|
Күні: 24.04.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж.Жиренбаева |
Пәні: қазақ әдебиеті |
||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
І.Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы |
|||
|
Оқу мақсаттары |
І. Есенберлиннің өмірі мен шығармашылығы жөнінде мағлұмат беру, трилогияның мазмұны мен кейіпкерлерімен таныстыру. ХV-ХІХ ғасырлардағы қазақ халқының тарихи шежіресін түсіндіру. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
І. Есенберлиннің өмірі мен шығармашылығы жөнінде мағлұмат алады, трилогияның мазмұны мен кейіпкерлерімен танысады. ХV-ХІХ ғасырлардағы қазақ халқының тарихи шежіресін меңгереді |
|||
|
Тілдік мақсат |
І.Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы |
|||
|
Бағалау критерийлері |
І. Есенберлиннің өмірі мен шығармашылығы жөнінде мағлұмат алады, трилогияның мазмұны мен кейіпкерлерімен танысады. ХV-ХІХ ғасырлардағы қазақ халқының тарихи шежіресін меңгереді |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жас ұрпақты адамгершілікке, адалдыққа, ізденімпаздыққа, уәдеге беріктікке және тарихты білуге тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнар.байланыстар |
Қазақ тілі, музыка,тарих |
|||
|
АКТ қолдану дағд. |
Интернет желісінен қажетті материалдар ізденеді |
|||
|
Бастапқы білім |
«Ұлпан» романындағы Ұлпан бейнесі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
1.Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл бөлу; 2. Зымыран сұрақтар арқылы өткен сабақты қайталау 3. «Атомдар мен молекулалар» Оқушыларды топқа бөлу 4. Адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады. Одан басқа нәрсемен оздым ғой демектің бәрі де ақымақшылық... /Он сегізінші қара сөзі/ |
Сұрақтар Абайдың қара сөздері Тірек сызба
9-сынып оқулығы |
||
|
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі/ бөлімі 25мин |
Білу және түсіну І.Есенберлин өзінің тарихи трилогиясында қазақ елінің ХV-ХІХғТәуелсіздік үшін табанды күрестерін суреттейді. Осы жолдағы қиындықтарды, ішкі қайшылықтарды, адам қатынастарын, олардың әрекеті мен мінез-құлықтарын, сырт жаулармен шайқаста шыныққан бірлікті,дәстүрді, салт-сананы көрсетеді. Топтық жұмыс. 1)1-топ. “Алмас қылыш” романында ХV –ХVІ ғасырларда Қазақ хандығының құрылуы Әбілқайыр, Жәнібек, Керей хандардың тақ үшін таласы, қазақ руларының бірлесу идеясының басым суреттелуі; 2-топ. “Жанталас” романында ХVІІ –ХVІІІ ғасырларды Қазақстанның шетел басқыншыларымен күрес және Әбілқайыр ханның Қазақстанның Батыс бөлігімен Ресей патшалығы қол астына кіруі. Қалмақ хандығының қазақ еліне опасыздық шапқыншылығы,Алакөл маңайында, Ордабасы өңірінде болған қырғын ұрыстар, Ресей патшалығының қол астына кірген Әбілқайырдың түпкі армандарының жеке басындағы түңіліс суреттері; 3-топ. “Қаһар” романында ХVІІІ ғасырда Абылай
хан бастаған қазақ халқының қалмақ басқыншыларын біржолата талқан
етуі. Абылайдың қазақ елін дербес Қазақ хандығына біріктіру
әрекеттері. Абылай хан мен оның батырларының ел тәуелсіздігі үшін
күрестегі ерлік , даналық істері. «Алмас қылыш» бөлімінде басты кейіпкер Әбілқайыр ,Жәнібек, Керейлер. 2) Кейіпкерлерін талдау Әбілқайыр- Айлакер, ақылды, айбарлы ел басшысы өз мақсаты жолында ешбір арамдық, азғындықтан тайынбайтын мейірімсіз, қанды қол 3)
Романнан үзінділер оқып танысу. Хронологиялық кесте жасау |
|||
|
Сабақтың соңы 10мин |
5) «Серпілген сұрақ» әдісі
1.
І.Есенберлиннің шығармашылық жолы қалай басталды? Үйге тапсырма: Ілияс Есенберлиннің өмірбаяны мен шығармашылығын оқу. «Көшпенділер» трилогиясын мазмұндау. |
|
||
Оқу ісінің меңгерушісі: А.Зияханов
|
Күні: 22.04.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж.Жиренбаева |
Пәні: қазақ тілі |
|
|
Сынып: 9 «Ә,Б» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Сызықшаның қолданылатын орындары |
||
|
Оқу мақсаттары |
Оқушылардың пунктуация туралы білімдерін тереңдету. Тыныс белгілерінің қойылатын жерлерін ажырату, үтірдің қойылатын орындарын білу |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар пунктуацияны меңгереді. Тыныс белгілерінің қойылатын жерлерін ажырата алады, үтірдің қойылатын жерлерін біледі. |
||
|
Тілдік мақсат |
Пунктуация,грамматикалық, мағыналық, интонациялық принцип, даралаушы, ерекшелеуші, ойдың ара жігін ажыратушы қызмет |
||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар пунктуацияны меңгереді. Тыныс белгілерінің қойылатын жерлерін ажырата алады, үтірдің қойылатын жерлерін біледі. |
||
|
Құндылық дарыту |
Абай шығармашылығын оқыту арқылы адамгершілік, адалдық қасиеттерді оқушы бойына сіңіру |
||
|
Пәнар.байланыстар |
Қазақ әдебиеті, тарих |
||
|
АКТ қолдану дағд. |
Ғаламтордан ғылыми пунктуация туралы іздену |
||
|
Бастапқы білім |
Үтірдің қолданылатын орындары |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
1.Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл бөлу; 2. Пазл арқылы оқушыларды топқа бөлу 3. «Кубизм» әдісі бойыша сөйлемдерді талдау. Оқушыларға кубикті иіріп отырып,әр топқа сұрақтарын анықтау. Берілген сұрақтарды топқа үлестіріп тұру. |
Сұрақтар Тірек сызба
9-сынып оқулығы
Абайдың қарасөздері |
|
|
Сабақтың ортасы /сабақтың негізгі/ бөлімі 25мин |
Білу және түсіну. Шешендік өнердің тамаша бір қыры-ойды ықшамды жеткізіп,сөйлемді ықшамдап қолдану. «Аз сөз-алтын» деп бағалайтын халқымыздың ауыз әдебиеті мұраларында тамаша үлгілер бар. Мұндай сөздер аяқ асты тапқырлықпен айтылған ауызекі тілде де,жазба тілде де тоқсан ауыз сөздің тобықтай түйінін түйген тұжырым ретінде көрініс беріп жатады. Әсіресе қанатты сөз,даналық түйін,мақал-мәтелдер,поэзияда кейіпкер монолгінде кездеседі. Ықшамдалған сөйлемде сөйлем құрылысы жағынан толық болмай,сөйлем мүшелері түсіріліп айтылғаны байқалады. Мыс: Тіл-шекер, байлық -бекер. Ашу-дұшпан, ақыл-дос Ауызекі тілде түсіріліп айтылған сөздердің орнына мағыналы кідіріс жасалып айтылады,жазғанда ол жерге сызықша қойылады. Жаттығумен жұмыс. (ауызша) 182-жаттығу. Түсіріліп тұрған қандай сөздер немесе қандай сөйлем мүшелері. 1.көппен, мән-жайды 2.өседі 3.өседі,өседі 4.от,мал 5.адам,адам 6.болар бізге Мақалды сәйкестендіру арқылы толықтыр. Сызықшаның қойылу себебін анықта. 1.Келген-дәулет, Кеткен- анаң 2.Жақсы-текшіл, Жаман- орар 3.Ақыл-дария, Ой- бейнет 4.Алып-анадан, Ат- биеден 5.Берген-алар, Еккен- кекшіл 6.Елің-панаң, Жерің- теңіз Кеспелермен жұмыс .Сызықшаның қойылу себебін анықта. Сөйлем мүшесіне талда. 1. Мемлекет дегеніміз – үлкен отбасы, ал отбасы дегеніміз – шағын мемлекет. 2.Бата-басқа,қына-тасқа,ақыл-жасқа. 3.Адамның басшысы-ақыл. Жетекшісі-талап. Шолғыншысы-ой. 4.Ақыл –адамды аздырмайтын ем. Білім-таусылмайтын кен. 5.Ақыл-тозбайтын тон. Білім-таусылмайтын кен. Сергіту сәті. Адам баласының ең жаманы – талапсыз. /Қырық төртінші қара сөзі/ |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Синтез /Жинақтау/ Тыныс белгілерге байланысты жетекші сұрақтар қою арқылы оқушылардың алған білімдерін бекіту Үйге тапсырма:Көркем шығармалардан құрмалас арасында кездескен сызықша ізденіп жазу |
|
|
|
Рефлексия |
Сабақ өз мақсатына жетті.Оқушылар сызықшаның қойылатын жерлерін ажырата алды, талдаулар жасалды. Белгіленген уақыт ішінде жоспарланған тапсырмаларды орындатып үлгердім. |
||
|
Күні: 2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж.Жиренбаева |
Пәні: қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
М.Мақатаевтың өмірі мен шығармашылығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Қазақ жырының қара бурасы атанған М.Мақатаевтың өмірімен және шығармашылығымен таныстыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қазақ жырының қара бурасы атанған М. Мақатаевтың өмірі және шығармашылығымен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
М.Мақатаевтың өмірі
мен шығармашылығы « Қазақ жырының аспандағы азғана
жұлдыздардың |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Қазақ жырының қара бурасы атанған М. Мақатаевтың өмірі және шығармашылығымен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жас ұрпақты адамгершілікке, адалдыққа, ізденімпаздыққа, уәдеге беріктікке және тарихты білуге тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнар.байланыстар |
Қазақ тілі, музыка,тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағд. |
Интернет желісінен қажетті материалдар ізденеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
І.Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
1.Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл бөлу; 2. Зымыран сұрақтар арқылы өткен сабақты қайталау 3. «Атомдар мен молекулалар» Оқушыларды топқа бөлу 4. Адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады. Одан басқа нәрсемен оздым ғой демектің бәрі де ақымақшылық... Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Күні:
24.04.2019ж Мұғалімнің аты-жөні:
Ж.Жиренбаева Пәні: қазақ
әдебиеті Сынып: 9
«Ә» Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақ
тақырыбы І.Есенберлин
«Көшпенділер» трилогиясы Оқу
мақсаттары І. Есенберлиннің
өмірі мен шығармашылығы жөнінде мағлұмат беру, трилогияның
мазмұны мен кейіпкерлерімен таныстыру.
ХV-ХІХ
ғасырлардағы қазақ халқының тарихи шежіресін
түсіндіру. Сабақ
мақсаттары І. Есенберлиннің
өмірі мен шығармашылығы жөнінде мағлұмат алады, трилогияның
мазмұны мен кейіпкерлерімен танысады. ХV-ХІХ ғасырлардағы қазақ
халқының тарихи шежіресін
меңгереді Тілдік
мақсат І.Есенберлин
«Көшпенділер» трилогиясы Бағалау
критерийлері І. Есенберлиннің өмірі мен
шығармашылығы жөнінде мағлұмат алады, трилогияның мазмұны мен
кейіпкерлерімен танысады. ХV-ХІХ ғасырлардағы қазақ халқының тарихи
шежіресін меңгереді Құндылықтарды
дарыту Жас ұрпақты адамгершілікке,
адалдыққа, ізденімпаздыққа, уәдеге беріктікке және
тарихты білуге тәрбиелеу. Пәнар.байланыстар Қазақ тілі,
музыка,тарих АКТ қолдану
дағд. Интернет желісінен
қажетті материалдар ізденеді Бастапқы
білім «Ұлпан» романындағы
Ұлпан бейнесі Сабақ
барысы Сабақ
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5мин 1.Сәлемдесу.
Оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл
бөлу; 2. Зымыран сұрақтар арқылы өткен сабақты
қайталау 3.
«Атомдар мен молекулалар» Оқушыларды топқа
бөлу
4. Адам баласы адам
баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады. Одан
басқа нәрсемен оздым ғой демектің бәрі де
ақымақшылық... /Он сегізінші
қара сөзі/ Сұрақтар Абайдың
қара сөздері Тірек
сызба 9-сынып
оқулығы
Сабақтың
ортасы
/сабақтың негізгі/
бөлімі
25мин Білу және
түсіну І.Есенберлин өзінің тарихи
трилогиясында қазақ елінің ХV-ХІХғТәуелсіздік үшін табанды
күрестерін суреттейді. Осы жолдағы қиындықтарды, ішкі
қайшылықтарды, адам қатынастарын, олардың әрекеті мен
мінез-құлықтарын, сырт жаулармен шайқаста шыныққан
бірлікті,дәстүрді, салт-сананы көрсетеді. Топтық жұмыс. 1)1-топ. “Алмас қылыш” романында
ХV –ХVІ ғасырларда Қазақ хандығының құрылуы Әбілқайыр,
Жәнібек, Керей хандардың тақ үшін таласы, қазақ руларының бірлесу
идеясының басым суреттелуі; 2-топ. “Жанталас” романында ХVІІ
–ХVІІІ ғасырларды Қазақстанның шетел басқыншыларымен күрес және
Әбілқайыр ханның Қазақстанның Батыс бөлігімен Ресей патшалығы қол
астына кіруі. Қалмақ хандығының қазақ еліне опасыздық
шапқыншылығы,Алакөл маңайында, Ордабасы өңірінде болған қырғын
ұрыстар, Ресей патшалығының қол астына кірген Әбілқайырдың түпкі
армандарының жеке басындағы түңіліс
суреттері; 3-топ. “Қаһар” романында ХVІІІ ғасырда Абылай
хан бастаған қазақ халқының қалмақ басқыншыларын біржолата талқан
етуі. Абылайдың қазақ елін дербес Қазақ хандығына біріктіру
әрекеттері. Абылай хан мен оның батырларының ел тәуелсіздігі үшін
күрестегі ерлік , даналық істері. «Алмас
қылыш» бөлімінде басты кейіпкер Әбілқайыр ,Жәнібек,
Керейлер. 2)
Кейіпкерлерін талдау Әбілқайыр- Айлакер, ақылды, айбарлы ел басшысы
өз мақсаты жолында ешбір арамдық, азғындықтан тайынбайтын
мейірімсіз, қанды қол 3)
Романнан үзінділер оқып танысу. Хронологиялық кесте
жасау Сабақтың соңы
10мин 5) «Серпілген сұрақ»
әдісі
1.
І.Есенберлиннің шығармашылық жолы қалай басталды? Үйге
тапсырма: Ілияс Есенберлиннің өмірбаяны мен
шығармашылығын оқу. «Көшпенділер» трилогиясын
мазмұндау.
Оқу ісінің меңгерушісі:
А.Зияханов Күні:
22.04.2019ж Мұғалімнің аты-жөні:
Ж.Жиренбаева Пәні: қазақ
тілі Сынып: 9
«Ә,Б» Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақ
тақырыбы Сызықшаның
қолданылатын орындары Оқу
мақсаттары Оқушылардың пунктуация туралы білімдерін
тереңдету. Тыныс белгілерінің қойылатын жерлерін
ажырату, үтірдің қойылатын орындарын
білу Сабақ
мақсаттары Оқушылар пунктуацияны меңгереді. Тыныс
белгілерінің қойылатын жерлерін ажырата алады, үтірдің
қойылатын жерлерін біледі. Тілдік
мақсат Пунктуация,грамматикалық, мағыналық, интонациялық принцип,
даралаушы, ерекшелеуші, ойдың ара жігін ажыратушы
қызмет Бағалау
критерийлері Оқушылар пунктуацияны меңгереді. Тыныс
белгілерінің қойылатын жерлерін ажырата алады, үтірдің
қойылатын жерлерін біледі. Құндылық
дарыту Абай шығармашылығын
оқыту арқылы адамгершілік, адалдық қасиеттерді оқушы бойына
сіңіру Пәнар.байланыстар Қазақ әдебиеті,
тарих АКТ қолдану
дағд. Ғаламтордан ғылыми
пунктуация туралы іздену Бастапқы
білім Үтірдің қолданылатын
орындары Сабақ
барысы Сабақ
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар Сабақтың басы
5мин 1.Сәлемдесу.
Оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл
бөлу; 2. Пазл арқылы оқушыларды топқа
бөлу 3. «Кубизм» әдісі бойыша сөйлемдерді талдау. Оқушыларға
кубикті иіріп отырып,әр топқа сұрақтарын анықтау. Берілген
сұрақтарды топқа үлестіріп тұру. Сұрақтар Тірек
сызба 9-сынып
оқулығы Абайдың
қарасөздері
Сабақтың
ортасы
/сабақтың негізгі/
бөлімі
25мин Білу және
түсіну. Шешендік өнердің тамаша бір
қыры-ойды ықшамды жеткізіп,сөйлемді ықшамдап қолдану. «Аз
сөз-алтын» деп бағалайтын халқымыздың ауыз әдебиеті мұраларында
тамаша үлгілер бар. Мұндай сөздер аяқ асты тапқырлықпен
айтылған ауызекі тілде де,жазба тілде де тоқсан ауыз сөздің
тобықтай түйінін түйген тұжырым ретінде көрініс беріп жатады.
Әсіресе қанатты сөз,даналық түйін,мақал-мәтелдер,поэзияда кейіпкер
монолгінде кездеседі. Ықшамдалған сөйлемде
сөйлем құрылысы жағынан толық болмай,сөйлем мүшелері түсіріліп
айтылғаны байқалады. Мыс: Тіл-шекер, байлық -бекер. Ашу-дұшпан,
ақыл-дос Ауызекі тілде түсіріліп
айтылған сөздердің орнына мағыналы кідіріс жасалып
айтылады,жазғанда ол жерге сызықша
қойылады. Жаттығумен жұмыс. (ауызша) 182-жаттығу. Түсіріліп тұрған қандай сөздер немесе қандай сөйлем
мүшелері. 1.көппен, мән-жайды 2.өседі 3.өседі,өседі
4.от,мал 5.адам,адам 6.болар бізге Мақалды сәйкестендіру арқылы
толықтыр. Сызықшаның қойылу себебін
анықта. 1.Келген-дәулет,
Кеткен-
анаң 2.Жақсы-текшіл,
Жаман-
орар 3.Ақыл-дария, Ой-
бейнет 4.Алып-анадан,
Ат-
биеден 5.Берген-алар,
Еккен-
кекшіл 6.Елің-панаң,
Жерің-
теңіз Кеспелермен
жұмыс .Сызықшаның қойылу себебін анықта. Сөйлем мүшесіне
талда. 1. Мемлекет дегеніміз – үлкен
отбасы, ал отбасы дегеніміз – шағын
мемлекет. 2.Бата-басқа,қына-тасқа,ақыл-жасқа. 3.Адамның
басшысы-ақыл. Жетекшісі-талап.
Шолғыншысы-ой. 4.Ақыл –адамды аздырмайтын
ем. Білім-таусылмайтын кен. 5.Ақыл-тозбайтын тон. Білім-таусылмайтын
кен. Сергіту сәті. Адам баласының ең жаманы
– талапсыз. /Қырық төртінші қара
сөзі/ Сабақтың соңы
10мин Синтез /Жинақтау/ Тыныс
белгілерге байланысты жетекші сұрақтар қою арқылы оқушылардың алған
білімдерін бекіту Үйге
тапсырма:Көркем шығармалардан құрмалас
арасында кездескен сызықша ізденіп жазу Рефлексия Сабақ өз мақсатына
жетті.Оқушылар сызықшаның қойылатын
жерлерін ажырата алды, талдаулар
жасалды. Белгіленген уақыт ішінде
жоспарланған тапсырмаларды орындатып
үлгердім. Күні:
2019ж Мұғалімнің аты-жөні:
Ж.Жиренбаева Пәні: қазақ
әдебиеті Сынып: 9
«Ә» Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақ
тақырыбы М.Мақатаевтың өмірі
мен шығармашылығы Оқу
мақсаттары Қазақ жырының қара бурасы атанған
М.Мақатаевтың өмірімен және шығармашылығымен
таныстыру. Сабақ
мақсаттары Қазақ жырының қара бурасы атанған М.
Мақатаевтың өмірі және шығармашылығымен
танысады Тілдік
мақсат М.Мақатаевтың өмірі
мен шығармашылығы « Қазақ жырының аспандағы азғана
жұлдыздардың Бағалау
критерийлері Қазақ жырының қара бурасы атанған М.
Мақатаевтың өмірі және шығармашылығымен
танысады Құндылықтарды
дарыту Жас ұрпақты
адамгершілікке, адалдыққа, ізденімпаздыққа, уәдеге беріктікке және
тарихты білуге тәрбиелеу. Пәнар.байланыстар Қазақ тілі,
музыка,тарих АКТ қолдану
дағд. Интернет желісінен
қажетті материалдар ізденеді Бастапқы
білім І.Есенберлин
«Көшпенділер» трилогиясы Сабақ
барысы Сабақ
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5мин 1.Сәлемдесу.
Оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл
бөлу; 2. Зымыран сұрақтар арқылы өткен сабақты
қайталау 3.
«Атомдар мен молекулалар» Оқушыларды топқа
бөлу
4. Адам баласы адам
баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады. Одан
басқа нәрсемен оздым ғой демектің бәрі де
ақымақшылық... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













