САБАҚ: қазақ әдебиетіТақырыбы: М. Жұмабаев « Өзім -күнмін, өзім –от» |
|
Күні: 15.11.2018ж
| Мұғалім : Алимгазинова Р.Т |
СЫНЫП: 6 а
| Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | Мағжан Жұмабаев туралы білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға ,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық жеткізе білуге үйрету |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| • Дана ақынның өмірінен сыр шертеді |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| • Мағжан өлеңдеріне талдау жасай алады |
| Кейбір оқушылар: |
| • Өлеңді оқи отырып, ақын суреттеуінен алған әсерімен бөліседі |
Тілдік мақсат | Оқушылар:• ... (істей) алады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдікбірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Қазақ тілінің бүгінгі таңдағы маңызы туралы не айтар едің? |
| Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
| М. Жұмабаев ұлтын тереңнен сүйген ақын деп айта аласыз? |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: венн диаграммасы |
Алдыңғы оқу
| Мағжан өлендері |
Жоспар
|
Жоспарланғануақыт
| Жоспарланған жаттығулар (төмендежоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар
|
Басталуы
| Білу: «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар мен тапсырмаларТүсіну: Мағжан Жұмабаев өмірбаяны туралы мәліметпен танысады |
|
Ортасы
| Қолдану: Сұрақ-жауап, топтастыру. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу,топпен жұмыс жасауТалдау: Өлең құрылысына талдау жасауКүш кеміді,// айбынды// ту құлады, аКеше батыр// - бүгін қорқақ,// бұғады. аЕрікке ұмтылған //ұшқыр жаны // кісенде, бҚан суынған,// жүрек // солғын соғады. а
Қара өлең ұйқасы 1-шумақ4-тармақ11-12 буын3-бунақСергіту сәті. Оқушылар орнынан тұрады.
Мұғалім айтқан қимылдарды оқушылар бейнелейді.
1.Арыстанмын
2. Жолбарыспын
3. Көкте - бұлт
4.Жерде - желмін гулеген
5. Көкте – күнмін
6. Жалынмын мен
7. Тұлпармын мен |
|
Аяқталуы
| Жинақтау: Шығармашылық сәт. _______________________________ тілім _______________________________ арнаған _______________________________ тілім _______________________________ тарағанБағалау: оқушыларды сабаққа қатысына қарай бағалаймын.Үйге тапсырма: Ұнаған өлеңді жаттау |
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сіз қабілетіжоғары оқушыларғатапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбектіқорғау ережелеріАКT-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс
|
• | • | • |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушылар небілді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жәненеліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?
|