|
Апта дәйек сөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 кл |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Қауіпсіз қоғам» |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлініп, «қауіпсіздік» термині бойынша пікір алмасу. Оқушылардың қауіпсіз қоғам туралы алғашқы ойларын тыңдау. Негізгі бөлім (25 минут) Слайд-шоу немесе презентация: Қауіпсіз қоғамның элементтері (құқық қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау). Топтық жұмыс: Оқушыларға үш топқа бөлініп, әрқайсысына бір мәселені (мәселелер: жол қауіпсіздігі, интернеттегі қауіпсіздік, үйдегі қауіпсіздік) талқылауды ұсыну. Талқылау нәтижелері: Топтар өздерінің ұсыныстарын және идеаларын сыныпқа ұсынады. Қауіпсіздік шаралары (15 минут) Оқушылармен бірге қауіпсіздік шараларын (жолда жүріп, қоғамдық орындарда, үйде және интернетте) талқылау. Оқушыларға «қауіпсіздік ережелері» парағын тарату.
|
Сөздікпен жұмыс Тапсырма: Берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп, сөйлем құраңыз. ✅Қауіпсіздік
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс (10 минут) Рөлдік ойын: «Қауіпсіздік жағдайлары». Оқушылар рөлдерге бөлініп, қауіпті жағдайларды қалай шешуге болатынын көрсетеді. Қорытынды (5 минут) Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін, түсініктерін сұрау. Қауіпсіздік тақырыбы бойынша жазылған шағын эссе жазуды ұсыну.
|
Суретпен жұмысТапсырма: ? (Сурет: жолда жүру ережелері немесе өрт қауіпсіздігі) ❓ Суретте қандай қауіпсіздік
ережелері сақталған немесе сақталмаған?
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
Жағдаяттық тапсырмаТапсырма: Берілген жағдаятты оқып, өз ойыңызды жазыңыз. ?Жағдаят: Сыныптасың үзіліс кезінде мектеп дәлізінде жүгіріп бара жатыр. Ол байқаусызда бір оқушыны қағып кетіп, жарақаттап алды. Бұл жағдайда не істеу керек? ✏Сіздіңжауабыңыз:
|
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ҚАЗАҚСТАНДА КӘМЕЛЕТКЕ ТОЛМАҒАНДАРДЫҢ ҚҰҚЫҚТАРЫН ҚОРҒАУ»
Сабақтың мақсаты: оқушылардың өз құқықтары мен міндеттері туралы түсініктерін тереңдету. Негізгіміндеттері:
Жеделқызметтер мен қолдауорталықтарыныңнөмірлері бар үлестірме материал. Сабақтыңбарысы
Бала құқықтарытуралы конвенция – адамзатбаласыныңтуғанкезінен 18 жасқатолғанғадейінгіқұқықтары мен бостандықтарынбекітетінхалықаралыққұқықтық акт. Бала құқығытуралыКонвенциядабалалардыңкімекендігітүсіндіріледі, сондай-ақолардыңбарлыққұқықтары мен үкіметтіңміндеттемелерітізіліпкөрсетіледі. Барлыққұқықтарөзарабайланысты, олардыңбәрібірдеймаңыздыжәнеолардыбалаларданбөлекқарастырумүмкінемес. Бала құқығынқорғауКонвенциясы – 1989 жылы 20 қарашадақабылданды. Конвенцияның 54 бабындаөктемдіккөрсетуденқорғау, отбасыөмірініңтыныштығынсақтау, пікірінеркінбілдірукөрсетілген. Қазақстан осы заңнамағасәйкес 2002 жылы 8 тамызда «ҚазақстанРеспубликасындағыбаланыңқұқықтарытуралы» заңықабылдады.
Қазақстан осы заңнамағасәйкес 2002 жылғы 8 тамызда «ҚазақстанРеспубликасындағы Бала құқықтарытуралы» заңдықабылдады. Балалардыңқұқықтарынқорғаутуралыереже:
Әңгіме Баланыңқұқығынбұзудепненіайтуғаболады? Кәмелеткетолмағандардыңқұқықтарыбұзылғанжағдайдақайдажүгінугеболады? «Құқық» ойыны Оқушылартақырыпбойыншаситуациялықоқиғанықағазғатүсіріп, бір-бірінелақтырады. Келесіоқушыжазбашахаттыоқып, жағдайданшығудыңжолынұсынады. Мысалы: «Мен спортпеншұғылданғымкеледі, бірақата-анамуниверситеткетүсугедайындалукерекдепмүмкіндікбермейді. Мен не істеуімкерек?»
«Анонимдіжазу» жаттығуы. Оқушыларөздерініңнемесеайналасындағылардыңқұқықтарыбұзылдыдепсанайтыноқиғатуралы хат жазады.
Пайдалы сілтеме:https://youtu.be/JIwsVsEjArI?si=mnyX6siV55UTkvvt |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіз қоғам 10 сынып тәрбие сағаты қмж
|
Апта дәйек сөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 кл |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Қауіпсіз қоғам» |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлініп, «қауіпсіздік» термині бойынша пікір алмасу. Оқушылардың қауіпсіз қоғам туралы алғашқы ойларын тыңдау. Негізгі бөлім (25 минут) Слайд-шоу немесе презентация: Қауіпсіз қоғамның элементтері (құқық қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау). Топтық жұмыс: Оқушыларға үш топқа бөлініп, әрқайсысына бір мәселені (мәселелер: жол қауіпсіздігі, интернеттегі қауіпсіздік, үйдегі қауіпсіздік) талқылауды ұсыну. Талқылау нәтижелері: Топтар өздерінің ұсыныстарын және идеаларын сыныпқа ұсынады. Қауіпсіздік шаралары (15 минут) Оқушылармен бірге қауіпсіздік шараларын (жолда жүріп, қоғамдық орындарда, үйде және интернетте) талқылау. Оқушыларға «қауіпсіздік ережелері» парағын тарату.
|
Сөздікпен жұмыс Тапсырма: Берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп, сөйлем құраңыз. ✅Қауіпсіздік
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс (10 минут) Рөлдік ойын: «Қауіпсіздік жағдайлары». Оқушылар рөлдерге бөлініп, қауіпті жағдайларды қалай шешуге болатынын көрсетеді. Қорытынды (5 минут) Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін, түсініктерін сұрау. Қауіпсіздік тақырыбы бойынша жазылған шағын эссе жазуды ұсыну.
|
Суретпен жұмысТапсырма: ? (Сурет: жолда жүру ережелері немесе өрт қауіпсіздігі) ❓ Суретте қандай қауіпсіздік
ережелері сақталған немесе сақталмаған?
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
Жағдаяттық тапсырмаТапсырма: Берілген жағдаятты оқып, өз ойыңызды жазыңыз. ?Жағдаят: Сыныптасың үзіліс кезінде мектеп дәлізінде жүгіріп бара жатыр. Ол байқаусызда бір оқушыны қағып кетіп, жарақаттап алды. Бұл жағдайда не істеу керек? ✏Сіздіңжауабыңыз:
|
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ҚАЗАҚСТАНДА КӘМЕЛЕТКЕ ТОЛМАҒАНДАРДЫҢ ҚҰҚЫҚТАРЫН ҚОРҒАУ»
Сабақтың мақсаты: оқушылардың өз құқықтары мен міндеттері туралы түсініктерін тереңдету. Негізгіміндеттері:
Жеделқызметтер мен қолдауорталықтарыныңнөмірлері бар үлестірме материал. Сабақтыңбарысы
Бала құқықтарытуралы конвенция – адамзатбаласыныңтуғанкезінен 18 жасқатолғанғадейінгіқұқықтары мен бостандықтарынбекітетінхалықаралыққұқықтық акт. Бала құқығытуралыКонвенциядабалалардыңкімекендігітүсіндіріледі, сондай-ақолардыңбарлыққұқықтары мен үкіметтіңміндеттемелерітізіліпкөрсетіледі. Барлыққұқықтарөзарабайланысты, олардыңбәрібірдеймаңыздыжәнеолардыбалаларданбөлекқарастырумүмкінемес. Бала құқығынқорғауКонвенциясы – 1989 жылы 20 қарашадақабылданды. Конвенцияның 54 бабындаөктемдіккөрсетуденқорғау, отбасыөмірініңтыныштығынсақтау, пікірінеркінбілдірукөрсетілген. Қазақстан осы заңнамағасәйкес 2002 жылы 8 тамызда «ҚазақстанРеспубликасындағыбаланыңқұқықтарытуралы» заңықабылдады.
Қазақстан осы заңнамағасәйкес 2002 жылғы 8 тамызда «ҚазақстанРеспубликасындағы Бала құқықтарытуралы» заңдықабылдады. Балалардыңқұқықтарынқорғаутуралыереже:
Әңгіме Баланыңқұқығынбұзудепненіайтуғаболады? Кәмелеткетолмағандардыңқұқықтарыбұзылғанжағдайдақайдажүгінугеболады? «Құқық» ойыны Оқушылартақырыпбойыншаситуациялықоқиғанықағазғатүсіріп, бір-бірінелақтырады. Келесіоқушыжазбашахаттыоқып, жағдайданшығудыңжолынұсынады. Мысалы: «Мен спортпеншұғылданғымкеледі, бірақата-анамуниверситеткетүсугедайындалукерекдепмүмкіндікбермейді. Мен не істеуімкерек?»
«Анонимдіжазу» жаттығуы. Оқушыларөздерініңнемесеайналасындағылардыңқұқықтарыбұзылдыдепсанайтыноқиғатуралы хат жазады.
Пайдалы сілтеме:https://youtu.be/JIwsVsEjArI?si=mnyX6siV55UTkvvt |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


