Пәні:
Дүниетану
|
Мектеп:
|
Ұзақ мерзімді
жоспар
2
бөлім
(Оқу бағдарламасы -бет
)
|
Мұғалімнің
есімі:
|
Күні
Сынып:
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Отбасындағы
мерекелер.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.6.1. Отбасылық
мерекелердің бірін сипаттау.
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар:
Көптеген
оқушылар:
Кейбір
оқушылар:
• Отбасылық мерекеден естеліктер
айта алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Білім
алушы Отбасылық мерекелерді
атайды. Отбасындағы мерекелерді өткізу рәсімін
әңгімелейді.
|
Тілдік
мақсаттар:
|
Пәнге қатысты лексика мен
терминалогия
Туған күн,фото суреттер,мереке
күндері,естеліктер
Диалог жазылымға қажетті
тіркестер:
-Отбасында қандай мерекелер
атап өтіледі?
-Отбасындағы қай мереке қатты
әсер қалдырды,сипатта
- Отбасыңыздағы мереке қалай
тойланады?
Отбасындағы меркекелерді
жазады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Отбасылық қарым-қатынасты
сақтау, отбасы мүшелерін сыйлау.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Көркем еңбек,
математика.
|
Бастапқы
білім
|
Менің
отбасым.
|
Сабақ
барысы:
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
5
минут
5мин
|
Психологиялық
ахуал
Атамнан
басталар
Отбасым
мыналар
Ең жақын
адамдар
Әжем мен анам
бар
Бір туған ағам
бар
Бір туған апам
бар
Барін жақсы
көремін
Еркелеймін
еремін.
(Ұ) Портреттер галереясына
қысқаша
шолу. Мұғалім сыныпқа олардың
бүгін туған күн мерекесін
жоспарлайтындарын хабарлайды.
Туған күндерді атап өтуді жоспарлау
үшін, оқушылар мыналарға назар
аударуы қажет:

(Ж) Ынтымақтастық атмосферасын
орнату мақсатында топқа бөлу.
-
топ. 
-
топ. 
-
топ. 
(Т) 1 Сыни тұрғыдан ойлауға
жетелейтін сөздік
Отбасының және өзіңнің
суретіңді желімде «Отбасы
ағашы» ойыны.
|
Отбасы
Мүшелерінің
суреттері.
әке,ана,
бала
суреті.
«Отбасы
ағашы
суреті»
|
Дүниетану оқулық
1-сынып
32-бет
Дүниетану
Жұмыс
дәптері
20-бет
|
Сабақтың
ортасы
5мин
1мин
5мин
Бағалау
критерийі:
Отбасылық мерекелерді
атайды. Отбасындағы мерекелерді өткізу
рәсімін
әңгімелейді
10мин
|
Топтық
жұмыс
бір – бірімен қарым – қатынас
жасап, дилог құруға ынталандыру, ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры
молаяды жазылым дағдысын
қалыптасады. «Бекроним»
әдісі ұйымдастыру

Дескриптор:
-Сурет бойынша
әңгімелейді.
- Сұрақтарға жауап
береді
Сергіту
сәті:
Мынау – менің
отбасым
Танысыңдар
достарым
Мынау – әкем бұл
шешем
Менің халім
тамаша
Сіздікі де
тамаша
Сенің халің
жақсыма
Барлығыда
тамаша
Жұптық
жұмыс:
Бір-біріне деген бауырмалдығы
оянады, қоғамдаса білу мақсатында
«Төрттік» әдіс (әке, ана,
бала, дос) сызбамен жұмыс
жүргізу.

Дескриптор:
1-тапсырма
Суретте қандай мереке бейнеленген? Отбасыңызда бұл мереке қалай
тойланады?
Топта әңгімелеңіз.
Дескриптор:
Білім
алушы - суретте бейнеленген мереке
түрін анықтайды; - отбасында туған күн мерекесін өткізу рәсімін
айтады.
|
Отбасы
суреті
Сызбалар
тапсырмалар
парағы
|
Дүниетану оқулық
1-сынып
ҚБ арналған
тапсырмалар
Жинағы
36-бет
|
Сабақтың
соңы:
5
минут
|
Рефлекция :Бүгінгі сабақта
болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы
бағалау.

|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау
–оқушыларға қалай көбірек
қолдану көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы.
|
|
Смайлик
|
Электр желілерінің қауіпсіздік
ережесін сақтау
|
Сабақ
бойынша
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды
ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Бұл бөлімде сабақ туралы өз
пікірімізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады?(оқыту туралы да,оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып тур алы
немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені
білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?.
|