|
Пәні: Қазақ әдебиеті Т1
Күні: 18.01.2019 |
Мектеп: Бұланды орта мектебі |
||||
|
Бөлім атауы |
Адамгершілік –асыл қасиет |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі |
||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты – жөні: Жунусова Қ.Т. |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың оқу мақсаттары |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: Мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді, өз сөзімен мазмұнын жеткізе алады.. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика мен терминология: Диқаншы, зейнет, бейнет, жасық |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалым материалы негізінде мазмұнын өз сөзімен айта алады, талқылайды, сұрақтар қояды |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
АКТ, өнер, тарих |
||||
|
АКТ –ны қолдану дағдылары |
суреттер |
||||
|
Құндылықтарды игерту |
• Ынтымақтастық; • Жауапкершілік |
||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді пысықтау сабағы |
||||
|
Алдыңғы білім |
Егіннің бастары |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Кезеңдер |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздері |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы сабақ барысы мен сыныпқа сәттілік тілеу. Шарты: ешкім ешкімді қайталамау керек. Оқушылар үйге берілген туралы кемінде 2 ақпаратпен бөлісу тапсырылады. Әр оқушының 2 ақпарат тыңдалады. « Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағаланады. |
|
|||
|
Негізгі бөлім |
Өткен тақырыпты қайталау. Өлеңді мәнерлеп оқу, мазмұнын түсіну Сөздік жұмыс: жаңа сөздермен танысады, түсіндірмелі сөздікке қарап, сөздердің мағыналарын оқиды. Сұрақтарға жауап береді. 1.өлеңді адамдық диқаншысы, адалдық нұрын себуші кім? 2.ақын кімге қызмет етуді қалайды? 3.Адамның қандай қасиеттерін көрсетпек болған? 4. «Жасық болмай, асыл бол» дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Мысал түйіні қай жолдарда берілген? Венн диаграммасын құру ЖАСЫҚ АСЫЛ
Адамгершілік қасиеттер туралы диалог құрастыру
Мысал туралы түсінік оқу. Бір мысал бойынша постер құрастыру, қорғау.
|
WWW.mektep.kz
|
|||
|
Қорытынды Үйге тапсырма |
Кері байланыс 1.Бүгінгі тапсырмаларда не қиындық тудырды?Неге? 2.Орындауда оңай болған жұмыс. Неліктен? 3.Әлі де үйренуім керек... «Роунд-робин» әдісі бойынша сезімін 1 сөйлеммен беру арқылы қорытындыланады. «Адамдық диқаншысы» өлеңін мәнерлеп оқу.. Сұрақтарға жауап беру |
|
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? |
|
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау. Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)?
Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)?
Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім? Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ әдебиеті ҚМЖ (5 сынып)
Қазақ әдебиеті ҚМЖ (5 сынып)
|
Пәні: Қазақ әдебиеті Т1
Күні: 18.01.2019 |
Мектеп: Бұланды орта мектебі |
||||
|
Бөлім атауы |
Адамгершілік –асыл қасиет |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ахмет Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі |
||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты – жөні: Жунусова Қ.Т. |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың оқу мақсаттары |
|
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: Мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді, өз сөзімен мазмұнын жеткізе алады.. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика мен терминология: Диқаншы, зейнет, бейнет, жасық |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалым материалы негізінде мазмұнын өз сөзімен айта алады, талқылайды, сұрақтар қояды |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
АКТ, өнер, тарих |
||||
|
АКТ –ны қолдану дағдылары |
суреттер |
||||
|
Құндылықтарды игерту |
• Ынтымақтастық; • Жауапкершілік |
||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа білімді пысықтау сабағы |
||||
|
Алдыңғы білім |
Егіннің бастары |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Кезеңдер |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздері |
|||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы сабақ барысы мен сыныпқа сәттілік тілеу. Шарты: ешкім ешкімді қайталамау керек. Оқушылар үйге берілген туралы кемінде 2 ақпаратпен бөлісу тапсырылады. Әр оқушының 2 ақпарат тыңдалады. « Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағаланады. |
|
|||
|
Негізгі бөлім |
Өткен тақырыпты қайталау. Өлеңді мәнерлеп оқу, мазмұнын түсіну Сөздік жұмыс: жаңа сөздермен танысады, түсіндірмелі сөздікке қарап, сөздердің мағыналарын оқиды. Сұрақтарға жауап береді. 1.өлеңді адамдық диқаншысы, адалдық нұрын себуші кім? 2.ақын кімге қызмет етуді қалайды? 3.Адамның қандай қасиеттерін көрсетпек болған? 4. «Жасық болмай, асыл бол» дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Мысал түйіні қай жолдарда берілген? Венн диаграммасын құру ЖАСЫҚ АСЫЛ
Адамгершілік қасиеттер туралы диалог құрастыру
Мысал туралы түсінік оқу. Бір мысал бойынша постер құрастыру, қорғау.
|
WWW.mektep.kz
|
|||
|
Қорытынды Үйге тапсырма |
Кері байланыс 1.Бүгінгі тапсырмаларда не қиындық тудырды?Неге? 2.Орындауда оңай болған жұмыс. Неліктен? 3.Әлі де үйренуім керек... «Роунд-робин» әдісі бойынша сезімін 1 сөйлеммен беру арқылы қорытындыланады. «Адамдық диқаншысы» өлеңін мәнерлеп оқу.. Сұрақтарға жауап беру |
|
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? |
|
||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау. Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)?
Қандай екі жағдай сабақты жақсырақ өткізуге мүмкіндік берер еді (сабақ беру және оқыту жайлы ойланыңыз)?
Жалпы сынып немесе жеке оқушылар жайлы мен не білдім? Келесі сабақтарға дайындалу барысында бұл мәлімет қандай көмегін бере алады? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













