«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
«Нұрлы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. Қиял әлемі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мешитбаева К |
|
|
Күні: |
24.01.2022 жыл |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қиялдай алу -ерекше қабілет. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Оқушыларға зат есім, зат есімнің жалпы есім, жалқы есім түрлері туралы тереңірек білім беру. 2. Сөз таптары бойынша меңгерген білімдеріне сүйене отырып, зат есім туралы түсініктерін дамыту, сауатты жазу, оқу дағдыларын жетілдіру, оқушылардың белсенді ойлау қызметтерін жандандыру. 3.Тілдік- эстетикалық сезімдерге тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерді бойларына датыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы (8 минут) Ортасы (25 минут) Сабақ соңы ( 12минут Бағала Кері байланыс Үйге тапсырма |
1.Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру 2-тапсырма.98-бет «Ия,жоқ» әдісі .ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 7-тапсырма.99-бет Оқулықпен жұмыс
А.П. Чехов «Үйде» деген
әңгімесінде аса ұтымды эпизод енгізген. Шылым шегіп әдеттенген жеті
жасар балаға ешбір сөз әсер ДТ: айтылым, жазылым 2-тапсырма. Жеке тапсырма «Лоторея» әдісі
Берілген сұрақтарға нақты жауап алу.
5. «Айша биыл екіге толады» сөйлемнен жалқы есімді тап. 6. «Қыран жетпеген жерге қиял жетеді» сөйлемнен жалқы есімді тап. 7. 8. «Кітап-білім бұлағы» мақалдан туынды зат есімді тап 9. «Ата – ананы сыйлау- парызымыз» сөйлемнен күрделі зат есімді тап 10. «Оқушының міндеті- білім алу» сөйлемнен зат есімдерді тап. 11. «Адам қиялы үнемі жаңарып, толығып отырады» сөйлемнен зат есімді тап 12. Қиял кімге керек? 13. «Адам көркі шүберек, ағаш көркі жапырақ» мақалдан негізгі зат есімді тап. 14. «Жаңбырдан кейін кемпірқосақ шығады» сөйлемнен туынды зат есімді тап 15. «Батамен ел көгерер» мақалдан негізгі зат есімді тап. 3-тапсырма. Топтық жұмыс
Тілдік бағдар «Джигсо» әдісімен оқу, талдау. 1.Зат есім 2.Зат есімнің түрлері ДТ. Оқылым, айтылым, тыңдалым Дәптермен жұмыс. Берілген диаграмманы пайдаланып, сөйлемдер құрастыр ФБ жүргізіледі. Үй тапсырмасы 11-тапсырма 100 бет |
Диаграмма толтыруда, антонимдер мен синонимдер жазуда белсенділік танытады.
Берілген сұрақтарға нақты жауап береді.
Мәтінді қызыға тыңдап, көршісімен жұмыстанады
Кестемен жұмыс
Сұрақтарға жауап береді
Топта жұмыс жасайды
|
Қалыптас-тырушы бағалау жүргізіледі
Мадақтау
Мадақтау
Өзін өзі бағалауы
Карточкалар арқылы бір бірін бағалайды
|
Оқу лық, үлестірме жұмыс,көрнекіліктер, бағалау парақтары
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қиялдай алу-ерекше қабілет
Қиялдай алу-ерекше қабілет
«Алматы облысы білім басқармасының Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
«Нұрлы орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. Қиял әлемі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мешитбаева К |
|
|
Күні: |
24.01.2022 жыл |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қиялдай алу -ерекше қабілет. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Оқушыларға зат есім, зат есімнің жалпы есім, жалқы есім түрлері туралы тереңірек білім беру. 2. Сөз таптары бойынша меңгерген білімдеріне сүйене отырып, зат есім туралы түсініктерін дамыту, сауатты жазу, оқу дағдыларын жетілдіру, оқушылардың белсенді ойлау қызметтерін жандандыру. 3.Тілдік- эстетикалық сезімдерге тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерді бойларына датыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы (8 минут) Ортасы (25 минут) Сабақ соңы ( 12минут Бағала Кері байланыс Үйге тапсырма |
1.Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру 2-тапсырма.98-бет «Ия,жоқ» әдісі .ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 7-тапсырма.99-бет Оқулықпен жұмыс
А.П. Чехов «Үйде» деген
әңгімесінде аса ұтымды эпизод енгізген. Шылым шегіп әдеттенген жеті
жасар балаға ешбір сөз әсер ДТ: айтылым, жазылым 2-тапсырма. Жеке тапсырма «Лоторея» әдісі
Берілген сұрақтарға нақты жауап алу.
5. «Айша биыл екіге толады» сөйлемнен жалқы есімді тап. 6. «Қыран жетпеген жерге қиял жетеді» сөйлемнен жалқы есімді тап. 7. 8. «Кітап-білім бұлағы» мақалдан туынды зат есімді тап 9. «Ата – ананы сыйлау- парызымыз» сөйлемнен күрделі зат есімді тап 10. «Оқушының міндеті- білім алу» сөйлемнен зат есімдерді тап. 11. «Адам қиялы үнемі жаңарып, толығып отырады» сөйлемнен зат есімді тап 12. Қиял кімге керек? 13. «Адам көркі шүберек, ағаш көркі жапырақ» мақалдан негізгі зат есімді тап. 14. «Жаңбырдан кейін кемпірқосақ шығады» сөйлемнен туынды зат есімді тап 15. «Батамен ел көгерер» мақалдан негізгі зат есімді тап. 3-тапсырма. Топтық жұмыс
Тілдік бағдар «Джигсо» әдісімен оқу, талдау. 1.Зат есім 2.Зат есімнің түрлері ДТ. Оқылым, айтылым, тыңдалым Дәптермен жұмыс. Берілген диаграмманы пайдаланып, сөйлемдер құрастыр ФБ жүргізіледі. Үй тапсырмасы 11-тапсырма 100 бет |
Диаграмма толтыруда, антонимдер мен синонимдер жазуда белсенділік танытады.
Берілген сұрақтарға нақты жауап береді.
Мәтінді қызыға тыңдап, көршісімен жұмыстанады
Кестемен жұмыс
Сұрақтарға жауап береді
Топта жұмыс жасайды
|
Қалыптас-тырушы бағалау жүргізіледі
Мадақтау
Мадақтау
Өзін өзі бағалауы
Карточкалар арқылы бір бірін бағалайды
|
Оқу лық, үлестірме жұмыс,көрнекіліктер, бағалау парақтары
|
шағым қалдыра аласыз













