Оқу ісінің меңгерушісі:
М.Т. Искакова----------
|
Пәні: дүниетану Күні: 29.11.18 Сынып: 1 «Ж » |
Мұғалімнің аты-жөні: Үйсінбай А. |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасындағы мерекелер |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.6.1 Отбасылық мерекелердің бірін сипаттау. 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру. |
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: отбасындағы мерекелер туралы біледі. Көптеген оқушылар: отбасындағы мерекелерді ажыратады. Кейбір оқушылар: ұлттық салт-дәстүрлерді біледі. |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:Отбасылық дәстүрлер. |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау-Қарым-қатынас жасау қабілеті-Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд, видео |
|
||
|
Бастапқы білім |
Оқушылардың отбасындағы шағын мерекелер туралы түсініктері бар (туған күн, жаңа жыл, наурыз, т.б.) |
|
||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық. |
Слайд Цифрлар, таңбалар. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
«Ашық сұрақтар пайдалану» әдісі -Отбасында қандай мерекелер өтеді?-Қай кезде көбірек қуанасындар? (Мереке күндері)-Ия,дұрыс айтасындар, балалар! Ендеше біз бүгінгі сабақта немен танысамыз?- Отбасындағы мерекелермен-Ия, бүгінгі сабақта отбасындағы дәстүрлі мерекелер жайында білеміз-Саған отбасындағы қандай мереке ерекше ұнайды?-Неге?-Сенің отбасыңда қандай мерекелер ерекше аталып өтіледі?
Сөздік жұмыс: Оқушыларға негізгі сөздерді үш тілде меңгерту. Интерактивті тақтадан көрсетіледі. Отбасы-семья-family. Мереке-праздник-celebration Дәстүр- традиция- tradition Отбасылық дәстүрлер-семейные традиция- family tradition. Дескриптор:
Сен білесің бе? айдары. Салт – дәстүрлермен таныстыру.
Дескриптор: Салт-дәстүрлерді біледі. Сипаттай алады.
Топтық жұмыс: «Мазайка» әдісі Қағаздағы жасырынған мерекелердің суреттерін құрастырады. 1 топ: «Туған күн» Мерекені өткізуді жоспарлаңыз. 2 топ: «Бесік той» Сурет бойынша әңгімелеңіз. 3 топ: «Тұсау кесер» Көрініс құрыңыз.
Дескриптор:
Сергіту сәті: «Көңілді күн» бейнеролик арқылы көрсету.
|
Слайд Карточкалар Видеоролик |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Бірлескен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі «Туған күн» мерексін жоспарла.Жеке ойланып, жұпта талқылайды. Топта бөлісіп, бір шешімге келіп, ортаға шығып жоспарларын қорғайды. Дескриптор:
|
Слайд |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Отбасындағы мерекелер
Отбасындағы мерекелер
Оқу ісінің меңгерушісі:
М.Т. Искакова----------
|
Пәні: дүниетану Күні: 29.11.18 Сынып: 1 «Ж » |
Мұғалімнің аты-жөні: Үйсінбай А. |
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасындағы мерекелер |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.6.1 Отбасылық мерекелердің бірін сипаттау. 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру. |
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: отбасындағы мерекелер туралы біледі. Көптеген оқушылар: отбасындағы мерекелерді ажыратады. Кейбір оқушылар: ұлттық салт-дәстүрлерді біледі. |
|
||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:Отбасылық дәстүрлер. |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау-Қарым-қатынас жасау қабілеті-Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд, видео |
|
||
|
Бастапқы білім |
Оқушылардың отбасындағы шағын мерекелер туралы түсініктері бар (туған күн, жаңа жыл, наурыз, т.б.) |
|
||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық. |
Слайд Цифрлар, таңбалар. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
«Ашық сұрақтар пайдалану» әдісі -Отбасында қандай мерекелер өтеді?-Қай кезде көбірек қуанасындар? (Мереке күндері)-Ия,дұрыс айтасындар, балалар! Ендеше біз бүгінгі сабақта немен танысамыз?- Отбасындағы мерекелермен-Ия, бүгінгі сабақта отбасындағы дәстүрлі мерекелер жайында білеміз-Саған отбасындағы қандай мереке ерекше ұнайды?-Неге?-Сенің отбасыңда қандай мерекелер ерекше аталып өтіледі?
Сөздік жұмыс: Оқушыларға негізгі сөздерді үш тілде меңгерту. Интерактивті тақтадан көрсетіледі. Отбасы-семья-family. Мереке-праздник-celebration Дәстүр- традиция- tradition Отбасылық дәстүрлер-семейные традиция- family tradition. Дескриптор:
Сен білесің бе? айдары. Салт – дәстүрлермен таныстыру.
Дескриптор: Салт-дәстүрлерді біледі. Сипаттай алады.
Топтық жұмыс: «Мазайка» әдісі Қағаздағы жасырынған мерекелердің суреттерін құрастырады. 1 топ: «Туған күн» Мерекені өткізуді жоспарлаңыз. 2 топ: «Бесік той» Сурет бойынша әңгімелеңіз. 3 топ: «Тұсау кесер» Көрініс құрыңыз.
Дескриптор:
Сергіту сәті: «Көңілді күн» бейнеролик арқылы көрсету.
|
Слайд Карточкалар Видеоролик |
|
|
|
Сабақтың соңы |
Бірлескен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі «Туған күн» мерексін жоспарла.Жеке ойланып, жұпта талқылайды. Топта бөлісіп, бір шешімге келіп, ортаға шығып жоспарларын қорғайды. Дескриптор:
|
Слайд |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















