|
Апта дәйек сөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
«Қауіпсіз қоғам» |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлініп, «қауіпсіздік» термині бойынша пікір алмасу. Оқушылардың қауіпсіз қоғам туралы алғашқы ойларын тыңдау. Негізгі бөлім (25 минут) Слайд-шоу немесе презентация: Қауіпсіз қоғамның элементтері (құқық қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау). Топтық жұмыс: Оқушыларға үш топқа бөлініп, әрқайсысына бір мәселені (мәселелер: жол қауіпсіздігі, интернеттегі қауіпсіздік, үйдегі қауіпсіздік) талқылауды ұсыну. Талқылау нәтижелері: Топтар өздерінің ұсыныстарын және идеаларын сыныпқа ұсынады. Қауіпсіздік шаралары (15 минут) Оқушылармен бірге қауіпсіздік шараларын (жолда жүріп, қоғамдық орындарда, үйде және интернетте) талқылау. Оқушыларға «қауіпсіздік ережелері» парағын тарату.
|
Сөздікпен жұмыс Тапсырма: Берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп, сөйлем құраңыз. ✅Қауіпсіздік
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс (10 минут) Рөлдік ойын: «Қауіпсіздік жағдайлары». Оқушылар рөлдерге бөлініп, қауіпті жағдайларды қалай шешуге болатынын көрсетеді. Қорытынды (5 минут) Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін, түсініктерін сұрау. Қауіпсіздік тақырыбы бойынша жазылған шағын эссе жазуды ұсыну.
|
Суретпен жұмысТапсырма: ? (Сурет: жолда жүру ережелері немесе өрт қауіпсіздігі) ❓ Суретте қандай қауіпсіздік
ережелері сақталған немесе сақталмаған?
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
Жағдаяттық тапсырмаТапсырма: Берілген жағдаятты оқып, өз ойыңызды жазыңыз. ?Жағдаят: Сыныптасың үзіліс кезінде мектеп дәлізінде жүгіріп бара жатыр. Ол байқаусызда бір оқушыны қағып кетіп, жарақаттап алды. Бұл жағдайда не істеу керек? ✏Сіздіңжауабыңыз:
|
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
. «СІЗДІҢ ӘРЕКЕТТЕРІҢІЗ ҮШІН ЖАУАПКЕРШІЛІКТІ ҚАЛАЙ ҚАБЫЛДАУҒА ЖӘНЕ МЕКТЕПТЕГІ ҚАУІПСІЗ ОРТАНЫ САҚТАУҒА БОЛАДЫ? Сабақтың мақсаты: білім беру мекемесінде қауіпсіз орта қалыптастыра отырып, білім алушылардың жан-жақты дамуына жағдай туғызу. Әріскежауапкершілікпенқарауғадағдыландыру. Негізгіміндеттері:
Материалдар мен ресурстар: ватмандар, маркерлер, стикерлер, желім. Сабақтыңбарысы 1.Кіріспе (2 мин) Қауіпсіздікадамбаласыүшінәрқашандакерек. Қауіпсіздікаясындағымектептіңқызметі – оқужәнееңбекқызметікезіндегікүтпегенжердентуындайтынықтималжайттардан (өрттен, апаттан) оқушылар мен қызметкерлердіңөмірінсақтаужәнеденсаулығынқорғауғабағытталғанзаманауитехнологиялардықолданаотырып, оқушылардысабаққызметікезіндеқорғау. 2.Негізгібөлім (6 мин) Үзіліскезіндемектептегіқауіпсізмінез-құлық:
Оқушеберханаларындағысабақтартуралы да айтуғаболады. Аспаптар, химиялықреактивтер, ағашұстасыжәнедәнекерқұралдарықауіпсіздікережелерінқатаңсақтаудыжәнебелгілібірпайдаланудағдыларынқажететеді. Келесіережелердісақтауқажет:
Денешынықтырусабақтарындаспортзалдыңнемесемектепстадионыныңжабдықтары да, мектепоқушыларыныңмінез-құлқы да қауіптіболуымүмкін. Денешынықтырусабағынкөптегенадамдар разряд, қозғалыссызотырғансабақтар кезіндегі жинақталған энергияны босату мүмкіндігі ретіндеқабылдайды. Еңбекке баулу сабақтарындажарақаталумүмкіндігіжоғары. Ағашұстасы, дәнекержәнебасқақұралдарменжұмысістеудіңқарапайымдағдыларынигеру, станоктардажәнеэлектромеханизмдердежұмысістеу. Мектептегісабақкезіндемектепғимаратынан тез кетудіқажетететінжағдайтуындауымүмкін, мысалы, өрт. Әдеттедүрбелеңпайдаболады, балалартерезеденсекіріп, жарақаталып, тіптіқайтысболуымүмкін. Бұғанжолбермеуүшінпедагогтер де, оқушылар да үнемібір-бірінекедергікелтірмей, мектепғимаратынанұйымдасқантүрдешығуғажаттығады. Кешендіқауіпсіздікжүйесібілім беру мекемесініңқауіпсізжұмысістеуінқамтамасызететінәлеуметтік, техногендікжәнетабиғисипаттағынақтыжәнеболжамдықауіптерденқорғалужағдайынбілдіреді. Оқушыларқауіпсіздікережелерінбіліп, олардысақтауғаміндетті. «Мұнара» жаттығуы Алдарыңызға А4 қағаздары мен маркер, желімберілді. Сіздергетапсырма«Мектептебілімалушылардыңқауіпсізортасынқалайқалыптастырамыз?». Сұрақтыжан-жақтызерттеп, әрқабырғасынамектептегіқауіпсіздікшарасынкүшейтугеқажетресурстар мен қажетдағдылартуралыжазыпшығыңыздар. 3.ҚорытындыПайдалысілтемелер: https://youtu.be/NHWYVHBHch4?si=zdCOob9ZZJzKBg_phttps://youtu.be/DycscArvAYw?si=uBpUSdWzZB9_-fYchttps://youtu.be/eAuWMVuaBbU?si=f7Bu5Hev8Xii7u9j
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіз қоғам 11 сынып тәрбе сағаты қмж
|
Апта дәйек сөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
«Қауіпсіз қоғам» |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Топқа бөлініп, «қауіпсіздік» термині бойынша пікір алмасу. Оқушылардың қауіпсіз қоғам туралы алғашқы ойларын тыңдау. Негізгі бөлім (25 минут) Слайд-шоу немесе презентация: Қауіпсіз қоғамның элементтері (құқық қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау). Топтық жұмыс: Оқушыларға үш топқа бөлініп, әрқайсысына бір мәселені (мәселелер: жол қауіпсіздігі, интернеттегі қауіпсіздік, үйдегі қауіпсіздік) талқылауды ұсыну. Талқылау нәтижелері: Топтар өздерінің ұсыныстарын және идеаларын сыныпқа ұсынады. Қауіпсіздік шаралары (15 минут) Оқушылармен бірге қауіпсіздік шараларын (жолда жүріп, қоғамдық орындарда, үйде және интернетте) талқылау. Оқушыларға «қауіпсіздік ережелері» парағын тарату.
|
Сөздікпен жұмыс Тапсырма: Берілген сөздердің мағынасын түсіндіріп, сөйлем құраңыз. ✅Қауіпсіздік
|
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық жұмыс (10 минут) Рөлдік ойын: «Қауіпсіздік жағдайлары». Оқушылар рөлдерге бөлініп, қауіпті жағдайларды қалай шешуге болатынын көрсетеді. Қорытынды (5 минут) Оқушылардың сабақтан алған әсерлерін, түсініктерін сұрау. Қауіпсіздік тақырыбы бойынша жазылған шағын эссе жазуды ұсыну.
|
Суретпен жұмысТапсырма: ? (Сурет: жолда жүру ережелері немесе өрт қауіпсіздігі) ❓ Суретте қандай қауіпсіздік
ережелері сақталған немесе сақталмаған?
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
|
Жағдаяттық тапсырмаТапсырма: Берілген жағдаятты оқып, өз ойыңызды жазыңыз. ?Жағдаят: Сыныптасың үзіліс кезінде мектеп дәлізінде жүгіріп бара жатыр. Ол байқаусызда бір оқушыны қағып кетіп, жарақаттап алды. Бұл жағдайда не істеу керек? ✏Сіздіңжауабыңыз:
|
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
. «СІЗДІҢ ӘРЕКЕТТЕРІҢІЗ ҮШІН ЖАУАПКЕРШІЛІКТІ ҚАЛАЙ ҚАБЫЛДАУҒА ЖӘНЕ МЕКТЕПТЕГІ ҚАУІПСІЗ ОРТАНЫ САҚТАУҒА БОЛАДЫ? Сабақтың мақсаты: білім беру мекемесінде қауіпсіз орта қалыптастыра отырып, білім алушылардың жан-жақты дамуына жағдай туғызу. Әріскежауапкершілікпенқарауғадағдыландыру. Негізгіміндеттері:
Материалдар мен ресурстар: ватмандар, маркерлер, стикерлер, желім. Сабақтыңбарысы 1.Кіріспе (2 мин) Қауіпсіздікадамбаласыүшінәрқашандакерек. Қауіпсіздікаясындағымектептіңқызметі – оқужәнееңбекқызметікезіндегікүтпегенжердентуындайтынықтималжайттардан (өрттен, апаттан) оқушылар мен қызметкерлердіңөмірінсақтаужәнеденсаулығынқорғауғабағытталғанзаманауитехнологиялардықолданаотырып, оқушылардысабаққызметікезіндеқорғау. 2.Негізгібөлім (6 мин) Үзіліскезіндемектептегіқауіпсізмінез-құлық:
Оқушеберханаларындағысабақтартуралы да айтуғаболады. Аспаптар, химиялықреактивтер, ағашұстасыжәнедәнекерқұралдарықауіпсіздікережелерінқатаңсақтаудыжәнебелгілібірпайдаланудағдыларынқажететеді. Келесіережелердісақтауқажет:
Денешынықтырусабақтарындаспортзалдыңнемесемектепстадионыныңжабдықтары да, мектепоқушыларыныңмінез-құлқы да қауіптіболуымүмкін. Денешынықтырусабағынкөптегенадамдар разряд, қозғалыссызотырғансабақтар кезіндегі жинақталған энергияны босату мүмкіндігі ретіндеқабылдайды. Еңбекке баулу сабақтарындажарақаталумүмкіндігіжоғары. Ағашұстасы, дәнекержәнебасқақұралдарменжұмысістеудіңқарапайымдағдыларынигеру, станоктардажәнеэлектромеханизмдердежұмысістеу. Мектептегісабақкезіндемектепғимаратынан тез кетудіқажетететінжағдайтуындауымүмкін, мысалы, өрт. Әдеттедүрбелеңпайдаболады, балалартерезеденсекіріп, жарақаталып, тіптіқайтысболуымүмкін. Бұғанжолбермеуүшінпедагогтер де, оқушылар да үнемібір-бірінекедергікелтірмей, мектепғимаратынанұйымдасқантүрдешығуғажаттығады. Кешендіқауіпсіздікжүйесібілім беру мекемесініңқауіпсізжұмысістеуінқамтамасызететінәлеуметтік, техногендікжәнетабиғисипаттағынақтыжәнеболжамдықауіптерденқорғалужағдайынбілдіреді. Оқушыларқауіпсіздікережелерінбіліп, олардысақтауғаміндетті. «Мұнара» жаттығуы Алдарыңызға А4 қағаздары мен маркер, желімберілді. Сіздергетапсырма«Мектептебілімалушылардыңқауіпсізортасынқалайқалыптастырамыз?». Сұрақтыжан-жақтызерттеп, әрқабырғасынамектептегіқауіпсіздікшарасынкүшейтугеқажетресурстар мен қажетдағдылартуралыжазыпшығыңыздар. 3.ҚорытындыПайдалысілтемелер: https://youtu.be/NHWYVHBHch4?si=zdCOob9ZZJzKBg_phttps://youtu.be/DycscArvAYw?si=uBpUSdWzZB9_-fYchttps://youtu.be/eAuWMVuaBbU?si=f7Bu5Hev8Xii7u9j
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


