|
Ұзақ мерзімді жоспардың таралуы: 7.3.А бөлім- Жобалық жұмыс Күні: Сынып: 7а |
Мектеп: «Бірлік орта мектебі» мкм Мұғалімнің аты-жөні: Тилеужанова Эльмира Адилбековна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Программалау тілі және программалау жүйелері |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1. «Программалау тілдері» және «программалау жүйесі» ұғымдарын ажырата білу
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Программалау тілдері» және «программалау жүйесі» ұғымдарын білу; |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
«Программалау тілдері» және «программалау жүйесі» ұғымдарын, түрлерін, ажырыта біледі. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Программалау тілдері, программалау жүйесі, компилятор, интерпретатор, программалау. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
— сын тұрғысынан ойлау; - жауапкершілік; - ұқыптылық. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі, орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3 мин 5 мин
|
“Шаттық шеңберін” құрады. Топтастыру: Тәтті тағам екі түрлі «Конфет» арқылы екі топқа бөлінеді. 1-топ: «Pascal» 2-топ: «Basic» Оқушылар ЕТК қауіпсіздік сақтау ережелерін айтып өтеді. Ү |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы
15мин
7мин |
Жаңа сабақ: 1-тапсырма: 1). Бейнежазба: «Bilimland.kz» сайтынан. Программалау тілі және трансляторлар туралы. 2). Оқушыларға сұрақтар қойылады: 1. Бейне жазбадан не түсіндік? 2. Программалау тілі дегеніміз не? 3. Қандай программалау тілдері бар? 4. Трансляторлар нешеге бөлінеді?
Дескриптор: — программалау тілі және программалау ұғымдарын білді. Бағалау: Смайликпен
«Бірге ойлаймыз» әдісі. 2-тапсырма:Оқулықпен жұмыс:
Б 1.Программа тілдерінің түрлері… 2. Программа жүйелерінің түрлері… Дескриптор: Программалау тілі және программалау жүйесінің түрлерін айтты Бағалау: Смайликпен (оқушылар бір –бірін бағалайды) 3-тапсырма: «Ыстық орындық» әдісі
Дескриптор: Программалау тіліндегі компилятордың дұрыс екендігін анықтайды. Бағалау: Смайликтермен Сергіту сәті. Көзбен, қолмен, денемен қимылдар, жаттығулар жасау. |
http://bilimland.kz/kk/content/structure/1947-informatika_kk#lesson=16388
Қауіпсіз дік техника сын естен шығар майық
Сергіту сәті |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 5 мин Қорытынды 2 мин Бағалау 2 мин Үйге тапсыр ма беру. 1 мин |
Сәйкестендіру тесті. Оқушылар өткен тақырып бойынша берілген сөздерді сәйкестендіреді.
«Жетістік баспалдағы» әдісі. (Стикер)
1.Тапсырманы 2.Аздап 3.Тапсырманы орындай қиналдым. орындай алмадым. алдым. « Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен, өздерінің бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтындай 3 сөзді таңдап айтады. «Пирамида» бағалау парағы. Оқушылар өз-өздеріне баллдарын әр әдіс бойынша алған ұпайларын пирамиданың тұсына қойып отырады. Яғни, пирамиданың шыңына шығу. Интернет беттерінен «Программалау тілдерінің даму тарихы» тақырыбында зерттеу жасау. Осы тақырыпқа байланысты шағын жоба жұмысын дайындау. |
Сәйкес тендіру тесті. «Жетіс тік баспал дағы» әдісін стикер арқылы қолдану. «Пирами да» бағалау парағын қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасынын сақтау. |
|||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді.(оқыту мен оқуға қатысты)? |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Программалау тілі және программалау жүйелері
Программалау тілі және программалау жүйелері
|
Ұзақ мерзімді жоспардың таралуы: 7.3.А бөлім- Жобалық жұмыс Күні: Сынып: 7а |
Мектеп: «Бірлік орта мектебі» мкм Мұғалімнің аты-жөні: Тилеужанова Эльмира Адилбековна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Программалау тілі және программалау жүйелері |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1. «Программалау тілдері» және «программалау жүйесі» ұғымдарын ажырата білу
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Программалау тілдері» және «программалау жүйесі» ұғымдарын білу; |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
«Программалау тілдері» және «программалау жүйесі» ұғымдарын, түрлерін, ажырыта біледі. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Программалау тілдері, программалау жүйесі, компилятор, интерпретатор, программалау. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
— сын тұрғысынан ойлау; - жауапкершілік; - ұқыптылық. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі, орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3 мин 5 мин
|
“Шаттық шеңберін” құрады. Топтастыру: Тәтті тағам екі түрлі «Конфет» арқылы екі топқа бөлінеді. 1-топ: «Pascal» 2-топ: «Basic» Оқушылар ЕТК қауіпсіздік сақтау ережелерін айтып өтеді. Ү |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы
15мин
7мин |
Жаңа сабақ: 1-тапсырма: 1). Бейнежазба: «Bilimland.kz» сайтынан. Программалау тілі және трансляторлар туралы. 2). Оқушыларға сұрақтар қойылады: 1. Бейне жазбадан не түсіндік? 2. Программалау тілі дегеніміз не? 3. Қандай программалау тілдері бар? 4. Трансляторлар нешеге бөлінеді?
Дескриптор: — программалау тілі және программалау ұғымдарын білді. Бағалау: Смайликпен
«Бірге ойлаймыз» әдісі. 2-тапсырма:Оқулықпен жұмыс:
Б 1.Программа тілдерінің түрлері… 2. Программа жүйелерінің түрлері… Дескриптор: Программалау тілі және программалау жүйесінің түрлерін айтты Бағалау: Смайликпен (оқушылар бір –бірін бағалайды) 3-тапсырма: «Ыстық орындық» әдісі
Дескриптор: Программалау тіліндегі компилятордың дұрыс екендігін анықтайды. Бағалау: Смайликтермен Сергіту сәті. Көзбен, қолмен, денемен қимылдар, жаттығулар жасау. |
http://bilimland.kz/kk/content/structure/1947-informatika_kk#lesson=16388
Қауіпсіз дік техника сын естен шығар майық
Сергіту сәті |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 5 мин Қорытынды 2 мин Бағалау 2 мин Үйге тапсыр ма беру. 1 мин |
Сәйкестендіру тесті. Оқушылар өткен тақырып бойынша берілген сөздерді сәйкестендіреді.
«Жетістік баспалдағы» әдісі. (Стикер)
1.Тапсырманы 2.Аздап 3.Тапсырманы орындай қиналдым. орындай алмадым. алдым. « Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен, өздерінің бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтындай 3 сөзді таңдап айтады. «Пирамида» бағалау парағы. Оқушылар өз-өздеріне баллдарын әр әдіс бойынша алған ұпайларын пирамиданың тұсына қойып отырады. Яғни, пирамиданың шыңына шығу. Интернет беттерінен «Программалау тілдерінің даму тарихы» тақырыбында зерттеу жасау. Осы тақырыпқа байланысты шағын жоба жұмысын дайындау. |
Сәйкес тендіру тесті. «Жетіс тік баспал дағы» әдісін стикер арқылы қолдану. «Пирами да» бағалау парағын қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасынын сақтау. |
|||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді.(оқыту мен оқуға қатысты)? |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
й
тапсырмасын сұрау.

ерілген тапсырманы жеке талдап, постерге түсіріп топ
б
олып
қорғайды.

Бір сөзбен»
әдісі.












