Сабақ жоспары
|
Сабақ: Су тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Тақырып:Мөлдір судың мөлтек сыры |
Мектеп:«Лобанов орта мектебі» КММ |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шегенова Таттыгуль Амангельдиновна |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсааттары |
Т/А 6.1.3.3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау; Т/А 6.1.5.5 Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру ӘТН 6.4.4.4 Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||
|
Есімдіктің сұрақтарын біледі, қолдана алады, сұрақ қояды және жауап береді, мәтін идеясын өмірмен байланыстырады |
|||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||||
|
Есімдік, зат есім, сын есім, сан есім, жіктеу есімдігі, сілтеу есімдігі, өздік есімдік, жалпылау есімдігі, болымсыздық есімдігі, белгісіздік есімдігі |
|||||||||||||||
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||||||||||
|
Денсаулыққа пайдалы, азықпен алмастыру, сергек сезіну, тіршілік көзі, ғажайып құпиясы |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
4 . «Судың да сұрауы бар» тақырыбында пікірталасқа түседі. |
|||||||||||||||
|
Ишара: |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Судың күйлерін біледі, есімдік туралы жалпы мағлұматтары бар. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы 8 минут |
Ширату: «Қазақстанның өзен-көлдері» Бейнежазбада не туралы айтылған? Сексен көл қай өңірде орналасқан? Қандай өзен –көл атауларын білесіңдер? Қазақстанның картасымен жұмыс Қазақстан картасынан өзен-көлдерді көрсетіңдер
Берілген сөйлемдер қандай ой тастады? Ерекшеленген сөздер туралы не айтасыңдар? |
карта Сызба
|
|||||||||||||
|
Ортасы 20 минут |
1 тапсырма Жұмбақтардың шешуін тауып, ондағы есімдіктердің мағыналық тобын көрсетіңдер Ол келсе орман шулайды, Толқын, теңіз тулайды Қуса, өзін қуады Ешкім оны қумайды (...) Біз, біз, біз едік Отыз арба қыз едік Түнде жанған шоқ болдық, Таң атқанда жоқ болдық (...) Өзін, көзін көрмейді, Барлық тілде сөйлейді. Сен мен десең, мен дейді Сен кел десең келмейді (...) Саралау: Қарым-қатынас формалары бойынша саралау А-жұмбақты оқып, жауабын айтады В- есімдіктерді анықтайды С- мағыналық тобына сай ажыратады Бағалау:«Бағдаршам әдісі» бойынша 2тапсырма Тәжірибе жасау жұппен жұмыс
«Болжау» әдісін қолдану
Нәтиже немесе жауап бойынша саралау:
А-тәжірибені жасай алады В- кестені толтырады С- кесте толтыру барысында есімдіктерді қолданады Тәжірбиеге өзіндік ой-пікірін қосады
Бағалау: Стикерлер арқылы бірін-бірі бағалау
3 тапсырма «Судың сырын білесің бе?» мәтіні бойынша «Бинго әдісін» қолдану Сынып «теңізшілер және балықшылар» болып екі топқа бөлінеді. 1.Тіршілік көзі не? 2.Ресейде қандай деректі фильм көрсетілді? 3.Фильм не туралы? 4.Су қандай ақпарат жазады? 5.Судың ақпарат жазу қасиетін кім делелдеген? 6.Эмото Масару қандай тәжірибе жасады? 7.Эмото ыдыстағы суларға қандай тәжірибе жасады? 8.Ыдыстарда қандай өзгерістер болды? 9.Эмото қандай тұжырым жасады? 10.Әлемдегі ең таза су не? 11.Ол судың құрамында не жоқ, не бар? 12.Судың қандай пайдасыбар? 13.Қала суында қандай айырмашылық бар? Саралау: Сабақтағы жылдамдық (темп)бойынша саралау А-жауап тасушы В-мәтінмен жұмыс істеуші С-дұрыс жауап табушы
Бағалау: Бес саусақ әдісі бойынша бағалау |
Су, сүт,cтақан, қасық
Түтікше, қант және тұз
Субояу
Ванилин
қатқан мұзға
тәрелке
әйнек
Кесте
Суреттер
|
|||||||||||||
|
Соңы 10 минут |
Жинақтау10 минут 4-тапсырма 1 топ.
Мәтіндегі зат есім, сын есім орнына
есімдікті қолданып негізгі идеяны жаз Мәтіннен детальді ақпаратты анықтап, өмірмен байланыстыр Саралау: А- негізгі идеяны анықтай алады В- зат есім, сын есім орнына есімдікті қолданады
С- детальді ақпаратты анықтап, алған ақпараттарын өмірмен байланыстыра алады Бағалау:
|
Екі топқа арналған ватман, маркерлер, оқулық. (Әр топ тапсырмаларын орындап болған соң түсіндіреді, басқа топ мүшелері өз ұсыныстарын стикерге жазып жұмыстың астыңғы жағына жабыстырады.) Оқушылар өз топ мүшелерімен бірлесіп жазады.
|
|||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
|
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма Қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ, 6 сынып
ҚМЖ, 6 сынып
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Су тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Тақырып:Мөлдір судың мөлтек сыры |
Мектеп:«Лобанов орта мектебі» КММ |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шегенова Таттыгуль Амангельдиновна |
||||||||||||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсааттары |
Т/А 6.1.3.3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау; Т/А 6.1.5.5 Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру ӘТН 6.4.4.4 Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||
|
Есімдіктің сұрақтарын біледі, қолдана алады, сұрақ қояды және жауап береді, мәтін идеясын өмірмен байланыстырады |
|||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||||
|
Есімдік, зат есім, сын есім, сан есім, жіктеу есімдігі, сілтеу есімдігі, өздік есімдік, жалпылау есімдігі, болымсыздық есімдігі, белгісіздік есімдігі |
|||||||||||||||
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||||||||||
|
Денсаулыққа пайдалы, азықпен алмастыру, сергек сезіну, тіршілік көзі, ғажайып құпиясы |
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
|||||||||||||||
|
4 . «Судың да сұрауы бар» тақырыбында пікірталасқа түседі. |
|||||||||||||||
|
Ишара: |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Судың күйлерін біледі, есімдік туралы жалпы мағлұматтары бар. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы 8 минут |
Ширату: «Қазақстанның өзен-көлдері» Бейнежазбада не туралы айтылған? Сексен көл қай өңірде орналасқан? Қандай өзен –көл атауларын білесіңдер? Қазақстанның картасымен жұмыс Қазақстан картасынан өзен-көлдерді көрсетіңдер
Берілген сөйлемдер қандай ой тастады? Ерекшеленген сөздер туралы не айтасыңдар? |
карта Сызба
|
|||||||||||||
|
Ортасы 20 минут |
1 тапсырма Жұмбақтардың шешуін тауып, ондағы есімдіктердің мағыналық тобын көрсетіңдер Ол келсе орман шулайды, Толқын, теңіз тулайды Қуса, өзін қуады Ешкім оны қумайды (...) Біз, біз, біз едік Отыз арба қыз едік Түнде жанған шоқ болдық, Таң атқанда жоқ болдық (...) Өзін, көзін көрмейді, Барлық тілде сөйлейді. Сен мен десең, мен дейді Сен кел десең келмейді (...) Саралау: Қарым-қатынас формалары бойынша саралау А-жұмбақты оқып, жауабын айтады В- есімдіктерді анықтайды С- мағыналық тобына сай ажыратады Бағалау:«Бағдаршам әдісі» бойынша 2тапсырма Тәжірибе жасау жұппен жұмыс
«Болжау» әдісін қолдану
Нәтиже немесе жауап бойынша саралау:
А-тәжірибені жасай алады В- кестені толтырады С- кесте толтыру барысында есімдіктерді қолданады Тәжірбиеге өзіндік ой-пікірін қосады
Бағалау: Стикерлер арқылы бірін-бірі бағалау
3 тапсырма «Судың сырын білесің бе?» мәтіні бойынша «Бинго әдісін» қолдану Сынып «теңізшілер және балықшылар» болып екі топқа бөлінеді. 1.Тіршілік көзі не? 2.Ресейде қандай деректі фильм көрсетілді? 3.Фильм не туралы? 4.Су қандай ақпарат жазады? 5.Судың ақпарат жазу қасиетін кім делелдеген? 6.Эмото Масару қандай тәжірибе жасады? 7.Эмото ыдыстағы суларға қандай тәжірибе жасады? 8.Ыдыстарда қандай өзгерістер болды? 9.Эмото қандай тұжырым жасады? 10.Әлемдегі ең таза су не? 11.Ол судың құрамында не жоқ, не бар? 12.Судың қандай пайдасыбар? 13.Қала суында қандай айырмашылық бар? Саралау: Сабақтағы жылдамдық (темп)бойынша саралау А-жауап тасушы В-мәтінмен жұмыс істеуші С-дұрыс жауап табушы
Бағалау: Бес саусақ әдісі бойынша бағалау |
Су, сүт,cтақан, қасық
Түтікше, қант және тұз
Субояу
Ванилин
қатқан мұзға
тәрелке
әйнек
Кесте
Суреттер
|
|||||||||||||
|
Соңы 10 минут |
Жинақтау10 минут 4-тапсырма 1 топ.
Мәтіндегі зат есім, сын есім орнына
есімдікті қолданып негізгі идеяны жаз Мәтіннен детальді ақпаратты анықтап, өмірмен байланыстыр Саралау: А- негізгі идеяны анықтай алады В- зат есім, сын есім орнына есімдікті қолданады
С- детальді ақпаратты анықтап, алған ақпараттарын өмірмен байланыстыра алады Бағалау:
|
Екі топқа арналған ватман, маркерлер, оқулық. (Әр топ тапсырмаларын орындап болған соң түсіндіреді, басқа топ мүшелері өз ұсыныстарын стикерге жазып жұмыстың астыңғы жағына жабыстырады.) Оқушылар өз топ мүшелерімен бірлесіп жазады.
|
|||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
|
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма Қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




Қызыл, сары,жасыл түсті
карточка













