|
Білім беру ұйымының атауы |
Бөбек колледжі студенттеріне арналған |
|||||
|
Пәні: |
Дене тәрбиесінің мақсаттары мен міндеттерін, дене тәрбиесін оқыту әдістемесін, сабақтарды ұйымдастырудың нысандары мен әдістерін анықтау |
|||||
|
Бөлім: |
6-бөлім ойлауды дамытуға арналған командалық ойындар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсунбаева Г.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пионербол ойыны
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1-өзінің және басқалардың қозғалыс әрекеттерін талдау Пионербол ойыны |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқыушылар пионербрл ойынының ерекшеліктерін сақтай отырып, түрлі рөлдерде ойнап, өз рөлдерінің ойын барысындағы маңыздылығын талдау. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Ережелерді сақтайды. Командалық жұмыс барысында әріптестерімен тиімді қарым-қатынас орнатады. |
|||||
|
Құндылықтар: сәуір айы Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы сай еңбекқорлық дағдылырын дамыту |
|||||
|
Ойлау жағдысы |
Біледі ,көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 7 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сабақты қорыту 8 минут |
Ұйымдастыру
кезеңі Оқушыларды түгендеу, сапқа тұрғызу. Сабақ мақсатын түсіндіру. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Саптық; жүгіру; жүру; топтық жаттығулар; арнайы жүгіру секіру жаттығулары; 1.Саптық жаттығулар; сергіту ойыны; Саптағы жәй жүріс; Саптағы тез жүріс (спорттық) ; 2.Жүгіру: (жеңіл жүгіріс,) ; Демді қалыпқа келтіруге арналған арнайы жаттығу; 3.Жүру: - аяқтың ұшымен, қол жоғарыда; - қол желкеде, өкшемен жүру; - аяқтың сыртымен, қол иықта; - аяқтың ішімен, қол белде; - жартылай отыру, қол арқада; - отыра жүру, қол тізеде; 4.Арнайы жүгіру секіру жаттығулары: -аяқты артқа сермей жүгіру; -тізені көтере жүгіру; -аяқты алдыға соза қайшылай жүгіру; -оң аяққа сол аяққа секіре тізені көтере жүгіру; -велосипед тебу тәріздес жүгіру; т.б 5.Кешендік ЖДЖ Мойын буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - оңға және солға бұрылу; - оңға және солға иілу; - алдыға және артқа иілу; - айналмалы қозғалыс; Қол буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - саусақтарды ашып жұму; - қол білезіктеріндегі айналмалы қозғалыс; - шынтақ-иық деңгейіндегі шынтақпен ішке сыртқа айналмалы козғалыс; - иық буындарының қол созылған, иілген түрдегі айналмалы қозғалыс; - қол иықта, иықты алдыға, артқа айналдыру; Дене буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - оңға және солға бұрылу; -оңға және солға иілу; - алдыға және артқа иілу; - айналмалы қозғалыс; Аяқ буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - сол аяққа отырып, оң аяқты жанға созу, денені сол аяқтан оң аяққа ауыстыру; - сол аяққа отырып, оң аяқты артқа созу, денемізбен астыға устіге серпілу, алдыға артқа ; - Отырып тұру; - Тізені алдыға артқа айналдыру Секіру - бір аяқпен, - екі аяқпен 6.Топтық жаттығу: Екі топқа бөлініп, бірлесіп орындалатын топтық жаттығулар.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Допты жоғары
лақтырып және қағып алу» 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Рөлдерді зерттеу ойыны» Оқушылар екі жұпқа бөлінеді шабуылшы және қорғаушы рөлдерін орындап, әр рөлдің маңыздылығын түсінеді. 3-тапсырма Топтық жұмыс «Командалық пионербол ойыны» Оқушылар екі команда құрып командамен ережені сақтаумен белсенділікті бағалайды.
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Жасыл түс – жақсы түсіндім. Сары түс – сұрақтарым бар. Қызыл түс – түсініксіз болды.
Рефлекция «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Оқушылар сабақтағы екі жақсы нәрсені және бір жақсартуы қажет тұсты айтады.
|
Мұғалімнің айтқаның тыңдайды, сабақ мақсаттарын түсінеді . ЖДЖ жаттығуларын
орындайды Допты дұрыс лақтыру және қағып алу техникасын үйренеді Қорғаушы рөлінде тосқауыл қоюды, шабуылшы ретінде дәл лақтыруды орындайды Оқушылар командамен пионербол ойының ойнайды. Команда құрамында өз рөлдерін атқарады Сабақ соңында өз түсінігін түсітер арқылы айтады. Сабақ турады пікірлерін бөліседі. |
Жарайсың! Жарайсыңдар! Өте тамаша! Керемет! Тамаша! Жарайсыңдар! |
КТЖ Доп Доптар ысқырық Төсеніштер, доптар
|
||
|
Саралау |
Бағалау |
Қауіпсіздік ережесі |
|
Дене тәрбиесінен босатылған балаларға «Пионербол» ойынының ередежесі мен пайдасы туралы мазмұндама немесе мәтін жазу бұйырылады. Дене шынықтырудан босатылған оқушыларға шашки ойыны берілді |
Пионербол ойынының пайдасы мен ережесін жазады. |
Жазу кезінде қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пионербол ойыны
Пионербол ойыны
|
Білім беру ұйымының атауы |
Бөбек колледжі студенттеріне арналған |
|||||
|
Пәні: |
Дене тәрбиесінің мақсаттары мен міндеттерін, дене тәрбиесін оқыту әдістемесін, сабақтарды ұйымдастырудың нысандары мен әдістерін анықтау |
|||||
|
Бөлім: |
6-бөлім ойлауды дамытуға арналған командалық ойындар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Турсунбаева Г.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пионербол ойыны
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1-өзінің және басқалардың қозғалыс әрекеттерін талдау Пионербол ойыны |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқыушылар пионербрл ойынының ерекшеліктерін сақтай отырып, түрлі рөлдерде ойнап, өз рөлдерінің ойын барысындағы маңыздылығын талдау. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Ережелерді сақтайды. Командалық жұмыс барысында әріптестерімен тиімді қарым-қатынас орнатады. |
|||||
|
Құндылықтар: сәуір айы Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы сай еңбекқорлық дағдылырын дамыту |
|||||
|
Ойлау жағдысы |
Біледі ,көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 7 минут Сабақ тың ортасы 30 минут Сабақты қорыту 8 минут |
Ұйымдастыру
кезеңі Оқушыларды түгендеу, сапқа тұрғызу. Сабақ мақсатын түсіндіру. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Саптық; жүгіру; жүру; топтық жаттығулар; арнайы жүгіру секіру жаттығулары; 1.Саптық жаттығулар; сергіту ойыны; Саптағы жәй жүріс; Саптағы тез жүріс (спорттық) ; 2.Жүгіру: (жеңіл жүгіріс,) ; Демді қалыпқа келтіруге арналған арнайы жаттығу; 3.Жүру: - аяқтың ұшымен, қол жоғарыда; - қол желкеде, өкшемен жүру; - аяқтың сыртымен, қол иықта; - аяқтың ішімен, қол белде; - жартылай отыру, қол арқада; - отыра жүру, қол тізеде; 4.Арнайы жүгіру секіру жаттығулары: -аяқты артқа сермей жүгіру; -тізені көтере жүгіру; -аяқты алдыға соза қайшылай жүгіру; -оң аяққа сол аяққа секіре тізені көтере жүгіру; -велосипед тебу тәріздес жүгіру; т.б 5.Кешендік ЖДЖ Мойын буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - оңға және солға бұрылу; - оңға және солға иілу; - алдыға және артқа иілу; - айналмалы қозғалыс; Қол буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - саусақтарды ашып жұму; - қол білезіктеріндегі айналмалы қозғалыс; - шынтақ-иық деңгейіндегі шынтақпен ішке сыртқа айналмалы козғалыс; - иық буындарының қол созылған, иілген түрдегі айналмалы қозғалыс; - қол иықта, иықты алдыға, артқа айналдыру; Дене буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - оңға және солға бұрылу; -оңға және солға иілу; - алдыға және артқа иілу; - айналмалы қозғалыс; Аяқ буындары мен бұлшық еттеріне арналған жаттығулар: - сол аяққа отырып, оң аяқты жанға созу, денені сол аяқтан оң аяққа ауыстыру; - сол аяққа отырып, оң аяқты артқа созу, денемізбен астыға устіге серпілу, алдыға артқа ; - Отырып тұру; - Тізені алдыға артқа айналдыру Секіру - бір аяқпен, - екі аяқпен 6.Топтық жаттығу: Екі топқа бөлініп, бірлесіп орындалатын топтық жаттығулар.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Допты жоғары
лақтырып және қағып алу» 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Рөлдерді зерттеу ойыны» Оқушылар екі жұпқа бөлінеді шабуылшы және қорғаушы рөлдерін орындап, әр рөлдің маңыздылығын түсінеді. 3-тапсырма Топтық жұмыс «Командалық пионербол ойыны» Оқушылар екі команда құрып командамен ережені сақтаумен белсенділікті бағалайды.
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Жасыл түс – жақсы түсіндім. Сары түс – сұрақтарым бар. Қызыл түс – түсініксіз болды.
Рефлекция «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Оқушылар сабақтағы екі жақсы нәрсені және бір жақсартуы қажет тұсты айтады.
|
Мұғалімнің айтқаның тыңдайды, сабақ мақсаттарын түсінеді . ЖДЖ жаттығуларын
орындайды Допты дұрыс лақтыру және қағып алу техникасын үйренеді Қорғаушы рөлінде тосқауыл қоюды, шабуылшы ретінде дәл лақтыруды орындайды Оқушылар командамен пионербол ойының ойнайды. Команда құрамында өз рөлдерін атқарады Сабақ соңында өз түсінігін түсітер арқылы айтады. Сабақ турады пікірлерін бөліседі. |
Жарайсың! Жарайсыңдар! Өте тамаша! Керемет! Тамаша! Жарайсыңдар! |
КТЖ Доп Доптар ысқырық Төсеніштер, доптар
|
||
|
Саралау |
Бағалау |
Қауіпсіздік ережесі |
|
Дене тәрбиесінен босатылған балаларға «Пионербол» ойынының ередежесі мен пайдасы туралы мазмұндама немесе мәтін жазу бұйырылады. Дене шынықтырудан босатылған оқушыларға шашки ойыны берілді |
Пионербол ойынының пайдасы мен ережесін жазады. |
Жазу кезінде қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
шағым қалдыра аласыз













