|
Педагогтің аты-жөні: |
Аденова В.К. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Отбасы – бақыт мекенім» |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушылардың отбасы құндылығы туралы түсініктерін кеңейту, оны сүйе білуге, отбасы игілігі үшін талмай еңбек етуге үйрету, үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетуге, отбасы мүшелеріне қамқор, бауырмал болуға тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың түрі: |
Сынып сағаты |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 1 минут Негізгі бөлім: 8 минут Ортасы: 15минут Соңы: 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Қызығушылықты ояту. Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі сынып сағатымыздың тақырыбы: Отбасы – Бақыт мекенім. Тақырыппен таныстыру. Отбасы ошақтың үш тағаны сияқты, олар- әке, ана, бала. Үшеуінің бірлігі отбасының бірлігі. Қоғамдағы әр шаңырақтың босағасы берік, мерейі үстем болмай , мем- лекетіміз мықты болуы мүмкін емес. Бала- ата-ананың игі істерін жалғастырушы болашағы. Атамыз қазақ «Бала-адамның бауыр еті», «Балалы үй базар» дейді. Өйткені, бала өмірдің жалғасы, отбасының жеміс берер гүлі. Отбасы - бұл қоғамның негізі. Баланың болашақта жақсы азамат болып өсуі, жан-жақты тәрбиелі болуы отбасында берілетін тәрбиеге тікелей байланысты. Әр бала-дара тұлға. Бала тәрбиесінде жаман қылықтар көрсетуден аулақ бо-лып, балаға үлгі бола алсақ- жан-жақты дамыған, шығармашылық қызығуы бар ұрпақ тәрбиелей аламыз. «Әкеге қарап ұл өсер, шешеге қарап қыз өсер» дегендей жақсы тәрбие беру ата-ананың парызы. Қорытынды: Әке - асқар тауымыз. Ол әр уақытта биіктен көрінсе, ағып жатқан бұлақ, сарқылмайтын қазына болса, сол бұлақтың жағасында әр кезде жап-жасыл құрақтар өсіп тұрса, табиғатымыз отбасымыз, әсем болмай ма? Сыйластық пен мейірімділік орын алған отбасы ешқашанда шайқалмайды. Біз бүгін өзімізге ең жақын, ең қымбат анамыз, қамқор әкеміз, қайырымды ата - әжеміз, аға - әпкеміз, іні - қарындасымыз туралы айттық. Отбасы – ол ең жақын адамдардың ошағы. Әрқашан отбасы мүшелерін сыйлап, құрметтеу керек. Бәріміздің отбасымыз берік, бауырымыз бүтін болсын. Отбасы мүшелері аман – сау болсын! |
1-тапсырма: «Ойланайық, пікірлесейік» әдісі. ЖЖ. «Отбасы» сөзіне ассоциация құрғызу. «Отбасы», «отау», «отағасы», «отау иесі» деген ұғымдарды қалай түсінесіз? Отбасы негізі неде деп ойлайсыз? Отбасының берекелі болуы кімге байланысты деп ойлаймыз? Отбасын құру үшін ата-ананың келісімі керек пе? Отбасын құру үшін адамдар қанша уақыт бірін-бірі білуі керек деп ойлайсыз? Дескриптор: -«Отбасы» сөзіне ассоциация құрады; -ойларын дәлелдеп жеткізеді; 2-тапсырма: Шығармашылық жұмыс. Оқушыларды үш топқа бөлу. Әр топ «Бақытты отбасы» модулін салады, оны қорғайды. Модульде: Әке мен шеше, ата мен әже, аға мен әпке - біз жақсы көретін ең жақын адамдар. «Ата - бәйтерек, бала -жапырақ», «Әкеден - ақыл,анадан- мейір», «Ағасы бардың- жағасы бар,інісі бардың - тынысы бар»,-дейді халық. Осындай ынтымағы бір, тілегі бір отбасында өмір сүріп жатқан біз-бақыттымын. Дескриптор: - «Бақытты отбасы» модулін салады; -жұмыстарын қорғайды; 3-тапсырма: Ситуациялық көрініс. ТЖ. Әр топ жағдаят дайындап көрсетеді. Апа, Апа, маған ұялы телефон (сотка) алып берші!,- деп анасын мазалайды . Анасы әртүрлі сылтау айтып, көңіл бөлмейді. -Кейін алып берермін. -Не қажеті бар? Осы ситуацияны үлгілі отбасына талқылауға беру. Осындай жағдайда сіз не істер едіңіз? Дескриптор: - әр топ жағдаят дайындап көрсетеді; - ситуацияны талқылайды; 4-тапсырма: Отбасына қатысты мақал жарысы. ЖЖ. Дескриптор: -мақал-мәтел айтады; |
Бас бармақ бағамдары арқылы бағалау
Стикерлер арқылы бағалау.
Бағдаршам арқылы өзіндік бағалау
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
Сабақты қорытындылау. 1.Отбасындағы әкенің орны. 2.Отбасындағы ананың орны. Әр оқушы өз пікірін білдіреді. |
||||||
|
Кері байланыс: |
«Табыс ағашы» әдісі арқылы кері байланыс ұсынады. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасы -бақыт мекені
Отбасы -бақыт мекені
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аденова В.К. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Отбасы – бақыт мекенім» |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушылардың отбасы құндылығы туралы түсініктерін кеңейту, оны сүйе білуге, отбасы игілігі үшін талмай еңбек етуге үйрету, үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетуге, отбасы мүшелеріне қамқор, бауырмал болуға тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың түрі: |
Сынып сағаты |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 1 минут Негізгі бөлім: 8 минут Ортасы: 15минут Соңы: 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Қызығушылықты ояту. Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі сынып сағатымыздың тақырыбы: Отбасы – Бақыт мекенім. Тақырыппен таныстыру. Отбасы ошақтың үш тағаны сияқты, олар- әке, ана, бала. Үшеуінің бірлігі отбасының бірлігі. Қоғамдағы әр шаңырақтың босағасы берік, мерейі үстем болмай , мем- лекетіміз мықты болуы мүмкін емес. Бала- ата-ананың игі істерін жалғастырушы болашағы. Атамыз қазақ «Бала-адамның бауыр еті», «Балалы үй базар» дейді. Өйткені, бала өмірдің жалғасы, отбасының жеміс берер гүлі. Отбасы - бұл қоғамның негізі. Баланың болашақта жақсы азамат болып өсуі, жан-жақты тәрбиелі болуы отбасында берілетін тәрбиеге тікелей байланысты. Әр бала-дара тұлға. Бала тәрбиесінде жаман қылықтар көрсетуден аулақ бо-лып, балаға үлгі бола алсақ- жан-жақты дамыған, шығармашылық қызығуы бар ұрпақ тәрбиелей аламыз. «Әкеге қарап ұл өсер, шешеге қарап қыз өсер» дегендей жақсы тәрбие беру ата-ананың парызы. Қорытынды: Әке - асқар тауымыз. Ол әр уақытта биіктен көрінсе, ағып жатқан бұлақ, сарқылмайтын қазына болса, сол бұлақтың жағасында әр кезде жап-жасыл құрақтар өсіп тұрса, табиғатымыз отбасымыз, әсем болмай ма? Сыйластық пен мейірімділік орын алған отбасы ешқашанда шайқалмайды. Біз бүгін өзімізге ең жақын, ең қымбат анамыз, қамқор әкеміз, қайырымды ата - әжеміз, аға - әпкеміз, іні - қарындасымыз туралы айттық. Отбасы – ол ең жақын адамдардың ошағы. Әрқашан отбасы мүшелерін сыйлап, құрметтеу керек. Бәріміздің отбасымыз берік, бауырымыз бүтін болсын. Отбасы мүшелері аман – сау болсын! |
1-тапсырма: «Ойланайық, пікірлесейік» әдісі. ЖЖ. «Отбасы» сөзіне ассоциация құрғызу. «Отбасы», «отау», «отағасы», «отау иесі» деген ұғымдарды қалай түсінесіз? Отбасы негізі неде деп ойлайсыз? Отбасының берекелі болуы кімге байланысты деп ойлаймыз? Отбасын құру үшін ата-ананың келісімі керек пе? Отбасын құру үшін адамдар қанша уақыт бірін-бірі білуі керек деп ойлайсыз? Дескриптор: -«Отбасы» сөзіне ассоциация құрады; -ойларын дәлелдеп жеткізеді; 2-тапсырма: Шығармашылық жұмыс. Оқушыларды үш топқа бөлу. Әр топ «Бақытты отбасы» модулін салады, оны қорғайды. Модульде: Әке мен шеше, ата мен әже, аға мен әпке - біз жақсы көретін ең жақын адамдар. «Ата - бәйтерек, бала -жапырақ», «Әкеден - ақыл,анадан- мейір», «Ағасы бардың- жағасы бар,інісі бардың - тынысы бар»,-дейді халық. Осындай ынтымағы бір, тілегі бір отбасында өмір сүріп жатқан біз-бақыттымын. Дескриптор: - «Бақытты отбасы» модулін салады; -жұмыстарын қорғайды; 3-тапсырма: Ситуациялық көрініс. ТЖ. Әр топ жағдаят дайындап көрсетеді. Апа, Апа, маған ұялы телефон (сотка) алып берші!,- деп анасын мазалайды . Анасы әртүрлі сылтау айтып, көңіл бөлмейді. -Кейін алып берермін. -Не қажеті бар? Осы ситуацияны үлгілі отбасына талқылауға беру. Осындай жағдайда сіз не істер едіңіз? Дескриптор: - әр топ жағдаят дайындап көрсетеді; - ситуацияны талқылайды; 4-тапсырма: Отбасына қатысты мақал жарысы. ЖЖ. Дескриптор: -мақал-мәтел айтады; |
Бас бармақ бағамдары арқылы бағалау
Стикерлер арқылы бағалау.
Бағдаршам арқылы өзіндік бағалау
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
Сабақты қорытындылау. 1.Отбасындағы әкенің орны. 2.Отбасындағы ананың орны. Әр оқушы өз пікірін білдіреді. |
||||||
|
Кері байланыс: |
«Табыс ағашы» әдісі арқылы кері байланыс ұсынады. |
||||||
шағым қалдыра аласыз

















