
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
Алматы қаласы Білім басқармасының
МКҚК «Алматы мемлекеттік политехникалық колледжі»
|
|
|
Бекітемін Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары __________ А.Бейсетбаев __________ 2020 жыл |
ON-LINE АШЫҚ САБАҚТЫҢ
ӘДІСТЕМЕЛІК ТАЛДАМАСЫ
Тақырыбы: Мультимедиялық кабельдер

Колледж әдіскері
_____________Г.Толымбек
2020ж. " " ____ _____
|
"Киноиндустрия, механика және экономика" кафедра отырысында қаралды 2020ж. " " ____ _____№ Хаттама Кафедра меңгерушісі___________М.Нүсіпбекова |
|
|
Әзірлеген оқытушы
__________А.Дуйсенбаева
2020ж. " " ____ _____
|
Мамандық\ біліктілік |
Мамандық 1306000 «Радиоэлектроника және байланыс» Біліктілік 1306113 « Мультимедиялық және сандық жүйелердің технигі » |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 29.09.2020 |
Оқытушының аты-жөні: Дуйсенбаева А.А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топ: РЭС19-2А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Модуль атауы (пән) |
Электрорадиоматериалдар және радиоэлементтер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мультимедиялық кабельдер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың типі |
Аралас сабақ: жаңа білім беру мен өткенді қайталау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Панорамалық сабақ Moodle және ZOOM платформаларында қашықтықтан оқыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың технологиясы |
Flipped classroom оқыту технологиясы, СТО технологиясы, диалогтық оқыту технологиясы, дамыта оқыту технологиясы, ақпараттық-коммуникативтік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту әдістері |
Түсіндірмелі-иллюстративтік, ой қозғау, «Борт журналы» әдістемесі, бейнеоқыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білімділік: |
Кабель мен сым түрлерін, сипаттамаларын, құрылымын қарастыру; мультимедиялық кабельдердің артықшылықтарын және қолдану аймақтарын ашу; пайда болатын ақаулықтарды анықтау және оларды жою әдістерін үйрету; алынған ақпаратты жүйелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дамытушылық: |
шығармашылық қабілеттерін дамыту, авторлық көзқарасқа сәйкес жобалық тапсырманы жүзеге асыра білу; телевизия және киноиндустрия саласында жиі қолданылатын кабельдер туралы білімдерін жетілдіру; қоршаған ортадан өз мысалдарын табу арқылы ойлау қабілеттерін дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тәрбиелік: |
қашықтықтан оқыту мәдениетін арттырып, ақпараттық-коммуникативтік құралдарды тиімді пайдалануға; өз қажеттілігі үшін керек мағлұматтар алуға бағыттау арқылы белсенді азаматтық ұстанымы бар саналы ойлауға; уақытты тиімді пайдалана білуге тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кәсіби құзыреттілікті қалыптастыру |
КҚ1. Кабельдердің түрлерін ажырата алады; КҚ2. Мультимедиялық кабельдердің құрылысын және жұмысын біледі; КҚ3. Кабель ақаулықтарын табады және жалғай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
HDMI -High-Definition Multimedia Interface. Жоғарғы сапалы мультимедиялық интерфейс DVI - Digital Visual Interface, сандық бейнеинтерфейс VGA- Video Graphics Array компонентті графикалық интерфейс RCA- Radio Corporation of America. Америка радио корпорациясы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Физика, электроника, электротехника, электронды есептеуіш техника |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың көрнекілігі |
Дербес компьютер, презентациялар, бейнематериал, Moodle және ZOOM платформалары, Jamboard, Miro интербелсенді онлайн тақталар, puzzlecup онлайн кроссворд кешені, мобильді құрылғылар, онлайн-тест тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пайдаланылған әдебиеттер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдерін жоспарлау |
Сабақ барысында жоспарланған іс әрекеттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру кезеңі\ 1 мин |
ZOOM платформасы арқылы амандасу, студенттердің көңіл-күйіне, денсаулығына назар аудару. Топтың сабаққа дайындығын тексеру. (Үй тапсырмасын тексерер алдында мотивациялық сәт өткізу)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білімді актуализациялау\ өзектілеу / 7 мин |
http://edu.aspc.kz сайтындағы Moodle оқу платформасында берілген тапсырмалардың нәтижесін талдау (Студенттерге «Кабельдер және сымдар» тақырыбы бойынша тапсырмалар берілген)
Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану деңгейі http://puzzlecup.com/crossword-ru/?guess=7A777F0F0DDCECEB
«БОРТ ЖУРНАЛЫ» тәсілі бойынша жұмыс нәтижесі
Талдау деңгейі 1. «Бейнесұрақ» әдісі бойынша тапсырма нәтижесі Жасырылған бейнесұрақтарды ашып, жауап беру
Жинақтау деңгейі Jamboard интерактивті тақтасында « Кабельдер және сымдар» сипаттамаларын жинақтау, сәйкестендіру жаттығуларын орындау.
3.ZOOM платформасында өткен тақырып тиянақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсатқа жету |
Проблема тудыру (Кабель маркілерін білудің қаншалықты маңыздылығын анықтау үшін проблемалық сұрақ қою) Білім алушылармен сабақ мақсатын айқындау Күтілетін сабақ нәтижесін ұсыну. Мультимедиялық кабелдер суреті көрсетіледі.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білімді меңгерту және жүзеге асырудың жолдары |
(Жаңа тақырыпты түсіндіру оқытушының арнайы дайындаған слайдына назар аударту) Анимациялы бейнесабақ көрсетілімі - 3 мин
Бейнесабақ тақырыбы: Мультимедиялық кабельдер Сәлеметсіздер ме, білім алушылар! Өткен тақырыбымыздан білеміз, Кабель дегеніміз- Кабель (голл. kabel – канат, сым арқан), электрлік– сырты қорғағыш қаптамамен қапталған, бір не бірнеше оқшауланған өткізгіштерден тұратын өткізгіш. Кабель электр энериясын және сигналдарды қашықтыққа жеткізу үшін пайдаланылады.
Бүгін біз арнайы бейне және
аудио сигналдарын жеткізу үшін қолданылатын мультимед Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ Алматы қаласы Білім
басқармасының МКҚК «Алматы мемлекеттік
политехникалық колледжі» Бекітемін Директордың оқу
ісі жөніндегі
орынбасары __________
А.Бейсетбаев __________
2020 жыл
ON-LINE АШЫҚ
САБАҚТЫҢ
ӘДІСТЕМЕЛІК
ТАЛДАМАСЫ
Тақырыбы: Мультимедиялық
кабельдер
Колледж әдіскері
_____________Г.Толымбек
2020ж.
" " ____ _____
"Киноиндустрия, механика
және экономика" кафедра отырысында
қаралды 2020ж.
" "
____ _____№
Хаттама
Кафедра
меңгерушісі___________М.Нүсіпбекова
Әзірлеген оқытушы
__________А.Дуйсенбаева
2020ж.
" " ____ _____
Мамандық\
біліктілік Мамандық
1306000
«Радиоэлектроника және
байланыс» Біліктілік 1306113
« Мультимедиялық және сандық
жүйелердің технигі » Күні:
29.09.2020 Оқытушының
аты-жөні: Дуйсенбаева
А.А Топ:
РЭС19-2А
Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Модуль атауы
(пән) Электрорадиоматериалдар және
радиоэлементтер Сабақтың
тақырыбы Мультимедиялық
кабельдер Сабақтың
типі Аралас
сабақ: жаңа білім беру мен өткенді
қайталау Сабақтың
түрі
Панорамалық
сабақ
Moodle және ZOOM
платформаларында қашықтықтан оқыту Сабақтың
технологиясы Flipped classroom
оқыту технологиясы, СТО технологиясы, диалогтық оқыту
технологиясы, дамыта оқыту
технологиясы, ақпараттық-коммуникативтік Оқыту
әдістері Түсіндірмелі-иллюстративтік, ой қозғау, «Борт журналы»
әдістемесі, бейнеоқыту Оқу
мақсаты: Білімділік:
Кабель мен сым түрлерін,
сипаттамаларын, құрылымын қарастыру; мультимедиялық кабельдердің
артықшылықтарын және қолдану аймақтарын ашу; пайда болатын
ақаулықтарды анықтау және оларды жою әдістерін үйрету; алынған
ақпаратты жүйелеу. Дамытушылық:
шығармашылық қабілеттерін
дамыту, авторлық көзқарасқа сәйкес жобалық тапсырманы жүзеге асыра
білу; телевизия және киноиндустрия саласында жиі қолданылатын
кабельдер туралы білімдерін жетілдіру; қоршаған ортадан өз
мысалдарын табу арқылы ойлау қабілеттерін
дамыту. Тәрбиелік:
қашықтықтан оқыту мәдениетін
арттырып, ақпараттық-коммуникативтік құралдарды тиімді
пайдалануға; өз қажеттілігі үшін керек мағлұматтар алуға бағыттау
арқылы белсенді азаматтық ұстанымы
бар саналы ойлауға; уақытты тиімді пайдалана
білуге тәрбиелеу. Бағалау
критерийі
Кабелдер мен сымдардың
қасиеттері, классификациясы, тағайындалуы. Талап етілген кабелдер
мен сымдары анықтама арқылы қолдануды
анықтайды; Мультимедиялық кабель түрлері
туралы түсінік береді; Телевизиялық кабельдердің
артықшылықтары мен қолдану аймақтарын
ашады; Кабель ақаулықтарын жоюды
біледі;
алынған ақпаратты
жүйелейді. Құндылықтарды
дарыту студенттердің дербестігін,
еңбекқорлығын, зейінін, белсенді азаматтық ұстанымын қалыптастыра
отырып, болашақ білікті маманның бәсекеге қабілетті болып
қалыптасуын бағыттау;
қашықтықтан оқыту мәдениеттін
арттыру. Кәсіби құзыреттілікті
қалыптастыру
КҚ1.
Кабельдердің түрлерін ажырата
алады;
КҚ2.
Мультимедиялық кабельдердің
құрылысын және жұмысын біледі; КҚ3. Кабель ақаулықтарын
табады және жалғай алады.
Тілдік
мақсаттар
HDMI
-High-Definition Multimedia
Interface. Жоғарғы сапалы мультимедиялық
интерфейс
DVI -
Digital Visual Interface,
сандық бейнеинтерфейс
VGA-
Video Graphics Array
компонентті графикалық интерфейс
RCA-
Radio Corporation of America.
Америка радио корпорациясы. Пән аралық
байланыс Физика, электроника,
электротехника, электронды есептеуіш
техника Сабақтың көрнекілігі Дербес компьютер,
презентациялар, бейнематериал, Moodle және ZOOM
платформалары, Jamboard, Miro интербелсенді
онлайн тақталар, puzzlecup онлайн кроссворд кешені, мобильді
құрылғылар, онлайн-тест
тапсырмалары Пайдаланылған
әдебиеттер
Сабақтың
барысы
Сабақ кезеңдерін
жоспарлау
Сабақ барысында
жоспарланған іс әрекеттер Ұйымдас тыру
кезеңі\
1
мин
ZOOM
платформасы арқылы амандасу, студенттердің
көңіл-күйіне, денсаулығына назар аудару. Топтың сабаққа дайындығын
тексеру.
(Үй тапсырмасын тексерер
алдында мотивациялық сәт өткізу) Білімді
актуализациялау\ өзектілеу / 7
мин
http://edu.aspc.kz
сайтындағы Moodle оқу платформасында
берілген тапсырмалардың нәтижесін талдау
(Студенттерге «Кабельдер
және сымдар» тақырыбы бойынша тапсырмалар
берілген)
Ойлау дағдыларының
деңгейі:
Қолдану
деңгейі
http://puzzlecup.com/crossword-ru/?guess=7A777F0F0DDCECEB Онлайн кроссворд
шешу
«Борт журналы» әдістемесі
бойынша «БОРТ ЖУРНАЛЫ» тәсілі бойынша
жұмыс нәтижесі
Түйінді сөздер мен
түсініктерді жазу
Кабель суреттерін маркілерімен
атап жазу
Қолданыс аясын
жазу
Талдау деңгейі 1.
«Бейнесұрақ» әдісі бойынша тапсырма
нәтижесі Жасырылған бейнесұрақтарды
ашып, жауап беру Кабель мен сымдардың
айырмашылығы неде? Кабель сауыты дегеніміз не? Ол
не үшін керек? Телевизия саласында
қолданылатын кабель түрлерін атаңыз? Кабель маркіленуі қалай
жүрізіледі. А әрпі нені білдіреді? Кабельдермен жұмыс кезіндегі
қауіпсіздік шаралары.
Жинақтау
деңгейі Jamboard интерактивті
тақтасында « Кабельдер және сымдар» сипаттамаларын жинақтау,
сәйкестендіру жаттығуларын орындау. 3.ZOOM платформасында өткен
тақырып тиянақтау Кабель дегеніміз
не? Кабельдің қандай түрлерін
білесіздер және сіз қай түрін үйде
қолданасыз? Кабель мен сымның
айырмашылығы? Кабель құрылымы неден
тұрады?
Мақсатқа
жету Проблема тудыру (Кабель
маркілерін білудің қаншалықты маңыздылығын анықтау үшін проблемалық
сұрақ қою) Білім алушылармен сабақ
мақсатын айқындау Күтілетін сабақ нәтижесін
ұсыну. Мультимедиялық кабелдер
суреті көрсетіледі.
Жаңа білімді меңгерту және
жүзеге асырудың жолдары
(Жаңа тақырыпты түсіндіру
оқытушының арнайы дайындаған слайдына назар
аударту)
Анимациялы бейнесабақ
көрсетілімі - 3 мин
Бейнесабақ тақырыбы:
Мультимедиялық кабельдер
Сәлеметсіздер ме, білім
алушылар! Өткен тақырыбымыздан білеміз,
Кабель
дегеніміз- Кабель (голл. kabel
– канат, сым арқан), электрлік– сырты қорғағыш
қаптамамен қапталған, бір не бірнеше оқшауланған өткізгіштерден
тұратын өткізгіш.
Кабель электр
энериясын және сигналдарды қашықтыққа жеткізу үшін
пайдаланылады.
Бүгін біз арнайы бейне және
аудио сигналдарын жеткізу үшін қолданылатын мультимед | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















