|
«Жас өлкетанушы» үйірмесі |
«Қызылқұм ЖББМ» |
|||||||||||
|
Күні : |
14.02.2025ж |
|||||||||||
|
І топ |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дуйсебаева Камила |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақ батырлары. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Қазақ халқының,батырлары өмірі тарихы туралы мәлімет беру.Іздену қабілеттерін дамыту. |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік және отаншылдық. Топтық,жұптық,жеке жұмыстар арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
. Сабақ басы Сабақ ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Сабақтың мақсатымен түсіндіру. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабаққа қызығушылықтарын ояту. Қазақ батырларын ата Батырлардың ерліктері неде? Қазақ-жоңғар шапқыншылығы шамамен қанша жылға созылды? Оқу мақсаттарын жүзеге асыруға арналған тапсырмалар 1-тапсырма «Ақпараттар сөйлейді»әдісі. Топтық жұмыс. Оқушыларға тақырып бойынша мәтін ұсынады. 2-тапсырма Жеке жұмыс Батырлардың тұлғалық қасиеттерін жазу. Топтық жұмыс Әр топқа Наурызбай,Бөгенбай ,Қабанбай батырлардың қазақ жеріне қосқан үлесіне сипаттама беру Кесте толтыру
Триада кестесі арқылы алған білімдерін жинақтайды. «Білгіштер ойыны» 1. Қазақ батырлары немен шұғылданған? 2.Қабанбайды ел қалай атаған? 3. «Қанжығалы қарт» деп кім атаған? 4.Бөгенбай батыр қандай адам болған? 5.Оның неше баласы болған? 6.1761ж Қытайға кім үшін барған? 7.Батырлардың бар өмірі қайда өткен? 8.Бөгенбай батыр қанша мың қолға қолбасшы болды? 9.Наурызбай батыр қай кезеңде өмір сүрді? 10.Қандай шайқастарға қатысқан?
11.Наурызбай батырдың ерліктері Қазақ хандығының тағдырына қалай әсер етті?
Батырлар, ерлік туралы мақал-мәтелдер айтып жарысу.
Қорытындылау «Батырлардан қандай үлгі алуға болады?» деген сұрақ төңірегінде пікір алмасу. |
Сәлемдеседі
.
Сұрақтарға жауап береді
Ақпараттарды іріктеп постер дайындайды қорғайды.
Дәптерге жазады
Топқа бірігеді. 1т-Төле биге 2т-Қазыбек биге 3т-Әйтеке биге
Кестедегі тапсырмаларды орындайды, талдайды
Сұрақтарға жауап береді
.
Сұрақтарға жауап береді
Мақал-мәтелдер айтады
|
«Мадақтау» әдісі арқылы бағалау
Өте жақсы!
тамаша
Тамаша!
Жарайсың! Керемет!
Жарайсың керемет
Тамаша ! |
Суреттер, стикерлер
плакат маркерлер
Суреттер, плакат, маркерлер
дәптер
кесте
Стикерлер Смайликтер
|
||||||||
|
Сабақ соңы |
«Бағдаршам» әдісі
Жасыл-бәрін түсіндім. Сары- кейбір сұрақтар бар. Қызыл- түсінбедім. |
Оқушылар сабақтан ал- ған әсерлері- мен бөліседі |
Жарайсың! Тамаша! |
Смайликтер |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақ соңы |
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ соңы |
Рефлексия Бес саусақ әдісі 1.Нені білдім? 2.Маған қызық болды.... 3.Маған қыйын болды..... 4.Менің көңіл-күйім? 5.Басқаға көмегім тиді ме? |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
Жарайсың! Тамаша! |
Стикерлер |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ батырлары.
Қазақ батырлары.
|
«Жас өлкетанушы» үйірмесі |
«Қызылқұм ЖББМ» |
|||||||||||
|
Күні : |
14.02.2025ж |
|||||||||||
|
І топ |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дуйсебаева Камила |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақ батырлары. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Қазақ халқының,батырлары өмірі тарихы туралы мәлімет беру.Іздену қабілеттерін дамыту. |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Тәуелсіздік және отаншылдық. Топтық,жұптық,жеке жұмыстар арқылы шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
. Сабақ басы Сабақ ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Сабақтың мақсатымен түсіндіру. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабаққа қызығушылықтарын ояту. Қазақ батырларын ата Батырлардың ерліктері неде? Қазақ-жоңғар шапқыншылығы шамамен қанша жылға созылды? Оқу мақсаттарын жүзеге асыруға арналған тапсырмалар 1-тапсырма «Ақпараттар сөйлейді»әдісі. Топтық жұмыс. Оқушыларға тақырып бойынша мәтін ұсынады. 2-тапсырма Жеке жұмыс Батырлардың тұлғалық қасиеттерін жазу. Топтық жұмыс Әр топқа Наурызбай,Бөгенбай ,Қабанбай батырлардың қазақ жеріне қосқан үлесіне сипаттама беру Кесте толтыру
Триада кестесі арқылы алған білімдерін жинақтайды. «Білгіштер ойыны» 1. Қазақ батырлары немен шұғылданған? 2.Қабанбайды ел қалай атаған? 3. «Қанжығалы қарт» деп кім атаған? 4.Бөгенбай батыр қандай адам болған? 5.Оның неше баласы болған? 6.1761ж Қытайға кім үшін барған? 7.Батырлардың бар өмірі қайда өткен? 8.Бөгенбай батыр қанша мың қолға қолбасшы болды? 9.Наурызбай батыр қай кезеңде өмір сүрді? 10.Қандай шайқастарға қатысқан?
11.Наурызбай батырдың ерліктері Қазақ хандығының тағдырына қалай әсер етті?
Батырлар, ерлік туралы мақал-мәтелдер айтып жарысу.
Қорытындылау «Батырлардан қандай үлгі алуға болады?» деген сұрақ төңірегінде пікір алмасу. |
Сәлемдеседі
.
Сұрақтарға жауап береді
Ақпараттарды іріктеп постер дайындайды қорғайды.
Дәптерге жазады
Топқа бірігеді. 1т-Төле биге 2т-Қазыбек биге 3т-Әйтеке биге
Кестедегі тапсырмаларды орындайды, талдайды
Сұрақтарға жауап береді
.
Сұрақтарға жауап береді
Мақал-мәтелдер айтады
|
«Мадақтау» әдісі арқылы бағалау
Өте жақсы!
тамаша
Тамаша!
Жарайсың! Керемет!
Жарайсың керемет
Тамаша ! |
Суреттер, стикерлер
плакат маркерлер
Суреттер, плакат, маркерлер
дәптер
кесте
Стикерлер Смайликтер
|
||||||||
|
Сабақ соңы |
«Бағдаршам» әдісі
Жасыл-бәрін түсіндім. Сары- кейбір сұрақтар бар. Қызыл- түсінбедім. |
Оқушылар сабақтан ал- ған әсерлері- мен бөліседі |
Жарайсың! Тамаша! |
Смайликтер |
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақ соңы |
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ соңы |
Рефлексия Бес саусақ әдісі 1.Нені білдім? 2.Маған қызық болды.... 3.Маған қыйын болды..... 4.Менің көңіл-күйім? 5.Басқаға көмегім тиді ме? |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
Жарайсың! Тамаша! |
Стикерлер |
||||
шағым қалдыра аласыз













