Материалдар / Құндылықтар әлемі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Құндылықтар әлемі

Материал туралы қысқаша түсінік
Құндылық жөнінде айтылады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қараша 2018
3976
18 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақтың тақырыбы: Құндылықтар әлемі

Мұғалім: Медетова Э.Н

Күні : 02.10.2018

Сынып: 8

Қатысқан оқушылар саны: 11

Қатыспағандар: 0

Бөлім:2

Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Т/А 8.1.2.1-әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интерьвю, пікірталас) үзінді автор қөзқарасы мен экспрессивті- эмоционалды сөздерлің рөлін талдау:

Т/А 8. 1.4.1-мәтіндегі көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау.

Сабақ мақсаты:

Оқушылар: сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен,әуез,,тембр,қарқын,кідірісті сөйлеу мәнеріне сайжаза отырып, мәтіндермен жұмыс жасай алады.

Жинақы мәтін құрастырады.

Бағалау критерийлері

Дәйексөз бен тірек сөздерді анықтайды. Жанырлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады.

Мақала тезис құрастырып жазады.

Тілдік мақсаттар

Әр халықтың сөйлеу интонациясына сәйкес өзіне тән ішкі ерекшелігі бар. Олар; әуен, әуез, тембр, қарқын, ұзақтылық, кідіріс

Дифференциация:

Кейбір оқушылар құндылық туралы ақпаратты жинайды. Басқалары тақырып бойынша пікірлеседі.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиотыңдалым материалын қолданады, қажетті ақпаратты іздейді т.б.

Алдыңғы білім

Интонация туралы еске түсіреді, компоненттерді анықтайды.

Дифференциация

Оқушылардың барлығы: жырдың мазмұнын біледі.

Оқушылардың көбісі:жырдың жанрлық ерекшелігіне,сюжеттік желісіне талдау жасайды.

Оқушылардың кейбірі: эпилог пен прологты анықтайды.

Жоспар


Сабақ барысы

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер


Ресурс


Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

Психологиялық ахуал орнату. «Ыстық алақан» тренингін өткізу.

  1. Тапсырма: Құндылық дегенді қалай түсінесің?

Сен үшін не құнды?

  1. тапсырмалар: Құндылыұтарды қалай бөлуге болады?

Мәдениетті неліктен «құндылық» дейді?

Рухани құндылықты туралы не білесің?

Материалдық құндылықтар деп нені айтамыз?

Құндылықтар мәселесін басқа қай пәнде қарастырылады.



Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл» әдісі

1. Қорқыт туралы не білесіңдер?

1. Мағынаны тану.

3- тапсырма.Мәтінге әдеби тілдік норма бойынша талдау жасайды. Бір біріне қоятын сұрақтарын дайындайды.

  • Мәтінде қандай мәселе айтылды?

  • Құндылық туралы қандай пікірлер бар?

Оқушылар болжа.м жасалғаннан кейін, мәтіннің мазмұнымен танысу үшін мәтінді екі рет тыңдайды және мәтіндегі тірек сөздер мен дәйексөздерді жазып алады.

Оқушыларды бағалау.

Оқулықтағы тілдік бағдар ережесімен танысады.

Интонация- дауыс ырғағы. Түрлі интонациямен айтылған әр сөйлем әртүрлі мағына береді. «Интонация» термині латынның «қатты сөйлеу» деген сөзінен шыққан. Интонация айтылған пікірлердің мағыналық және эмоциялық айырмашылығын көрсетеді, сөйлеушінің көңіл күйін, олардың әңгіме тақырыбына, бір біріне деген көзқарасын білдіреді.

Интонация лексикалық құрылым, синтаксистік қатар мен вразаның стильдік ерекшелігін танытып, дыбыстық әрі негізгі әуенмен, дауыс пен ырғақтың, кідіріс пен екпіннің өзгеруімен танылады.

Тілдік бағдар бойынша тапсырмалар орындайды.

4 тапсырма. Мәтінді оқып, автордың ойын жалғастырады. Сұрақ қояды.

5- тапсырма.

6- тапсырма.

7- тапсырма.


8-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы


















Сабақтың соңы


Рефлексия «Бес саусақ» әдісі арқылы жүзеге асады.

Үйге тапсырма беру. 8- тапсырма.























Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды.

Балаң үйрек- бірлесу. Мен топта, жұпта қалай жұмыс жасадым.

Ортаң терек- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек- шынайылық. Сабақ маған үнады ма?

Кішкентай бөбек- көңіл күй ахуалы. Мен сабақта өэімді қалайша сезінедім?



ө











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!