|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютер және кауіпсіздік |
Мектеп: №2 |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Муринова Айсулу Тайлекеновна |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар? |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Білу,түсіну, талдау,жинақтау,қолдану,бағалау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.1.1.1 – компьютер және оның құрылғыларымен танысу. Процессор мен қатты дискінің қызметін қарапайым деңгейде түсіндіру. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды; Жүйелік блоктың қызметімен және оның ішкі құрылысы туралы терең біледі. |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютердің құрылғыларын сөз түрінде сипаттап айтады, жазады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым – қатынас жасау қабілеті; Жауапкершілікке баулу. |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қауіпсіздік ережелерін біледі. Қауіпсіздік техникасы ережелерін бұзудың салдары туралы түсінеді. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Үй тапсырмасын тексеру |
«Сәлемдесу» тренингі. Оқушылар бір – бірімен амандасады.
«20 сұрақ» арқылы сұралады. Оқушылар ия – жоқ деген жауап береді. Таратпа қағаздары арқылы 3 топқа бөлу. Берілген суреттерге қарап жаңа тақырыпты анықтау.
М Әр топқа берілген тақырып бойынша процессор мен қатты дискінің қызметі туралы мазмұнды сызба дайындайды және қорғайды. Жаңа сабақты меңгеру мақсатында жаңа ұғымдармен, материалдармен таныстыру, слайдттар көрсету арқылы мәліметтер беру. |
Таратпа қағаздар
Суреттер
Оқулық, слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Тапсырмалар №1 (жұптық жұмыс) 1
2.Көрсетілген құрылғыларды қызметімен сәйкестендіріңіз.
Дескриптор Білім алушы - құрылғылардың атауын жазады; - процессордың және қатты дискінің қызметін көрсетеді.
Сергіту жаттығуын орындау №2 (топтық жұмыс) 1-топ «Білу»: Компьютедің негізгі құрылғылары 2-топ «Түсіну»: Компьютердің қосымша құрылғылары 3-топ «Талдау»: Жүйелік блоктың құрлысы «Жинақтау» «Компьютер» сөзіне эссе жазу
Қолдану Интернеттен «RapidTyping_Setup_5.1» пернетақтамен жаттығу жасауға араналған программаны жүктеңдер. (http://programrt.net\ сайтынан жүктеуге болады.) Жұктелген программадағы тапсырмалар орындалады. Баға беру Сендер қалай ойлайсыңдар, компьютердің қосымша құрылғыларын қандай мақсатта қолданасыңдар? |
Үлестірмелі материалдар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бағалау Үй тапсырмасы |
Сабақтың соңындағы оқушылардың рефлексиясы: «Шабадан, еттартқыш, себет»
- барлығы алдыңғы сабақта қажет болады
- ақпаратпен жұмыс жасауды қажет етеді
оқушыларды смайликтер арқылы бағаланады тақырыпты оқу, мазмұндау |
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзім жоспары 5.1.1.1 – Компьютер және оның құрылғыларымен танысу.
Қысқа мерзім жоспары 5.1.1.1 – Компьютер және оның құрылғыларымен танысу.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютер және кауіпсіздік |
Мектеп: №2 |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Муринова Айсулу Тайлекеновна |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар? |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Білу,түсіну, талдау,жинақтау,қолдану,бағалау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.1.1.1 – компьютер және оның құрылғыларымен танысу. Процессор мен қатты дискінің қызметін қарапайым деңгейде түсіндіру. |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды; Жүйелік блоктың қызметімен және оның ішкі құрылысы туралы терең біледі. |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютердің құрылғыларын сөз түрінде сипаттап айтады, жазады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым – қатынас жасау қабілеті; Жауапкершілікке баулу. |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қауіпсіздік ережелерін біледі. Қауіпсіздік техникасы ережелерін бұзудың салдары туралы түсінеді. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Үй тапсырмасын тексеру |
«Сәлемдесу» тренингі. Оқушылар бір – бірімен амандасады.
«20 сұрақ» арқылы сұралады. Оқушылар ия – жоқ деген жауап береді. Таратпа қағаздары арқылы 3 топқа бөлу. Берілген суреттерге қарап жаңа тақырыпты анықтау.
М Әр топқа берілген тақырып бойынша процессор мен қатты дискінің қызметі туралы мазмұнды сызба дайындайды және қорғайды. Жаңа сабақты меңгеру мақсатында жаңа ұғымдармен, материалдармен таныстыру, слайдттар көрсету арқылы мәліметтер беру. |
Таратпа қағаздар
Суреттер
Оқулық, слайд |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Тапсырмалар №1 (жұптық жұмыс) 1
2.Көрсетілген құрылғыларды қызметімен сәйкестендіріңіз.
Дескриптор Білім алушы - құрылғылардың атауын жазады; - процессордың және қатты дискінің қызметін көрсетеді.
Сергіту жаттығуын орындау №2 (топтық жұмыс) 1-топ «Білу»: Компьютедің негізгі құрылғылары 2-топ «Түсіну»: Компьютердің қосымша құрылғылары 3-топ «Талдау»: Жүйелік блоктың құрлысы «Жинақтау» «Компьютер» сөзіне эссе жазу
Қолдану Интернеттен «RapidTyping_Setup_5.1» пернетақтамен жаттығу жасауға араналған программаны жүктеңдер. (http://programrt.net\ сайтынан жүктеуге болады.) Жұктелген программадағы тапсырмалар орындалады. Баға беру Сендер қалай ойлайсыңдар, компьютердің қосымша құрылғыларын қандай мақсатта қолданасыңдар? |
Үлестірмелі материалдар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Бағалау Үй тапсырмасы |
Сабақтың соңындағы оқушылардың рефлексиясы: «Шабадан, еттартқыш, себет»
- барлығы алдыңғы сабақта қажет болады
- ақпаратпен жұмыс жасауды қажет етеді
оқушыларды смайликтер арқылы бағаланады тақырыпты оқу, мазмұндау |
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

.
Құрылғылардың атауын жазыңыз.
















