|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану. Алматымектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ.Қоғамдық көлікте жүру ережелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.4. қоғамдық көліктегі өзін- өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоғамдық көлікте өзін- өзі ұстау ережелерін түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы
Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? Ойыңды өз сөзіңмен жазып кел.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Жолаушылар көлігі туралы айт Жолаушылар көлігі Жеке көлік қоғамдық көлік Отбасылық Автобус пойыз ұшақ... көлік
Сендер қандай көліктерге көп мінесіңдер? Мінген көліктеріңді сипаттаңдар
2-тапсырма Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді ұстанатыныңды жаз
ЕБҚ Автобуста болған оқиғалар туралы айт
ЕҚБ Таксимен жүргенде қандай ережелер ұстану керек? Соларды жаз. Ж: бір өзі мінбеу, тыныш отыру, жүргізушіге кедергі жасамау.....
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Суреттерге қара.Қай суреттегі бала дұрыс жасады? Сен не істер едің? Досыңа айтып бер
Үй тапсырмасы Сұрақтарға жауап жаз 1.Автобусты неге алдынан айналып өтуге болмайды? 2.Қоғамдық көлікте өзіңді қалай ұстайсың? 3.Қоғамдық көлік түрлерін тауып, дәптеріңе жаз.
ҚЖ: «Көліктер» ойыны Әр оқушы өзіне ұнайтын көлік түрі болады.Сол көлікке сипаттама жасайды.Пайдасы мен зиянын айтады Сол көліктің суретін салады
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Суретпен жұмыс жасайды
Көлік атауларын атайды
Сұрақтарға жауап береді
Өз білімін ортаға салады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Өз ойларын айтады
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Отбасына көліктер қандай пайда әкелетіні туралы ойын өз сөзімен жазып келеді-1б
ҚБ: « Өзін-өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Жолаушылар көлігі туралы біледі-1б Таныс көліктерін сипаттайды-1б
Дескриптор: Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді ұстанатынын жазады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Қай суреттегі бала дұрыс жасағанын айтады-1б Өзінің қоғамдық көліктегі іс-әрекеттерін жұбына әңгімелейді-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап жазады-1б
Дескриптор: Ойын арқылы көлік түрлеріне сипаттама береді-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер
оқулық
Суреттер
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоғамдық көлікте жүру ережелері
Қоғамдық көлікте жүру ережелері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану. Алматымектеп |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ.Қоғамдық көлікте жүру ережелері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.4. қоғамдық көліктегі өзін- өзі ұстау ережелерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоғамдық көлікте өзін- өзі ұстау ережелерін түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы
Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? Ойыңды өз сөзіңмен жазып кел.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Жолаушылар көлігі туралы айт Жолаушылар көлігі Жеке көлік қоғамдық көлік Отбасылық Автобус пойыз ұшақ... көлік
Сендер қандай көліктерге көп мінесіңдер? Мінген көліктеріңді сипаттаңдар
2-тапсырма Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді ұстанатыныңды жаз
ЕБҚ Автобуста болған оқиғалар туралы айт
ЕҚБ Таксимен жүргенде қандай ережелер ұстану керек? Соларды жаз. Ж: бір өзі мінбеу, тыныш отыру, жүргізушіге кедергі жасамау.....
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Суреттерге қара.Қай суреттегі бала дұрыс жасады? Сен не істер едің? Досыңа айтып бер
Үй тапсырмасы Сұрақтарға жауап жаз 1.Автобусты неге алдынан айналып өтуге болмайды? 2.Қоғамдық көлікте өзіңді қалай ұстайсың? 3.Қоғамдық көлік түрлерін тауып, дәптеріңе жаз.
ҚЖ: «Көліктер» ойыны Әр оқушы өзіне ұнайтын көлік түрі болады.Сол көлікке сипаттама жасайды.Пайдасы мен зиянын айтады Сол көліктің суретін салады
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Суретпен жұмыс жасайды
Көлік атауларын атайды
Сұрақтарға жауап береді
Өз білімін ортаға салады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Өз ойларын айтады
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Отбасына көліктер қандай пайда әкелетіні туралы ойын өз сөзімен жазып келеді-1б
ҚБ: « Өзін-өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Жолаушылар көлігі туралы біледі-1б Таныс көліктерін сипаттайды-1б
Дескриптор: Қоғамдық көлікке мінгенде қандай ережелерді ұстанатынын жазады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Қай суреттегі бала дұрыс жасағанын айтады-1б Өзінің қоғамдық көліктегі іс-әрекеттерін жұбына әңгімелейді-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап жазады-1б
Дескриптор: Ойын арқылы көлік түрлеріне сипаттама береді-1б
«Ноутбок» әдісі |
Суреттер
оқулық
Суреттер
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Кері байланыс парағы
|
||
шағым қалдыра аласыз

















