|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Озық ойлы оқушы |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту; Білімге деген қызығушылықтарын арттыру; Топпен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ТӨТЕНШЕ ҚЫЗМЕТ НӨМІРЛЕРІ» |
|
|
Мақсаты |
оқушыларға төтенше жағдайлар қызметі не үшін арналғанын және олардың жұмыс істеу тәртібімен таныстыру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Мұғалімсөзі: ІІ. Негізгібөлім1. Ой қозғау Озықойлыоқушыдегенкім? Сеніңойыңша, білім не үшінкерек? Жетістіккежетуүшінқандайқасиеттермаңызды? |
Өлеңқұрастыр |
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Интерактивтіойын:
«Ойлыболсаң, озыпкөр!» (15
минут) Мақал-мәтелдердіаяқтау. Логикалықсұрақтар. Білімгеқатыстысөзжұмбақшешу. Дискуссия: «Оқу мен табыс»
(10 минут) |
1-тапсырма: Тарих және
тұлғалар 2-тапсырма: Мақалдың жалғасын тап
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім
сөзі: Тапсырма: Қорытынды өсиет сөздер: «Білімді мыңды жығар». «Білім – инемен құдық қазғандай». |
Егер сен мектептің президенті болсаң, мектеп өмірін жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізер едің? 20 жылданкейінгіболашағыңдықалайелестетесің? |
|
|
||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ТӨТЕНШЕ ҚЫЗМЕТ НӨМІРЛЕРІ»Сабақтың мақсаты: оқушыларды төтенше жағдайлардағы ережелерімен таныстыру. Негізгіміндеттер:
Сабақтың осы тақырыбыбойыншамысалдардыкөрсетугеарналған презентация. Жеделқызметнөмірлерітуралыжадынамалары бар үлестірмематериалдар. Проектор, проекциялық экран, компьютер. Сабақтыңбарысы 1.Кіріспе (2 минутқадейін): Суреттерденқұтқаруқызметініңтүрінанықта, құтқаруқызметініңнөмірлерінайт.
-Ортаққұтқаруқызметініңнөмірінайт. Кезкелгенқауіптіжағдайданқұтқаратынортақ телефон нөмірі – 112. Бұлнөміргехабарласуарқылыбарлыққауіптіжағдайбойыншакөмек ала аласыз. Төтеншежағдайкезіндебастысы, сабырсақтап, диспетчерге, болғанжағдайдыдұрыстаптүсініктіжеткізуқажет. «Естесақта!»
2.Негізгі бөлім -Өмірдежалғыздан-жалғызқиынжағдайдақалыпқоятынкездердебарлығынөзіңжеңіпшығуыңкерекболады. Егер сен құтқаруқызметтерініңнөмірлерінбілсең, өзіңе де, айналаңдағыбасқаадамдарға да көмектесеаласың. Ендешенөмірлердіжазып ал! Жағдаяттардыталқылау: Үйде сен бірөзіңсің. Кенеттүтінніңиісінсездің. Келесібөлмегебарсаң, өртшығыпжатыр. Сеніңәрекетің..... Спорттықалаңдабалаларойнапжүр. Араларындаересекадамжоқ. Ұлдардыңбіреуіқұлапқалды. Олқаттыайқайлапжылаптұр. Баланыңауруықаттыұлғаябастады. Сіздіңәрекетіңіз... Сен мектептенүйгекелдің. Ата-анаңжұмыста, қарындасыңбалабақшада. Ал үйденжағымсызиісшығыптұр. Газдыңиісінеұқсайды, сен не істейсің … Үйдежалғызқалдың, сеніңішіңпысыпкетті. Сен қалжыңменөртқызметіне телефон соғып, көршіүйдеөртболыпжатқандығынхабарладың. Терезегежақындапөртқызметініңмашинасынкүтіптұрсың. Осы оқиғаныаяқта ..... 3. Практикалықбөлім. (6 минут)Жағдайлардыталдау. Төтеншежағдайғақоңыраушалғанкезде, сізгехабарлаукерек:
Егер диспетчер сұрасасізүйдің, пәтердіңнөмірін, кіреберіскекірукодынжәнебарлыққажеттімәліметтердінақтылапайтукерек. Қорытынды. Сабақтықорытындылау, балаларүйгеқайталауүшін ала алатыншұғылқызметнөмірлері бар жадынаматарату.Пайдалысілтемелер: https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linijhttps://youtu.be/XN1hCSucuqQ?si=d0QrFl9yslUOu2dn
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Озық ойлы оқушы тәрбие сағаты қмж
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Озық ойлы оқушы |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту; Білімге деген қызығушылықтарын арттыру; Топпен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ТӨТЕНШЕ ҚЫЗМЕТ НӨМІРЛЕРІ» |
|
|
Мақсаты |
оқушыларға төтенше жағдайлар қызметі не үшін арналғанын және олардың жұмыс істеу тәртібімен таныстыру. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Мұғалімсөзі: ІІ. Негізгібөлім1. Ой қозғау Озықойлыоқушыдегенкім? Сеніңойыңша, білім не үшінкерек? Жетістіккежетуүшінқандайқасиеттермаңызды? |
Өлеңқұрастыр |
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Интерактивтіойын:
«Ойлыболсаң, озыпкөр!» (15
минут) Мақал-мәтелдердіаяқтау. Логикалықсұрақтар. Білімгеқатыстысөзжұмбақшешу. Дискуссия: «Оқу мен табыс»
(10 минут) |
1-тапсырма: Тарих және
тұлғалар 2-тапсырма: Мақалдың жалғасын тап
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім
сөзі: Тапсырма: Қорытынды өсиет сөздер: «Білімді мыңды жығар». «Білім – инемен құдық қазғандай». |
Егер сен мектептің президенті болсаң, мектеп өмірін жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізер едің? 20 жылданкейінгіболашағыңдықалайелестетесің? |
|
|
||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ТӨТЕНШЕ ҚЫЗМЕТ НӨМІРЛЕРІ»Сабақтың мақсаты: оқушыларды төтенше жағдайлардағы ережелерімен таныстыру. Негізгіміндеттер:
Сабақтың осы тақырыбыбойыншамысалдардыкөрсетугеарналған презентация. Жеделқызметнөмірлерітуралыжадынамалары бар үлестірмематериалдар. Проектор, проекциялық экран, компьютер. Сабақтыңбарысы 1.Кіріспе (2 минутқадейін): Суреттерденқұтқаруқызметініңтүрінанықта, құтқаруқызметініңнөмірлерінайт.
-Ортаққұтқаруқызметініңнөмірінайт. Кезкелгенқауіптіжағдайданқұтқаратынортақ телефон нөмірі – 112. Бұлнөміргехабарласуарқылыбарлыққауіптіжағдайбойыншакөмек ала аласыз. Төтеншежағдайкезіндебастысы, сабырсақтап, диспетчерге, болғанжағдайдыдұрыстаптүсініктіжеткізуқажет. «Естесақта!»
2.Негізгі бөлім -Өмірдежалғыздан-жалғызқиынжағдайдақалыпқоятынкездердебарлығынөзіңжеңіпшығуыңкерекболады. Егер сен құтқаруқызметтерініңнөмірлерінбілсең, өзіңе де, айналаңдағыбасқаадамдарға да көмектесеаласың. Ендешенөмірлердіжазып ал! Жағдаяттардыталқылау: Үйде сен бірөзіңсің. Кенеттүтінніңиісінсездің. Келесібөлмегебарсаң, өртшығыпжатыр. Сеніңәрекетің..... Спорттықалаңдабалаларойнапжүр. Араларындаересекадамжоқ. Ұлдардыңбіреуіқұлапқалды. Олқаттыайқайлапжылаптұр. Баланыңауруықаттыұлғаябастады. Сіздіңәрекетіңіз... Сен мектептенүйгекелдің. Ата-анаңжұмыста, қарындасыңбалабақшада. Ал үйденжағымсызиісшығыптұр. Газдыңиісінеұқсайды, сен не істейсің … Үйдежалғызқалдың, сеніңішіңпысыпкетті. Сен қалжыңменөртқызметіне телефон соғып, көршіүйдеөртболыпжатқандығынхабарладың. Терезегежақындапөртқызметініңмашинасынкүтіптұрсың. Осы оқиғаныаяқта ..... 3. Практикалықбөлім. (6 минут)Жағдайлардыталдау. Төтеншежағдайғақоңыраушалғанкезде, сізгехабарлаукерек:
Егер диспетчер сұрасасізүйдің, пәтердіңнөмірін, кіреберіскекірукодынжәнебарлыққажеттімәліметтердінақтылапайтукерек. Қорытынды. Сабақтықорытындылау, балаларүйгеқайталауүшін ала алатыншұғылқызметнөмірлері бар жадынаматарату.Пайдалысілтемелер: https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linijhttps://youtu.be/XN1hCSucuqQ?si=d0QrFl9yslUOu2dn
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



