Бөлім |
Қозғалыс және спорттық ойындар. |
||||
Педагогтың аты-жөні |
Утегенова З.М. |
||||
Күні |
14.10.2025 жыл |
||||
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалыс координациясына бағытталған қозғалмалы ойындар. «Аң және қуыспақ» ойындары |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.2.1 өздік және командалық жұмыстың мағынасын түсіну және көшбасшылықты ауыстыру арқылы оны көрсету |
||||
Сабақтың мақсаты |
Қозғалмалы ойын кезінде рөлдердегі айырмашылықты түсіндіреді және басқаларға көрсетеді. |
||||
Құндылықтар |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Әділетті Қазақстан |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Апта дәйексөзін айту. « Отансыз адам- ормансыз бұлбұл». Өткен апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас»
Шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Бейне жазба арқылы орындайды. |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Қозғалмалы ойындар. Ережелермен таныстыру . Қауіпсіздік ережесін қатаң айту және сақтау. 1 . «Желаяқ» ойыны. Ойын кезінде оқушылар шеңбер бойымен тұрады . Мұғалім белгісінен кейңн 1 оқушы шеңберді айнала жүгіреді, қалған оқушылар қолдарындағы допты жүгіру тәртібімен жүргізе отыра допты тигізу керек. 2. «Кім жылдам» 10 шығыршық шеңбер бойымен қойылады. Шеңбер ішіне ойыншылар тұрады және ортасына 1 ойыншы болады. Мұғалім белгісінен кейін оқушылар шеңбер айнала секіреді. Ал ортадығы ойыншы сол шеңбердің ішіне тұру керек. Басқа ойыншының орнын басу керек. Ортаға басқа ойыншы шығып жалғаса береді. 3. «Балықшы мен балық ». Екі топқа бөліп балықшы сайлап қалған ойыншылар балық болып қашады. Балықшы балықты ұстау керек. 4. «Аңшылар мен үйректер». Ортага түсіріп аңшылар үйректерді ату керек. Кімге тиеді сол ойыннан шығады. Екі жақты эстафета Дискрипторлар:
Бағалау:Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалау тәжірибеленеді. Мұғалім әрбір оқушының ойын кезіндегі икемділік дағдыларының көлемін бақылап, бғалайды. Кюар код арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалып. Пікір білдіру ұсынылады.
|
Оқушылар барлық қозғалмалы ойындардың ережелерімен танысып, қауіпсіздікті сақтай отыра қозғалмалы ойындарды ойнай алады.
Қауіпсіздік ережесін қатаң сақтау.
|
Смаликтер арқылы
|
Мұғалімге арналған ысқырық, уақыт өлшегіш, шеңбер, доптар, фишкалар. .
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:
Үй тапсырмалары беріледі; Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады)
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалыс координациясына бағытталған қозғалмалы ойындар. «Аң және қуыспақ» ойындары
Бөлім |
Қозғалыс және спорттық ойындар. |
||||
Педагогтың аты-жөні |
Утегенова З.М. |
||||
Күні |
14.10.2025 жыл |
||||
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалыс координациясына бағытталған қозғалмалы ойындар. «Аң және қуыспақ» ойындары |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.2.2.1 өздік және командалық жұмыстың мағынасын түсіну және көшбасшылықты ауыстыру арқылы оны көрсету |
||||
Сабақтың мақсаты |
Қозғалмалы ойын кезінде рөлдердегі айырмашылықты түсіндіреді және басқаларға көрсетеді. |
||||
Құндылықтар |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Әділетті Қазақстан |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Апта дәйексөзін айту. « Отансыз адам- ормансыз бұлбұл». Өткен апта дәйексөзі: «Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас»
Шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Бейне жазба арқылы орындайды. |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау.
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Қозғалмалы ойындар. Ережелермен таныстыру . Қауіпсіздік ережесін қатаң айту және сақтау. 1 . «Желаяқ» ойыны. Ойын кезінде оқушылар шеңбер бойымен тұрады . Мұғалім белгісінен кейңн 1 оқушы шеңберді айнала жүгіреді, қалған оқушылар қолдарындағы допты жүгіру тәртібімен жүргізе отыра допты тигізу керек. 2. «Кім жылдам» 10 шығыршық шеңбер бойымен қойылады. Шеңбер ішіне ойыншылар тұрады және ортасына 1 ойыншы болады. Мұғалім белгісінен кейін оқушылар шеңбер айнала секіреді. Ал ортадығы ойыншы сол шеңбердің ішіне тұру керек. Басқа ойыншының орнын басу керек. Ортаға басқа ойыншы шығып жалғаса береді. 3. «Балықшы мен балық ». Екі топқа бөліп балықшы сайлап қалған ойыншылар балық болып қашады. Балықшы балықты ұстау керек. 4. «Аңшылар мен үйректер». Ортага түсіріп аңшылар үйректерді ату керек. Кімге тиеді сол ойыннан шығады. Екі жақты эстафета Дискрипторлар:
Бағалау:Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалау тәжірибеленеді. Мұғалім әрбір оқушының ойын кезіндегі икемділік дағдыларының көлемін бақылап, бғалайды. Кюар код арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалып. Пікір білдіру ұсынылады.
|
Оқушылар барлық қозғалмалы ойындардың ережелерімен танысып, қауіпсіздікті сақтай отыра қозғалмалы ойындарды ойнай алады.
Қауіпсіздік ережесін қатаң сақтау.
|
Смаликтер арқылы
|
Мұғалімге арналған ысқырық, уақыт өлшегіш, шеңбер, доптар, фишкалар. .
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:
Үй тапсырмалары беріледі; Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады)
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


