|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: №10ЖББМ |
||||||
|
Күні: 29.01.2024 |
Мұғалім: Жомартова .З.Е. |
||||||
|
Сынып: 9А |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Бөлім |
Адам жанының құпиясы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Майлин «Шұғаның белгісі» хикаяты |
||||||
|
Оқу мақсаттары |
Анализ және интерпретация 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. |
||||||
|
Сабақтың смарт мақсаты |
|
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлтжандылық, адамгершілік, мәдениеттілік |
||||||
|
|
|
||||||
|
|
|||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут |
Қызығушылықты ояту кезеңі Ж Берілген пікір аясында әңгіменің өмірге келуі туралы білімдерін ортаға салады, пікір бөліседі. В.Г.Белинский: «Былайша айтқанда, драмаға арқау бола қоймайтын, романға тапшылық ететін, бірақ ғасырлар бойы бастан кешіріп болмастай жайттарды қас қағым сәттің өзіне шоғырластыратын терең мәнді уақиғалар, жағдайлар болады. Әңгіме осындай құбылыстарды алады да, өзінің тар шеңберіне сыйғызып жібереді», - дейді. Айтылған пікір аясында сіздің ойыңыз қандай? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Айтылған пікір аясында оқушылар ойын айтады |
мадақтау |
Суреттер |
|||
|
10 минут 10 минут 10 минут 5 минут |
Мағынаны тану кезеңі ЖЖ 1-тапсырма. Оқушылар берілген сұрақтың аясында интерпретация жасайды.
Интерпретациялауға арналған негізгі ақпараттар:
ТЖ 2-тапсырма. Берілген үлгіні назарға ала отырып, В.Г.Белинскийдің айтқан ойы бойынша автордың жазу стиліне баға береді. Әңгіме түріндегі шығармалардың сызбасы I. Кіріспе (экспозиция) II.Негізгі бөлім: а) оқиғаның байланысы ә) оқиға шиеленісінің жеткен жері б) шешілуі III. Қорытынды (эпилог) ТЖ 3-тапсырма. Оқушылар шығарма авторының стильдік ерекшелігін зерттеп, жоғарыдағы үлгіні мысалға алып, автор стиліне сүйене отырып, креативті әңгіме жазады. Оқушылар бүгінгі өзекті тақырыпты арқау етеді. Топ оқушылары ең үздік жұмысты «Автор орындығы» әдісі арқылы көпшілікке ұсынады. Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Дескриптор:
Ойтолғаныс кезеңі. Жеке жұмыс Оқушылар сабақты бекіту мақсатында қорытынды жасайды. |
«Flippity» әдісі Әңгіме түріндегі шығармалардың сызбасы Оқушылар сабақты бекіту мақсатында қорытынды жасайды. |
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Дескриптор:
|
|
|||
|
5 минут |
Кері байланыс «5 саусақ» әдісі Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық. Балан үйрек – маған түсініксіз болды. Ортан терек – маған жеткілікті болмады. Шылдыр шүмек – менің көңіл күйім. Кішкене бөбек – менің ұсынысым. |
|
|
||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі |
||||||
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Шұғаның белгісі
ҚМЖ Шұғаның белгісі
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: №10ЖББМ |
||||||
|
Күні: 29.01.2024 |
Мұғалім: Жомартова .З.Е. |
||||||
|
Сынып: 9А |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Бөлім |
Адам жанының құпиясы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Майлин «Шұғаның белгісі» хикаяты |
||||||
|
Оқу мақсаттары |
Анализ және интерпретация 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. |
||||||
|
Сабақтың смарт мақсаты |
|
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлтжандылық, адамгершілік, мәдениеттілік |
||||||
|
|
|
||||||
|
|
|||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут |
Қызығушылықты ояту кезеңі Ж Берілген пікір аясында әңгіменің өмірге келуі туралы білімдерін ортаға салады, пікір бөліседі. В.Г.Белинский: «Былайша айтқанда, драмаға арқау бола қоймайтын, романға тапшылық ететін, бірақ ғасырлар бойы бастан кешіріп болмастай жайттарды қас қағым сәттің өзіне шоғырластыратын терең мәнді уақиғалар, жағдайлар болады. Әңгіме осындай құбылыстарды алады да, өзінің тар шеңберіне сыйғызып жібереді», - дейді. Айтылған пікір аясында сіздің ойыңыз қандай? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Айтылған пікір аясында оқушылар ойын айтады |
мадақтау |
Суреттер |
|||
|
10 минут 10 минут 10 минут 5 минут |
Мағынаны тану кезеңі ЖЖ 1-тапсырма. Оқушылар берілген сұрақтың аясында интерпретация жасайды.
Интерпретациялауға арналған негізгі ақпараттар:
ТЖ 2-тапсырма. Берілген үлгіні назарға ала отырып, В.Г.Белинскийдің айтқан ойы бойынша автордың жазу стиліне баға береді. Әңгіме түріндегі шығармалардың сызбасы I. Кіріспе (экспозиция) II.Негізгі бөлім: а) оқиғаның байланысы ә) оқиға шиеленісінің жеткен жері б) шешілуі III. Қорытынды (эпилог) ТЖ 3-тапсырма. Оқушылар шығарма авторының стильдік ерекшелігін зерттеп, жоғарыдағы үлгіні мысалға алып, автор стиліне сүйене отырып, креативті әңгіме жазады. Оқушылар бүгінгі өзекті тақырыпты арқау етеді. Топ оқушылары ең үздік жұмысты «Автор орындығы» әдісі арқылы көпшілікке ұсынады. Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Дескриптор:
Ойтолғаныс кезеңі. Жеке жұмыс Оқушылар сабақты бекіту мақсатында қорытынды жасайды. |
«Flippity» әдісі Әңгіме түріндегі шығармалардың сызбасы Оқушылар сабақты бекіту мақсатында қорытынды жасайды. |
Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Дескриптор:
|
|
|||
|
5 минут |
Кері байланыс «5 саусақ» әдісі Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық. Балан үйрек – маған түсініксіз болды. Ортан терек – маған жеткілікті болмады. Шылдыр шүмек – менің көңіл күйім. Кішкене бөбек – менің ұсынысым. |
|
|
||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі |
||||||
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














