқа әрі ұзақ қашықтықтарға жүгіруімен қалай байланысты екендігін қарастыра отырып, жақсы денсаулық компоненттерін зерттейді. (ЖЖ, С, К) «Нөмірлерді шақыру» 2-4 команда қатысады, олар бір-бірден бағанға тұрады және рет нөмірі бойынша саналады, әрқайсысы өз нөмірін жаттап алады. Әрбір бағанның алдында 10-15 м қашықтықта сөре сызығы, одан 2 м арақашықтықта мәре сызығы жүргізіледі. Жетекші ойыншыларды кез келген тәртіпте шақырады. Шақырылған ойыншылар алға жүгіріп шығады, бағанды айналып өтеді де, кері қайтады. Мәреге бірінші болып жеткен ойыншы өз командасы үшін бір балл жинайды және өз орнына тұрады.Жетекші кейбір қатысушыларды 2 рет шақыруы мүмкін. Саралау: қозғалыс нысанын өзгерте отырып,тапсырманы түрлендіруге болады: бағанға дейін – екі аяқпен секіру, кері қарай - жай жүгіру; бағанға дейін – бір аяқпен секіру, кері қарай – жай жүгіру және т.с.с. |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -Бүгінгі сабақ несімен ұнады?Қандай нәрсе сіздерге қиын болды? Екі жұлдыз, бір ұсыныс – бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тəсіл. Өзін-өзі бағалау үшін қолданылған кезде бұл тəсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді, соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады. Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тəсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. |
«Екі жұлдыз-бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Оқушы бірін –бірі Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. |
Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді |
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орта және ұзақ қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу.
Орта және ұзақ қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1. Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын оқу |
Мектеп: «Опорный орта мектебі» КММ |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Темірбеков Е |
|||||
|
Сынып: 6 Төтенше жағдайдағы оқшауланған сипаты (ӨҚН) |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Орта және ұзақ қашықтықтарға жүгіру техникасын оқу. |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
5.3.3.3 Түрлі дене жүктемелерерінің арасындағы айырмашылықты және олардың ағзаға тигізетін әсерін сыртқы белгілеріне қарап анықтай білу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
3.3 Түрлі бағыттағы дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаның энергетикалық жүйесімен байланысын зерттеу. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушы жүгіреді Көбі: Білім алушы қауіпсіздік ережесін сақтай отырып жүгіре алады Кейбірі: Білім алушы жүгіреді, өз ойларын еркін жеткізе біледі, дене жаттығуларының түрлерін орындай алады |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Қашықтықта жүгіру техникаларын көрсетеді. Орта және алыс қашықтықтағы дене жүктемелерінің айырмашылығын және оның ағзаға тигізетін әсерін анықтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ширату және қалпына келу техникасы эститикалық созылу, динамикалық созылу орнынан тұрып ұзындыққа секіру, екпін алып ұзындыққа секіру,«аттау» тәсілімен биікке секіру секірулерді орындау кезеңдері: екпін алу, ұшу, қону тамыр соғысы жиілігі, тыныс алу жиілігі күш, координация, тепе-теңдік, жылдамдық. Олимпиада ойындары, жарыстар өнертапқыш, креативті ережелер. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология пәнімен байланыс - дене мүшелерін анықтай біледі. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын меңгерді. |
|||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10мин |
Дайындық бөлімі. Сапқа тұру. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Санау арқылы екі топқа бөлу.Техника қауіпсіздігі. Саптық жаттығулар.Орыннан оңға, солға бұрылу. Оқушылар жүгіру жаттығуларын орындайды. Аяқты артқа бүгіп жүгіру. Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру. Әрбір адымда секіріп жүгіру. Ж.Д.Ж.бір орында. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Кең алаң Ысқырық,секундомер |
||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
(С, Ж, Т) Оқушылар бірнеше адамнан тұратын топтарда өз білімдері мен интернет ресурстарын пайдаланады және жақсы денсаулық олардың қысқа әрі ұзақ қашықтықтарға жүгіруімен қалай байланысты екендігін қарастыра отырып, жақсы денсаулық компоненттерін зерттейді. (ЖЖ, С, К) «Нөмірлерді шақыру» 2-4 команда қатысады, олар бір-бірден бағанға тұрады және рет нөмірі бойынша саналады, әрқайсысы өз нөмірін жаттап алады. Әрбір бағанның алдында 10-15 м қашықтықта сөре сызығы, одан 2 м арақашықтықта мәре сызығы жүргізіледі. Жетекші ойыншыларды кез келген тәртіпте шақырады. Шақырылған ойыншылар алға жүгіріп шығады, бағанды айналып өтеді де, кері қайтады. Мәреге бірінші болып жеткен ойыншы өз командасы үшін бір балл жинайды және өз орнына тұрады.Жетекші кейбір қатысушыларды 2 рет шақыруы мүмкін. Саралау: қозғалыс нысанын өзгерте отырып,тапсырманы түрлендіруге болады: бағанға дейін – екі аяқпен секіру, кері қарай - жай жүгіру; бағанға дейін – бір аяқпен секіру, кері қарай – жай жүгіру және т.с.с. |
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -Бүгінгі сабақ несімен ұнады?Қандай нәрсе сіздерге қиын болды? Екі жұлдыз, бір ұсыныс – бұл өз-өзіне немесе сыныптасына құрылымдастырылған кері байланыс ұсынуды қамтамасыз ететін тəсіл. Өзін-өзі бағалау үшін қолданылған кезде бұл тəсіл оқушылардың қажеттіліктерін анықтауға да мүмкіндік береді, соның негізінде мұғалім оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін өзінің жоспарларын өзгертіп бейімдей алады. Барлық оқушыларды өздерінің оқу үдерісіне қатыстыру үшін бұл тəсілді бүкіл сыныпқа қолдануға болады. |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап. Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім. Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым.Деңгейі жоғары оқушылармен аралстырып білім деңгейлерін көтердім. |
«Екі жұлдыз-бір тілек» әдісі арқылы рефлексия жасалады.Оқушы бірін –бірі Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым. |
Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтайд...Ойын ойнау кезінде бір-біріне адагершілік қабілеттерін таныта білді |
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||
шағым қалдыра аласыз













