Материалдар / Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар)

Материал туралы қысқаша түсінік
 Қазан төңкерісінің орнауына қатысты Қазақстандағы оқиғаларды біледі және өткен кезеңмен салыстыра отырып өзгерістер мәнін анықтайды.  Тарихи дерек көздердің объективтілік деңгейін бағалайды.  Қазақстандағы қоғамдық–саяси үдерістерді біледі.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Желтоқсан 2022
575
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

11орта мектебі

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы

Педагогтің аты-жөні:

Бейсенбекова Ш.А.

Күні:


Сынып: 8 «А,Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар)

Зерттеу сұрағы: Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.3.1.2 XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру.

Сабақтың мақсаты

  • Қазан төңкерісінің орнауына қатысты Қазақстандағы оқиғаларды біледі және өткен кезеңмен салыстыра отырып өзгерістер мәнін анықтайды.

  •  Тарихи дерек көздердің объективтілік деңгейін бағалайды.

  • Қазақстандағы қоғамдық–саяси үдерістерді біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру







Өткен білімді еске түсіру


(Б) Бастапқы стимул. «Кеңес билігінің орнауы» суретпен жұмыс.Сұрақтар қойып, әңгімелесу

Кім? Не? Неге? Қашан? Қайда?

Сабақ тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


мадақтау

Тақырып

тық суреттер

Жаңа білім






Тақырыпқа шолу.

- Қос үкімет қашан орнады?

- Неліктен кеңестер Уақытша үкіметке қарсы болды?

Кеңестердің негізгі мақсаттары қандай еді?

Зерттеу мен талдау

1-тапсырма. Бейнематериалды көріп, кеңестердің ұрандары қандай әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын түсіндіріп үлгіге сәйкес кестеге жазыңыз

Ұрандар

Шаруа/жұмысшы/зиялылар/буржуазия

"Жер шаруаларға, өнеркәсіп жұмысшыларға"

 

 шаруаларға, себебі жер табыс көзі; жұмысшыларға, себебі завод-фабрика олардың жұмыс орны әрі табыс көзі

"Халыққа бейбітшілік"

 

 

"Ұлттар арасындағы теңдік"

 

 

"8 сағаттық жұмыс күні"

 

 

"Барлық билік кеңестерге"

 

 

ЕБҚ оқушылар негізгі термин сөздерді мәтіннен анықтайды;

2 тапсырма.Қандай әлеуметтік топ өкілдері большевиктерді қолдады?



3-тапсырма. Қазақстанда кеңес билігі қалай орнады? Мәтінді оқып, төмендегі сұрақтарға жауап тауып, кестені толтырыңыз.

қала

Кеңес билігі орнады

Қандай жолме орнады










ЕБҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын.

Қазан революциясының салдары:

  • Уақытша үкіметті биліктен тайдыру.

  • Кеңес үкіметінің билігін мойындату.

  • Большевиктер Германиямен бейбіт келісім орнатып, бірінші дүниежүзілік соғыстан шығатынын хабарлайды

Азамат соғысының басталуы 1918-20 ж.ж.

Мәтінмен жұмыс







Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды









Дескрипторлар

әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын анықтайды;

Қандай әлеуметтік топ өкілдері большевиктерді қолдағанын сипаттайды;































Дескрипторлар:

Қазақстанда кеңес билігінің ерекшеліктерін анықтайды;

Қазан революциясының салдарына талдау жасайды;

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады





«Ең үздік жауап»



Бағалау критерийлеріне мақсаттарға жетуін бағалау























«Алақан-жұдырық»















«Жұлдызшалар»





















https://www.youtube.com/watch?v=4fwLWweUW20

Октябрьская революция







қандай әлеуметтік топтарға және таптарға қажет және тиімді болғанын түсіндіріп үлгіге сәйкес кесте







суреттер



















кесте





Бекіту











Сабақты қорытындылау

Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды?

Үйге тапсырма

Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар)

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка











Кері байланыс

Жалғастырыңыз:

Маған ... қызықты болды

Бұл ... қиындық туғызды

Осы ... мені ойландырды


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады



Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!