Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
3-бөлім: «Адамгершілік – асыл қасиет» |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Лагерьге жолдама |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар шығарманы Менің атым Қожа, Кітап емес, қант аламын, Диірменге балық аулауға баруы, Сабаққа неге келмедің?, Жантасқа сия шашуы, Қожа, мақтаншақ!, «Менің арманым», Ақ бұзау, Апайдың сөмкесіндегі бақа, Анасының жанашырлығы, Сенің әкеңе қарыздармын..., Педкеңес, Жеке кеңес, Келесі класқа көшпейсің!!!, Қойшылар тойы , Қожаның кешірім сұрауы, Қаулы, Енді сенімдерін ақтаймын! бойынша оқиғалар желісіне бөліп, сюжеттік дамуын талдайды. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин
|
І. Қызығушылықты ояту. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылармен амандасады, түгендейді. Алдыңғы сабақ мен жаңа сабақты байланыстыру үшін ой қозғайды. Ой қозғау. «Иесіне қайтар»
әдісі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар амандасады. Берілген заттарды иесімен сәйкестендіреді. Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады. |
|
Интерактивті тақта
|
|
Сабақтың ортасы 33 мин
|
II. Мағынаны тану. Білу. 1-тапсырма.
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі.
Дескриптор:
Жалпы – 1 балл (Сұрақтарға толық жауап берген оқушыға - 1 балл, қысқаша жауап берген оқушыға - 0,5 балл) Орындалуы – 6 минут Түсіну.
Дескриптор:
Жалпы – 1 балл ( Ақпараттың
дұрыстығын айтып, себебін түсіндірген оқушыға - 1 балл, дұрыс жауап
берген оқушыға - 0,5 балл) Қолдану.
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл (фильм
бойынша оқиғаны ретімен толық орналастырса – 2 балл, 10-14 оқиғаны
ретімен орналастырса – 1 балл, 7-8 оқиғаны ретімен орналастырса –
0,5 балл) Талдау. Дескриптор:
Жалпы – 3 балл (сурет
бойынша оқиғаны нақты, толық баяндаған оқушыға – 3 балл, сурет
мазмұнын қысқаша айтқан оқушыға - 2балл, оқиғаның қай кезде
болғанын тапса - 1балл) ІІІ. Ой толғаныс Жинақтау және бағалау. Дескриптор:
Жалпы
балл – 3 балл ( Қожаға нақты мінездеме беріп, үлгі боларлық
қасиеттерін жазған оқушыға - 3 балл, үлгі боларлық қасиеттерін ғана
жазса - 2 балл, Қожаға мінездеме берген оқушыға – 1 балл) |
Оқушылар сандарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
Дұрыс және бұрыс сөйлемдерді белгілейді.
Оқушылар фильм желісі бойынша оқиғаларды ретімен орналастырады.
Оқушылар берілген суретке қарай отырып оқиғаларды баяндайды.
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын жазады. |
ҚБ
|
5-сынып: Қазақ әдебиеті оқулығы, презентация, видеоматериал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия.
Әр тапсырма бойынша оқушыларға жұлдыз таратылып отырады. Берілген жұлдыздардың саны бойынша оқуышлар бағаланады. |
|
||
|
Үй жұмысы |
«ХХІ ғасырдағы Қожа» тақырыбында өз ойыңды жаз. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ: Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Лагерьге жолдама. 5-сынып
ҚМЖ: Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Лагерьге жолдама. 5-сынып
Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
3-бөлім: «Адамгершілік – асыл қасиет» |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Лагерьге жолдама |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар шығарманы Менің атым Қожа, Кітап емес, қант аламын, Диірменге балық аулауға баруы, Сабаққа неге келмедің?, Жантасқа сия шашуы, Қожа, мақтаншақ!, «Менің арманым», Ақ бұзау, Апайдың сөмкесіндегі бақа, Анасының жанашырлығы, Сенің әкеңе қарыздармын..., Педкеңес, Жеке кеңес, Келесі класқа көшпейсің!!!, Қойшылар тойы , Қожаның кешірім сұрауы, Қаулы, Енді сенімдерін ақтаймын! бойынша оқиғалар желісіне бөліп, сюжеттік дамуын талдайды. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин
|
І. Қызығушылықты ояту. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылармен амандасады, түгендейді. Алдыңғы сабақ мен жаңа сабақты байланыстыру үшін ой қозғайды. Ой қозғау. «Иесіне қайтар»
әдісі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар амандасады. Берілген заттарды иесімен сәйкестендіреді. Сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады. |
|
Интерактивті тақта
|
|
Сабақтың ортасы 33 мин
|
II. Мағынаны тану. Білу. 1-тапсырма.
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі.
Дескриптор:
Жалпы – 1 балл (Сұрақтарға толық жауап берген оқушыға - 1 балл, қысқаша жауап берген оқушыға - 0,5 балл) Орындалуы – 6 минут Түсіну.
Дескриптор:
Жалпы – 1 балл ( Ақпараттың
дұрыстығын айтып, себебін түсіндірген оқушыға - 1 балл, дұрыс жауап
берген оқушыға - 0,5 балл) Қолдану.
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл (фильм
бойынша оқиғаны ретімен толық орналастырса – 2 балл, 10-14 оқиғаны
ретімен орналастырса – 1 балл, 7-8 оқиғаны ретімен орналастырса –
0,5 балл) Талдау. Дескриптор:
Жалпы – 3 балл (сурет
бойынша оқиғаны нақты, толық баяндаған оқушыға – 3 балл, сурет
мазмұнын қысқаша айтқан оқушыға - 2балл, оқиғаның қай кезде
болғанын тапса - 1балл) ІІІ. Ой толғаныс Жинақтау және бағалау. Дескриптор:
Жалпы
балл – 3 балл ( Қожаға нақты мінездеме беріп, үлгі боларлық
қасиеттерін жазған оқушыға - 3 балл, үлгі боларлық қасиеттерін ғана
жазса - 2 балл, Қожаға мінездеме берген оқушыға – 1 балл) |
Оқушылар сандарды таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді.
Дұрыс және бұрыс сөйлемдерді белгілейді.
Оқушылар фильм желісі бойынша оқиғаларды ретімен орналастырады.
Оқушылар берілген суретке қарай отырып оқиғаларды баяндайды.
Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын жазады. |
ҚБ
|
5-сынып: Қазақ әдебиеті оқулығы, презентация, видеоматериал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия.
Әр тапсырма бойынша оқушыларға жұлдыз таратылып отырады. Берілген жұлдыздардың саны бойынша оқуышлар бағаланады. |
|
||
|
Үй жұмысы |
«ХХІ ғасырдағы Қожа» тақырыбында өз ойыңды жаз. |
|
||
шағым қалдыра аласыз





















