|
Күні:12.12.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қазыбекова С |
|||||||||||||
|
Сынып: 5А |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзара кері сандар |
|||||||||||||
|
Осы сабақта күтілетін нәтижелер |
Көпшілігі: Өзара кері сандардың қасиетін біледі |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; 5.1.2.22 берілген санға кері санды табу. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар: - Өзара кері сандарды біледі және қолдана алады |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Білім алушылар: - жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер ... сандары ... болғандықтан, өзара кері сандар болады |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, ғаламтордан қолдану |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Жай бөлшектерді қосу және азайту Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту Жай бөлшектерді және аралас сандар көбейту. Өзара кері сандар |
|||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған іс-шаралар |
Дереккөздер |
||||||||||||
|
Басы
|
Ұйымдастыру Білім алушылармен амандасу, класты тугелдеу. Ынтымақтастық орта қалыптастыру, назарларын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру №519 Білім алушыларға үй тапсырмасы нәтижелерін талдауды ұсынамын. Білім алушыларды өзара кері сандар ұғымын түсінуге бағыттаймын.
|
Компьютер; Презентация;
«Математика» 5 сынып Алматы «Мектеп» 2017 ж
Доп
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары
«Математика» 5 сынып Алматы «Мектеп» 2017 ж
|
||||||||||||
|
Ортасы
|
Топтық жұмыс
1 топ:Жай бөлшекке кері санды табу 2 топ: натурал санға кері санды табу 3 топ: Аралас санға кері санды табу Білім алушылар өз тақырыптарына байланысты постер қорғайды және қалған екі топқа тапсырма дайындайды.Тапсырмаларды орындау арқылы топтар бір-бірінің тақырыпты қалай түсінгенін тексереді. Жаңа тақырыпты қорытындылаймын. Оқулықпен жұмыс.
1 тапсырма.Мына сандардағы өзара кері сандар жұбын теріп жазыңдар.
Жауабы:
Сергіту сәті «Шатаспақ» Доппен ойын ойнатамын.Мысалы: «Берілген санға кері санды ата». Қалыптастырушы бағалау
Бағалау Білім алушылар сабақ бпрысында жинаған житондар санына байланысты бағаланады. Күнделікке коментарий жазылады Үйге тапсырма.
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Оқушылар бірлесе отырып жұппен жұмыс жасайды.. Олар бір –біріне көмек көрсету арқылы есептерді бірлесіп шығарады. Жұппен жұмыс бойынша әр жұп шығарған есептерін басқа жұптар алдында қорғайды және әрбір жұп мүшесінің өзіндік рөлі болу керек. Ал баяулау келе жатқан оқушыларға озық оқушылардың жеткен жетістігіне жету үшін үйде толықтырулар жасауларын сұранамын. |
Оқушы бірін –бірі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап отырады. Әрбір оқушыны назардар тыс қалдырмай жеке қадір-қасиетін сезіну үшін іс-әрекетіне қарай мадақтау алады |
Денсаулық сақтау технологиялары: Баланың жас ерекшелігін ескеріп үй тапсырмасын өлшемді етіп беремін, сабақта интербелсенді тақтаны ұзақ уақыт пайдаланбаймын. Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Талас тудыратын мәселеде оқушылар бірлесе жұмыс жасау мәдениетін ұстануына, белгілі бір тәртіптің болуына жағдаяттар туындатамын |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді Уақыттың тапшылығы білінді. Оқушыларға жұмысты аяқтау үшін жоғары темппен жұмыс жасауға тура келді. Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ. |
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Топпен жұмыс оқушылардың тақырыпты өзара көмек арқылы түсінулеріне септігін тигізіді 2: Тапсырмалар жақсы құрастырылды, өйткені тапсырмалар оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін арттыруға бағытталды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың жеке тапсырмалар орындауы мұғалімге әрбір оқушыны бағалауға көмектесер еді. 2: Топпен жұмыс орындау уақытын қатал қадағалау қажет. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Барлық оқушылар оқу мақсатына жетті. Оқушыларға бұл тақырыптан қиналған жоқ.
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзара кері сандар
Өзара кері сандар
|
Күні:12.12.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қазыбекова С |
|||||||||||||
|
Сынып: 5А |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзара кері сандар |
|||||||||||||
|
Осы сабақта күтілетін нәтижелер |
Көпшілігі: Өзара кері сандардың қасиетін біледі |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; 5.1.2.22 берілген санға кері санды табу. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар: - Өзара кері сандарды біледі және қолдана алады |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Білім алушылар: - жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер ... сандары ... болғандықтан, өзара кері сандар болады |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, ғаламтордан қолдану |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Жай бөлшектерді қосу және азайту Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту Жай бөлшектерді және аралас сандар көбейту. Өзара кері сандар |
|||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған іс-шаралар |
Дереккөздер |
||||||||||||
|
Басы
|
Ұйымдастыру Білім алушылармен амандасу, класты тугелдеу. Ынтымақтастық орта қалыптастыру, назарларын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру №519 Білім алушыларға үй тапсырмасы нәтижелерін талдауды ұсынамын. Білім алушыларды өзара кері сандар ұғымын түсінуге бағыттаймын.
|
Компьютер; Презентация;
«Математика» 5 сынып Алматы «Мектеп» 2017 ж
Доп
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары
«Математика» 5 сынып Алматы «Мектеп» 2017 ж
|
||||||||||||
|
Ортасы
|
Топтық жұмыс
1 топ:Жай бөлшекке кері санды табу 2 топ: натурал санға кері санды табу 3 топ: Аралас санға кері санды табу Білім алушылар өз тақырыптарына байланысты постер қорғайды және қалған екі топқа тапсырма дайындайды.Тапсырмаларды орындау арқылы топтар бір-бірінің тақырыпты қалай түсінгенін тексереді. Жаңа тақырыпты қорытындылаймын. Оқулықпен жұмыс.
1 тапсырма.Мына сандардағы өзара кері сандар жұбын теріп жазыңдар.
Жауабы:
Сергіту сәті «Шатаспақ» Доппен ойын ойнатамын.Мысалы: «Берілген санға кері санды ата». Қалыптастырушы бағалау
Бағалау Білім алушылар сабақ бпрысында жинаған житондар санына байланысты бағаланады. Күнделікке коментарий жазылады Үйге тапсырма.
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Оқушылар бірлесе отырып жұппен жұмыс жасайды.. Олар бір –біріне көмек көрсету арқылы есептерді бірлесіп шығарады. Жұппен жұмыс бойынша әр жұп шығарған есептерін басқа жұптар алдында қорғайды және әрбір жұп мүшесінің өзіндік рөлі болу керек. Ал баяулау келе жатқан оқушыларға озық оқушылардың жеткен жетістігіне жету үшін үйде толықтырулар жасауларын сұранамын. |
Оқушы бірін –бірі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалап отырады. Әрбір оқушыны назардар тыс қалдырмай жеке қадір-қасиетін сезіну үшін іс-әрекетіне қарай мадақтау алады |
Денсаулық сақтау технологиялары: Баланың жас ерекшелігін ескеріп үй тапсырмасын өлшемді етіп беремін, сабақта интербелсенді тақтаны ұзақ уақыт пайдаланбаймын. Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Талас тудыратын мәселеде оқушылар бірлесе жұмыс жасау мәдениетін ұстануына, белгілі бір тәртіптің болуына жағдаяттар туындатамын |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді Уақыттың тапшылығы білінді. Оқушыларға жұмысты аяқтау үшін жоғары темппен жұмыс жасауға тура келді. Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ. |
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Топпен жұмыс оқушылардың тақырыпты өзара көмек арқылы түсінулеріне септігін тигізіді 2: Тапсырмалар жақсы құрастырылды, өйткені тапсырмалар оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін арттыруға бағытталды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылардың жеке тапсырмалар орындауы мұғалімге әрбір оқушыны бағалауға көмектесер еді. 2: Топпен жұмыс орындау уақытын қатал қадағалау қажет. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Барлық оқушылар оқу мақсатына жетті. Оқушыларға бұл тақырыптан қиналған жоқ.
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















