2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Қала мен ауыл 1кл

Қала мен ауыл 1кл

Материал туралы қысқаша түсінік
Қала мен ауыл 1кл
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Пән: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бізді қоршаған әлем.


Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Қала мен ауыл.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін,ғимараттарын және көрнекті жерлерін сипаттау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Қала мен ауыл

тіршілігімен танысады.

Көптеген оқушылар: Өз туған өлкесін

сипаттауды үйренеді.

Кейбір оқушылар: Жергілікті жердегі көрікті жерлерін атауларын сипаттайды.

Бағалау критерийлері


-Тұрғылықты жерлерін сипаттап айтады.

-Қаладағы мәдениет орындарын сипаттайды.

Тілдік мақсаттар






Пәнге тән лексика мен терминология;

Фабрика,зауыт,театр ,мұражайлар.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер; қала , ауыл

Қала туралы не білесің?

Ауылдық жердің қандай ерекшелігі бар?

Құндылықтарды дарыту


-Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. Оқушылардың еліне деген сүйіспеншілігін арттыру.

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану, математика.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, суреттер, кестелер.

Бастапқы білім


Бағдарлауды ажыратады.

Жергілікті белгілерге қарап көкжиек тұстарын анықтай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!


Шаттық шебері


Kopilkaurokov.ru


Fr.slioleserve.com

Сабақтың ортасы







7-минут


Айтылым,тыңдалым

















Айтылым,тыңдалым


8-минут






















12-минут


Айтылым,тыңдалым,жазылым

1-тапсырма.

«Түсінік корзинасы" әдісі.

Оқушыларға қала мен ауыл фотосуреттері араластырып, таратамын. Әр суретте не бейнеленгенін анықтауы тиіс. Әр жұп фотосуреттерді ауыл және қала деп екі топқа бөледі.

Қала Ауыл








Дескриптор.

1. Қала мен ауыл тіршілігінің ұқсастығын айтады.

2. Қала мен ауылдың айырмашылығын анықтайды.

«Басбармақ » әдісі арқылы ынталандырамын.

2-тапсырма

«Ыстық орындық» әдісі. Екі топтан бір оқушыдан шығады.Тапсырма бойынша сұрақтар қояды.

Қала мен ауылдың қандай айырмашылығы бар?

Қала мен ауылдың қандай ұқсастығы бар?

Қала туралы не білесің?

Ауыл тұрғындары немен айналысады?

Сен қайда тұрғың келеді? Неліктен?

Оқушылардың жауаптарын қала және ауыл туралы ақпаратпен толықтыр . Олар күнделікті өмірден мысалдар келтіреді. Оқушылар қаланың ауылдан айырмашылығын,қалада ірі алпауыт зауыттар мен мәдениет орындарына қарай ажыратады

Дескриптор

1.Оқушылар қала мен ауылдың айырмашылығын біледі. 2. Қала мен ауылдың айырмашылығын анықтайды. 3. Қала туралы мәлімттер айтады.

« Бағдаршам » әдісі арқылы ынталандырамын.

3-тапсырма Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс

Оқушылар қала мен ауылдың суретін салу.

Бұл суреттен қалада кездеспейтін заттарды анықтау. Оларды қызыл қарындашпен қоршау.


Дескриптор.

Қала мен ауыл суреттерін анықтайды.

Өзі тұратын жерлерін бейнелейді.


Бағалау. Жұлдызшалар арқылы бағалаймын.













Корзина, қала, ауыл суреттер,

магнит, магнитті тақта.

Olimp.bspu.ru

Otar.kz








Stonesandmarble.com


M.corducocon.

webno


Kartinokpics.ru


Unis.Livejournal.com


Unekplanet.ru


Ok.ru


Yvision.kz


Expo2017astana.

gba.kz






25-26 беттері




5-конечная звезда 1

Сабақтың соңы


5-минут

Ж.Ж 4-тапсырма. «Ізден, тап» әдісі

1.Өздері тұратын елді мекеннің мәдени орындарын суреттерден тауып айт және белгіле.


Белгілер.

Қ – А

1

Көп Қабатты үйлер.


2

Университеттер,

Колледждер


3

Қосалқы шаруашылық


4

Зауыттар мен фарбирикалар


5

Бау – бақша


6

Малдар



Сергіту сәті.

Қала мен ауыл тұрғындарының жүрісін салу.

Қалыптастырушы бағалау сабақ барысында үздіксіз жүріп отырады.

Ынталандыру мақсатында смайлик.жұлдызша беру әдістері қолданылды.

Ауызша мадақтау. Жарайсың! Керемет! Тамаша!



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Қорытынды.

Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады.

Кері байланыс арқылы көмек қажет ететін оқушыларға қолдау жасау арқылы қолдау жұмысын жүргіземін.

Қабілетті жоғары оқушыны барлық тапсырмадағы жұмысына мән беремін.

Қарқын.

3-тапсырмада кейбір оқушы жылдам жұмыс жасайды, көмек қажет ететін оқушыларға қолдау жасауарқылы саралау жұмысын жүргіземін.


Сабақтың өтілу барысында оқушыларға

бағалаудың «Басбармақ», «Бағдаршам» «Ынталандыру», «Мадақтау» түрлерін қолданамын.

Сабақ барысында балалардың денсаулық және еңбек қауіпсіздігін сақтау

Сабақ бойынша рефлексия .Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығыОМ қол жеткізді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





09 Ақпан 2019
339
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі