Материалдар / Қан топтары. Қан құю. Резус-фактор

Қан топтары. Қан құю. Резус-фактор

Материал туралы қысқаша түсінік
Қан топтары. Қан құю
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Желтоқсан 2020
434
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Заттардың тасмалдануы

Мектеп: «Оралхан Бөкей атындағы №44 лицей» КММ


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тенькебаева Ж.К.

Сынып: 8 «Ж»

Қатысқандар:28

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Қан топтары және қан құю. Резус-фактор.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.1.3.7 – агглютинация және резусконфликт механизмдерін түсіндіру


Сабақтыңма мақсаты

Барлық оқушылар:

Мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді, қан топтарын біледі, оларды белгіленуіне байланысты ажырата алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Антиген мен антиденеге байланысты қан топтарын салыстырады, қан құю кестесін қолданып, қан құюды болжайды.

Кейбір оқушылар:

Қанды дұрыс құймағанда болатын қауіптерді дәлелдеп бере алады, Резус-фактордың «оң» және «теріс» түрлерін сипаттап береді.

Бағалау критерийі

  • Қан топтары және оның белгіленуін біледі.

  • Антиген мен антиденеге байланысты оларды ажырата алады.

Қан құю кестесін ұғады, қан топтарына байланысты қан беретін және қан алатын адамды мысалмен келтіре алады.

Резус-факторға сипаттама береді, одан болатын («–» және «+») қауіптерді айқындайды.

Тілдік мақсаттар


Oқушылaрдың тілдік дaғдының төртеуін де түрлі әрекeттерде (мысалы, оқылым-тыңдалым, оқылым-жазылым, оқылым-айтылым, тыңдалым-жазылым және т.б.) әртүрлі мaқсаттарға қол жeткізу үшін қолдану

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Қан топтары, қан құю, резус-фактор, реципиент, донор, агглютинация

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Қан құю ережелерін жасаңдар. Қан құю үшін ереже міндетті түрде керек пе? Талқылып жауаптарыңды беріңдер.

Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба?

Неліктен әр адам өз қан тобын білу міндетті екенін айта аласыңдар ма?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Қан құю кестесін дәптерге түсіру


Пәнаралық байланыс

Химия, медицина

Алдыңғы білім


Қанның құрамы мен қызметі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығут үрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру.Сәлемдесу

Ынтымақтастық атмосферасы. Әр түрлі фигураны таңдау арқылы оқушы қандай екенін біле алады.
















Үй тапсырмасын тексеру: «Алтын қақпа» ойыны.

1. Questions «Stone fence».

How much percentages of blood in the body? 7%

2. Questions «Iron fence»

Тромбоцит ағылшын тілінде /Platelets /

3. Questions «Copper gate».

55 % of bloods is …. / plasma/

4. Questions «Silver gate».

How much percentages of blood in the body?

/Leukocytes/

5. Questions «Golden gate».

Blood cells are produced by /Bone marrow/

Зум платформасы



Презентация PowerPoint



Сабақтың ортасы

7 мин




770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ