Басы
|
1.Сапқа тұрғызу.Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу.
Мәлімет
қабылдау. Спорттық киімдеріне назар
аудару. Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау.Алдағы жұмыстармен
таныстыру.
Сабақтың тақырыбын
түсіндіру
2.
Жалпы жетілдіру
жаттығулары:
1. Бір орында: Оңға,солға,кері
бұрылу.
2.Жүру:Қолды жоғары
көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен
жүру.Жартылай отырып, толық отырып
жүру.
3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені
көтеріп жүгіру,аяқты артқа сермеп жүгіру.
4.Секіру жаттығулары:
Алаңның диагоналы бойынша киікше секіру. Қолымызды алға бүге созу,
тіземізді қолымызға тигізе секіріп жүгіру. Аяқтарымызды алмастыра
секіріп жүгіру.
Жүріске ауысып, тыныс алу
жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын
орындау.
Тынысты қалыпқа
келтіру Тыныс алуды ретке
келтіруге арналған арнайы жаттығуларды жасап, сыныпты топқа бөліп
жалпы дамыту жаттығуларын орындау
Бағалау: Оқушылар тарапынан
берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау
көрсету.
Жаңа тақырыпты игеру. Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын түсіндіру. Техника қауіпсіздігін түсіндіру және
қауіпсіздіктің алдын алу шараларын оқушыларға
таныстыру.
|
Сәлемдеседі, бір – біріне
жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.
|
« Қол шапалақ »
әдісі
|
Мектеп алаңы, ысқырық, уақыт
өлшегіш
|
Ортасы
|
Сабақтың тақырыбын
түсіндіру, кіші допты лақтыру Жеңіл атлетиканың бір түрі-лақтыру.
Бір орында тұрып доп лақтырудың бес қадамнан екпін алып келіп
лақтырудың техникаларын қайталап, кейін толық екпін алудың
техникасын меңгеруге көшу қажет. • Лақтыру бағытына қарап тұрып,
кіші допты лақтыру. • Осы жаттығуды оңға жартылай бұрылып орындау.
• Осы жаттығуды лақтыру бағытына бүйірін қаратып тұрып орындау. •
Лақтыру бағытына(бір қырымен)тұрып, сол аяқтан оң аяққа жеңіл
секіріп ауысу арқылы лақтыру. • Аяқтың арасы иық кеңдігіндей болып,
бір қырымен, дененің салмағын оң аяққа түсіріп сол аяқ ілгері
қойылған және кеуде сәл алға еңкейіп, оңға бұрылған, қол жанға
созылған қалыпта лақтыру. Ескерту: Лақтыру кезінде жіберілуі мүмкін
негізгі қателер: бастапқы қалыптың дұрыс болмауы: лақтыратын қолды
шамадан тыс бүгу: оны иық тұсынан төменнен сілтеп лақтыру: дененің
салмағын алда тұрған аяққа ауыстырмау: шынтақты жанға қарай жазып
жіберу. 3-мин Оқушыларға жаңа тақырыптың жасалу техникасы
толық көрсетіліп, түсіндіріледі


Тапсырма: Лақтыру дағдыларын сынамалау үшін келесі
тапсырмаларды орындаңыз: а). аяқты алға созып, жамбасқа отыру
қалпынан нығыздалған допты (2-3 кг.) бастан асырып, қашықтыққа
лақтырыңыз; b). арқамен шалқалап жату қалпынан денені көтеру арқылы
нығыздалған допты (2-3 кг.) бастан асырып, қашықтыққа лақтырыңыз;
с). орнында тұру қалпынан нығыздалған допты (2-3 кг.) бастан
асырып, қашықтыққа лақтырыңыз.
Дескриптор: - лақтыру кезіндегі ағзадағы өзгерістер туралы
айтады; - лақтырылған доптан кейінгі әсер еткен қозғалыс дағдысын
анықтайды
|
|
|
Ойынның дұрыс орындалуын
қадағалау
|
Сабақтың соңы
|
Сабақтың басынан аяғына дейін оқушының әрбір
әрекетін қалыптастырушы бағалаумен
бағалау.
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім
оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ
барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін , не қызықты әрі
жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін
білдіреді.
Кері байланыс:
«Бес саусақ» әдісі
арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы
айталы.
Үй
тапсырмасы
|
Бүгінгі сабақтан түйген
ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс
жасайды.
|
|
Оқушылардың жетістік
кемшіліктерін атап өту
|