Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар

Қысқа мерзімді жоспар

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді көбейту Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді Ондық бөлшекке амалдар қолданады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Мамыр 2022
225
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3.В Ондық бөлшекке амалдар қолдану

Мектеп:№19 орта мектеп

Педагогтың аты-жөні:

Құлымбетова Күнімкүл

Күні: 18.04.2022ж


Сыныбы:5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді көбейту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

5.1.2.28 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау

Сабақтың мақсаты:

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтеді

Ондық бөлшекке амалдар қолданады.Сабақтың соңында 10 минут көлемінде ондық бөлшекті қолданып кемінде 5 оқушы мәтін есептерді шығарады.


Қарапайым көбейту амалын натурал сандар үшін баған түрінде орындайдыСызбаға қарап сурет салады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/Уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу,ынтымақтастық атмосферасын орнату психологиялық дайындық жасау.Бастапқы білімін еске түсіру үшін”Бір қадам алға”әдісі арқылы сұрақтар қойылады. Сұраққа жауап берген оқушылар бір қадам алға,ал жауап бере алмағаны бір қадам артқа шегінеді. Алға шыққан оқушыны қол шапалаутау арқылы қошемет көрсетіледі..

1.Ондық бөлшекті қосу қалай орындалады?

2.Ондық бөлшекті натурал санға көбейту қалай орындалады?

3.Ондық бөлшектерді қалай салыстырамыз?

4.Ондық блшектерді салыстырудың неше тәсілі бар?

5.Ондық бөлшекті ондық бөлшекке қалай көбейтеміз?



Оқушылар”Түрлі-түсті стикерлер ”әдісі арқылы оқушылар 3топқа бөлінеді.Стикерлер тақтаға ілінеді. Бұл жерде стикер түрі бойынша емес,артындағы сан арқылы топтасады.








Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы бір қадам алға жылжиды.


















Әр оқушы өзіне тиесілі сан бойынша топтасады.









Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!




















Стикерлер, қадам суреттері



























Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс

13 мин


































Жұптық жұмыс

10 мин












































Жеке жұмыс

ҚБ жұмысы

15 мин



























































Сабақтың соңы

2 мин

ІІ Мәтінмен жұмыс

Топтық тапсырма

1 топ тапсырмасы:Мәтінді есепті шығарыңдар

Асанның анасы киноға билет алды.Анасының билеті 2400тг,ал Асанның билеті оның бөлігін құрайды.

А)Балалар билеті қанша тг?

Б)Балалар билеті ересектер билетінен қаншаға кем?

Б)Билетке барлығы қанша тг төледі?

2 топ тапсырмасы:

Шаруашылық бірлестігінің 70.5 га жерінің іне бидай, ал қалғанына бақша німдері егілді.Бақша өнімдері неше га жерге егілді.

3 топ тапсырмасы

Банкке 940мың теңге ақша салынды.Оның бөлігі қайтадан алынды. Банкте қанша ақша қалды?














Топтық жұмыста ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейтуді баған түрінде көшіріп орындайды Shape1



12х21= 33х12=

Баланы вербальды ынталандырамын.






Оқулықпен жұмыс

Амалдарды орындаңдар.

  • 1 тапсырма 857


1)

2)

2тапсырма

Теңдеуді шешіңдер.


1) =5,25























Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

І тапсырма

Дұрыс жауабын бағыттауыш сызық арқылы сәйкестендіріңдер

А) 1,2× 2,3 26,46

Б)4,3 ×2,1 16,64

В)5,2×3,2 9,03

Г)4,2×6,3 2,76

15,9





ІІ тапсырма:

Пілдің орташа өмір сүру ұзақтығы 60 жыл.Ал ең ұзақ өмір сүру ұзақтығы одан 1.5 есе артық. Пілдің ең ұзақ өмір сүру ұзақтығы орташа өмір сүруінен қаншаға артық?






Отбасы жаңа пәтерінде жөндеу жұмыстарын жүргізуді ұйғарды. Суретте өлшемдері  2 х 1,9 х 2,5 м  жуыну бөлмесінің сызбасы көрсетілген. Есіктің ені  0,75  м-ге, биіктігі  2  м-ге тең.


Еденнен төбеге дейін тек қабырғаларды плиткамен жабу ұйғарылды. 1 м2 плитканың бағасы 7 000 тг. Плитканың қажетті мөлшерінің құнын анықтаңыз.




Ерекше білімді қажет ететін балаға тапсырма: Осы суретті өлшемдерін жазып дәптерге орындайды




Үйге тапсырма 864(Б)

Бағалау

Рефлекция Сауалнама рефлекциясы



Сұрақ

Сауалнама

Мен сабақта жұмыс жасадым

Белсенді/селқос

Сабақта өзімнің жұмысыма

Ризамын/риза емеспін

Сабақ мен үшін...болып көрінді

Қысқа/ұзақ

<

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ