Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Қазақтың ұлттық ойындары |
Мектеп:Мұхаммет Хайдар Дулати |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович |
|||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны:20 |
Қатыспағаны:0 |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.2.7.7. Патриоттық сезімнің не екенін біледі, бір бірімен әрекет ету, адал бәсекелестіктің мағынасын түсінеді. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
Жаңа білімді түсінді |
|||||||
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
|||||||
|
|
Оқушылар ойын кезінде өздерінің қызығушылық қаблеттерін арттырды . |
|||||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
Ойынға қатысу арқылы |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
Ойын барысында берілген тапсырмаларды орындай алады |
|||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
|||||||
|
|
Өзара әрекеттестік, үйлестіру, секіру, жүгіру, асық, арқан, тоғызқұмалақ, жарысу, бастапқы қалып, бастапқы позиция |
|||||||
|
Жетістік критериилары |
Патриоттық сезімнің не екенін біледі.Бір бірімен әрекет етеді.Адал бәсекелестіктің мағынасын түсінеді. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||
|
Пән аралық байланыс |
Өнер , ана тілі сабағы |
|||||||
|
АКТны қолдану дағдылары |
Аудио жазба , таныстырылым. Интернет ресурстарын қолдану. |
|||||||
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||
|
|
Бүкіл топ үшін қай тапсырманы орындау ең қиын болды? Көңіл-күй нашарлығын қандай белгілерден білеміз? Оймен келетін ойындар және қазақтың ұлттық ойындары қандай қабілеттерді дамытады? |
|||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? Қазақтың ұлттық ойындары ақыл ойды арттыра ма ? Ойын барысында қандай кедергілер болды ? Дене тәрбесінің денсаулыққа пайдасы қандай? Қандай ұлттық ойындардың түрлерін білесіңдер ? |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
45 минут |
|||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Тепе-теңдік дамыту |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 15 минут |
*Уақытты үнемді жоспарлау *Сәлемдесу *Спорттық киімдеріне назар аудару *Жаңа сабақты түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру *Баяу жігірістен қалыпты жүгіріске көшу *Арақашықтықты сақтау *Мұрынмен тыныс алу *Жүгірістегі жаттығулар *Дем басу, дем алу жаттығулары *Жалпы дамыту жаттығуларын орындау |
СПОРТ АЛАҢЫ |
||||||
|
Сабақтың ортасы 18-25 минут Дескриптер (Саралаушы) |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқушыларды сапқа тұрғызып, ойын барысын түсіндіру ойынды бастау . Қауіпсіздік ережені қатал түрде сақтау Сұрақ-жауап
Ұлттық ойын . Көтермек
Орамал тастамақ
Балалар шеңбер жасап тұрады . Бастауыш -жаттықтырушы балаларды айнала жүріп бір баланың артына орамал тастап кетеді. Артына орамалды сезген бала менің артымда деп жауап береді. Артына орамалдың тасталғанын сезбесе ол өлең , тақпақ айтып немесе билеп беруі керек . Балалар шеңбер бойында көздерін жұмып тұруы керек. Ойын осылай жалғаса береді.
Арқан
тарту. Сергіту сәті. "Кім күшті?"
Кері байланыс: Мұғаліммен оқушынын кері байланысы : Бүгін 2а сынып оқушылары 2-ші сыныптар арасында ұлттық ойынды жақсы үйреніп алған және өте керемет ойын көрсетті. Келесі де мен сіздерден бұданда өте жақсы ойынды көретін боламын. Және көргім келеді * Оқушы уәжін тындау *Өсіретін факторын қолдану - білім алушы
|
Ысқырық, асық, арқан,гимнастикалық төсеніш, орамал |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау. Барлығын түсіндім
Ынталандыру әдісі. марапаттау, мадақтау ауызша айту |
Смайликтер
Көніл-күй өте тамаша!!!!
|
||||||
|
Қосымша ақпарат: |
Ұлттық ойындар топтамасын орындап келу |
|
||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс АКТ-мен байланыс. |
||||||
|
Оқушылардың ептілігін, шапшаңдығын дамыта отырып, ұлттық ойындарды насихаттау. Мадақтама арқылы оқушыны алға жетелеу, ынтасын арттыру, оқушының ұсынысын, үнін тыңдау. |
Дүниетану, Аудиожазба, видео материалдар, көрнекілік |
|||||||
|
Қорытынды бағалау: ❶ Ұлттық ойындары кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтауды іс жүзінде көрсету арқылы жүзеге асыру ❷ Әдіс тәсілдерді түрлендіру арқылы сабақта қолдану Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? ❸ ұлттық ойынды дәріптеп келесі сабақта бұданда жоғары дәрежеде беруді жоспарлау |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық ойындары
Қазақтың ұлттық ойындары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Қазақтың ұлттық ойындары |
Мектеп:Мұхаммет Хайдар Дулати |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сауранбаев Лесқұл Рысқұлович |
|||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқаны:20 |
Қатыспағаны:0 |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
2.2.7.7. Патриоттық сезімнің не екенін біледі, бір бірімен әрекет ету, адал бәсекелестіктің мағынасын түсінеді. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
Жаңа білімді түсінді |
|||||||
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
|||||||
|
|
Оқушылар ойын кезінде өздерінің қызығушылық қаблеттерін арттырды . |
|||||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
Ойынға қатысу арқылы |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
|
Ойын барысында берілген тапсырмаларды орындай алады |
|||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
|||||||
|
|
Өзара әрекеттестік, үйлестіру, секіру, жүгіру, асық, арқан, тоғызқұмалақ, жарысу, бастапқы қалып, бастапқы позиция |
|||||||
|
Жетістік критериилары |
Патриоттық сезімнің не екенін біледі.Бір бірімен әрекет етеді.Адал бәсекелестіктің мағынасын түсінеді. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||
|
Пән аралық байланыс |
Өнер , ана тілі сабағы |
|||||||
|
АКТны қолдану дағдылары |
Аудио жазба , таныстырылым. Интернет ресурстарын қолдану. |
|||||||
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||
|
|
Бүкіл топ үшін қай тапсырманы орындау ең қиын болды? Көңіл-күй нашарлығын қандай белгілерден білеміз? Оймен келетін ойындар және қазақтың ұлттық ойындары қандай қабілеттерді дамытады? |
|||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? Қазақтың ұлттық ойындары ақыл ойды арттыра ма ? Ойын барысында қандай кедергілер болды ? Дене тәрбесінің денсаулыққа пайдасы қандай? Қандай ұлттық ойындардың түрлерін білесіңдер ? |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
45 минут |
|||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Тепе-теңдік дамыту |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 15 минут |
*Уақытты үнемді жоспарлау *Сәлемдесу *Спорттық киімдеріне назар аудару *Жаңа сабақты түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру *Баяу жігірістен қалыпты жүгіріске көшу *Арақашықтықты сақтау *Мұрынмен тыныс алу *Жүгірістегі жаттығулар *Дем басу, дем алу жаттығулары *Жалпы дамыту жаттығуларын орындау |
СПОРТ АЛАҢЫ |
||||||
|
Сабақтың ортасы 18-25 минут Дескриптер (Саралаушы) |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқушыларды сапқа тұрғызып, ойын барысын түсіндіру ойынды бастау . Қауіпсіздік ережені қатал түрде сақтау Сұрақ-жауап
Ұлттық ойын . Көтермек
Орамал тастамақ
Балалар шеңбер жасап тұрады . Бастауыш -жаттықтырушы балаларды айнала жүріп бір баланың артына орамал тастап кетеді. Артына орамалды сезген бала менің артымда деп жауап береді. Артына орамалдың тасталғанын сезбесе ол өлең , тақпақ айтып немесе билеп беруі керек . Балалар шеңбер бойында көздерін жұмып тұруы керек. Ойын осылай жалғаса береді.
Арқан
тарту. Сергіту сәті. "Кім күшті?"
Кері байланыс: Мұғаліммен оқушынын кері байланысы : Бүгін 2а сынып оқушылары 2-ші сыныптар арасында ұлттық ойынды жақсы үйреніп алған және өте керемет ойын көрсетті. Келесі де мен сіздерден бұданда өте жақсы ойынды көретін боламын. Және көргім келеді * Оқушы уәжін тындау *Өсіретін факторын қолдану - білім алушы
|
Ысқырық, асық, арқан,гимнастикалық төсеніш, орамал |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау. Барлығын түсіндім
Ынталандыру әдісі. марапаттау, мадақтау ауызша айту |
Смайликтер
Көніл-күй өте тамаша!!!!
|
||||||
|
Қосымша ақпарат: |
Ұлттық ойындар топтамасын орындап келу |
|
||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс АКТ-мен байланыс. |
||||||
|
Оқушылардың ептілігін, шапшаңдығын дамыта отырып, ұлттық ойындарды насихаттау. Мадақтама арқылы оқушыны алға жетелеу, ынтасын арттыру, оқушының ұсынысын, үнін тыңдау. |
Дүниетану, Аудиожазба, видео материалдар, көрнекілік |
|||||||
|
Қорытынды бағалау: ❶ Ұлттық ойындары кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтауды іс жүзінде көрсету арқылы жүзеге асыру ❷ Әдіс тәсілдерді түрлендіру арқылы сабақта қолдану Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? ❸ ұлттық ойынды дәріптеп келесі сабақта бұданда жоғары дәрежеде беруді жоспарлау |
||||||||
шағым қалдыра аласыз



















