Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: География мектеп: №3 орта мектеп Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: мұғалімнің аты-жөні: Сатыбалдиева Г.Б. Күні: қатысқандар саны: Сынып: 8 қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақ жерінің ерте кездегі географиялық зерттелуі |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.1. Қазақ жері және табиғаты туралы алғашқы деректерді біледі 8.2.2. Геродот, Птоломей, Страбон зерттеулері туралы танысады |
|||
|
Оқу мақсаттары |
Барлығы: Қазақ жері және табиғаты туралы алғашқы деректерді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Қазақ жері және табиғаты туралы алғашқы деректерді біледі. Геродот, Птоломей, Страбон зерттеулері туралы танысады.Алған білімдерін қолданады. |
|||
|
Тілдік мақсаттары |
Тақырыпқа сәйкес термин сөздер: Палеолит,картография, ендік,бойлық. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Экологиялық тәрбие беру |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, компьютер |
|||
|
Бастапқы білім |
Ерте кезеңдердегі тарихи зерттеулер туралы біледі. Зерттеушілер мен олардың еңбектері туралы айта алады. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7-10 минут |
- Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін шаттық шеңберін ұйымдастыру: «Көршіме бір тілек» әдісі бойынша әр оқушы көршілеріне бір сөзбен тілегін білдіреді. -топқа бөлу: карточкалар арқылы -«Домино» әдісімен өткен сабақты пысықтау -«Миға шабуыл» -оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау. |
Стикер, флипчарт, маркер, интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
-ЖИГСО әдісі арқылы тақырыпты топтарға бөліп беремін. Алдымен тақырыпты оқушылар өз бетімен оқып шығады. Сосын оқушылар тақырыпты бір-біріне түсіндіреді. -берілген тақырыптар бойынша постер қорғайды. -тақырыпты бекіту үшін деңгейі жоғары дарынды оқушыларға «географиялық диктант» беріледі. Деңгейі орташа оқушыларға кроссворд шешу тапсырылады. Картамен жұмыс жасалады. Сабақта алған білімдері негізінде Каспий теңізінің пішінін анықтау үшін картаны қоладанады. |
Мәтін, флипчарт, маркер, қайшы, стикер, кескін карта, атлас, қарындаш |
||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Сабақ соңында «Бес саусақ» әдісі бойынша оқушылармен кері байланыс жүргіземін |
Үлестірме қағаздар |
||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек көрсетуді қолдау жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Деңгейлік тапсырмалар беру |
Өзін-өзі бағалау |
Қайшымен мұқият жұмыс жасауды, маркерді, желімді қолдануын қадағалау |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Қазақ жерінің ерте кезеңдегі географиялық зерттелуі" 8 сынып
ҚМЖ "Қазақ жерінің ерте кезеңдегі географиялық зерттелуі" 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: География мектеп: №3 орта мектеп Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: мұғалімнің аты-жөні: Сатыбалдиева Г.Б. Күні: қатысқандар саны: Сынып: 8 қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақ жерінің ерте кездегі географиялық зерттелуі |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.1. Қазақ жері және табиғаты туралы алғашқы деректерді біледі 8.2.2. Геродот, Птоломей, Страбон зерттеулері туралы танысады |
|||
|
Оқу мақсаттары |
Барлығы: Қазақ жері және табиғаты туралы алғашқы деректерді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Қазақ жері және табиғаты туралы алғашқы деректерді біледі. Геродот, Птоломей, Страбон зерттеулері туралы танысады.Алған білімдерін қолданады. |
|||
|
Тілдік мақсаттары |
Тақырыпқа сәйкес термин сөздер: Палеолит,картография, ендік,бойлық. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Экологиялық тәрбие беру |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, компьютер |
|||
|
Бастапқы білім |
Ерте кезеңдердегі тарихи зерттеулер туралы біледі. Зерттеушілер мен олардың еңбектері туралы айта алады. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7-10 минут |
- Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін шаттық шеңберін ұйымдастыру: «Көршіме бір тілек» әдісі бойынша әр оқушы көршілеріне бір сөзбен тілегін білдіреді. -топқа бөлу: карточкалар арқылы -«Домино» әдісімен өткен сабақты пысықтау -«Миға шабуыл» -оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау. |
Стикер, флипчарт, маркер, интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
-ЖИГСО әдісі арқылы тақырыпты топтарға бөліп беремін. Алдымен тақырыпты оқушылар өз бетімен оқып шығады. Сосын оқушылар тақырыпты бір-біріне түсіндіреді. -берілген тақырыптар бойынша постер қорғайды. -тақырыпты бекіту үшін деңгейі жоғары дарынды оқушыларға «географиялық диктант» беріледі. Деңгейі орташа оқушыларға кроссворд шешу тапсырылады. Картамен жұмыс жасалады. Сабақта алған білімдері негізінде Каспий теңізінің пішінін анықтау үшін картаны қоладанады. |
Мәтін, флипчарт, маркер, қайшы, стикер, кескін карта, атлас, қарындаш |
||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Сабақ соңында «Бес саусақ» әдісі бойынша оқушылармен кері байланыс жүргіземін |
Үлестірме қағаздар |
||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек көрсетуді қолдау жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Деңгейлік тапсырмалар беру |
Өзін-өзі бағалау |
Қайшымен мұқият жұмыс жасауды, маркерді, желімді қолдануын қадағалау |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||
шағым қалдыра аласыз













