Бекітілді_________________
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
3Бөлім:Қозғалмалы ойындар |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Адай Е.К |
|||||
|
Күні |
||||||
|
Сыныбы: 3Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қозғалмалы ойындар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.8.1 Түрлі қарапайым әрекеттерді орындау кезінде басқаларының рөлін түсіну және көрсету,олардың айырмашылықтарын ұғыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға қимыл-қозғалыс комбинацияларын орындату және техникалық топшалық деңгейін арттыру. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
(Өмір бойы үздіксіз білім алу) Оқуға деген алған білімін өмірімен байланыстырады,кері байланыс орнатады,білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады. (Ынтымақтастық) Өзара жақсы қарым-қатынас орнатады,ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады,бір-біріне көмек көрсетеді. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі,уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 10-13 мин |
Сапқа тұру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеп,көңіл күйлеріне аса назар аудару. Бүгіңгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлап айтып өту.
Жүру жаттығулары: 1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру 2. Қол жанда, өкшемен жүру 3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы Қырымен 4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру 5. Отырып жүру 6. Спорттық тәсілмен жүру Жүгіру жаттығулары: 1.Залды айналып жүгіру 2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру. 3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру. 4.Жылан тәрізді жүгіру 5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу.. 6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау; -тізені көтеріп жүгіру -аяқты артқа сермеп жүгіру -қиғаш жүгіру -жылдам жүгіру. 7 Жүріске ауысып,тыныс алу жаттығуларын орындау. 8 Жалпы дамыту жаттығулары орында орындалады. |
|
Топпен жарыса Орындау Арқылы ұпаймен есептелінеді |
Спортзал №2
Ысқырық Доптар Таяқша белгілер |
||
|
Ортасы 20-25 мин |
Тапсырма 1«Эстафета таяқшасын алып жүгіру». Қолында эстафеталық таяқша бар алғашқы ойыншы кедергілер арасымен жүгіріп өтіп ,
белгіленген жерге жеткен соң таяқшаны келесі ойыншыға
береді,осылай ойын жалғаса береді.. 2«Кім жылдам?» Допты кедергілер арасымен алып белгіленген жерге шенбермен итеріп апарады да допты шенберді тастап жүгіріп қайтып келеді 3 Фишканы басқа қойып жүріп қайтып келу 4Шенбер мен жүру ойыны 5Әр капитан команда шығып боулинг ойыны Дескриптор : -қауіпсіздік ережесін біледі. - эстафеталық ойындарды біледі -эстафеталық тапсырмаларды ретімен орындайды |
Жаттығуды орындау,сапта қозғалу
|
тапсырманы орындағаннан кейін мұғалім оқушыларға дескриптор арқылы өзара бағалау жүргізуді ұсынады.. |
Үлкен, бос кеңістік, ойын алаңы әрбір қызмет үші. Ысқырық . Ойынға арналған нысандар.
|
||
|
Сабақтың соңы 5-7 мин |
Сапқа тұрғызу Сабақ барысында қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Өткен тақырып туралы талқылау үшін мұғалім мен оқушының біріккен іс-әрекеті. Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушы мен капитанды атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Сау болыңыздар! |
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі туралы айтады. |
|
Киінетін бөлмеге шығарып салу |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалмалы ойындар 3-сынып ҚМЖ
Қозғалмалы ойындар 3-сынып ҚМЖ
Бекітілді_________________
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
3Бөлім:Қозғалмалы ойындар |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Адай Е.К |
|||||
|
Күні |
||||||
|
Сыныбы: 3Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қозғалмалы ойындар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.8.1 Түрлі қарапайым әрекеттерді орындау кезінде басқаларының рөлін түсіну және көрсету,олардың айырмашылықтарын ұғыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға қимыл-қозғалыс комбинацияларын орындату және техникалық топшалық деңгейін арттыру. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
(Өмір бойы үздіксіз білім алу) Оқуға деген алған білімін өмірімен байланыстырады,кері байланыс орнатады,білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады. (Ынтымақтастық) Өзара жақсы қарым-қатынас орнатады,ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады,бір-біріне көмек көрсетеді. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі,уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 10-13 мин |
Сапқа тұру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеп,көңіл күйлеріне аса назар аудару. Бүгіңгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлап айтып өту.
Жүру жаттығулары: 1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру 2. Қол жанда, өкшемен жүру 3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы Қырымен 4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру 5. Отырып жүру 6. Спорттық тәсілмен жүру Жүгіру жаттығулары: 1.Залды айналып жүгіру 2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру. 3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру. 4.Жылан тәрізді жүгіру 5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу.. 6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау; -тізені көтеріп жүгіру -аяқты артқа сермеп жүгіру -қиғаш жүгіру -жылдам жүгіру. 7 Жүріске ауысып,тыныс алу жаттығуларын орындау. 8 Жалпы дамыту жаттығулары орында орындалады. |
|
Топпен жарыса Орындау Арқылы ұпаймен есептелінеді |
Спортзал №2
Ысқырық Доптар Таяқша белгілер |
||
|
Ортасы 20-25 мин |
Тапсырма 1«Эстафета таяқшасын алып жүгіру». Қолында эстафеталық таяқша бар алғашқы ойыншы кедергілер арасымен жүгіріп өтіп ,
белгіленген жерге жеткен соң таяқшаны келесі ойыншыға
береді,осылай ойын жалғаса береді.. 2«Кім жылдам?» Допты кедергілер арасымен алып белгіленген жерге шенбермен итеріп апарады да допты шенберді тастап жүгіріп қайтып келеді 3 Фишканы басқа қойып жүріп қайтып келу 4Шенбер мен жүру ойыны 5Әр капитан команда шығып боулинг ойыны Дескриптор : -қауіпсіздік ережесін біледі. - эстафеталық ойындарды біледі -эстафеталық тапсырмаларды ретімен орындайды |
Жаттығуды орындау,сапта қозғалу
|
тапсырманы орындағаннан кейін мұғалім оқушыларға дескриптор арқылы өзара бағалау жүргізуді ұсынады.. |
Үлкен, бос кеңістік, ойын алаңы әрбір қызмет үші. Ысқырық . Ойынға арналған нысандар.
|
||
|
Сабақтың соңы 5-7 мин |
Сапқа тұрғызу Сабақ барысында қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Өткен тақырып туралы талқылау үшін мұғалім мен оқушының біріккен іс-әрекеті. Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушы мен капитанды атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады. Сау болыңыздар! |
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі туралы айтады. |
|
Киінетін бөлмеге шығарып салу |
||
шағым қалдыра аласыз

















