Пән: Математика
|
Мектеп: ШҚ ББ ЕҚББ арналған №1
арнайы мектеп-интернаты
|
Күні:
|
Мұғалім:
|
Сыныбы:
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
10, 100, 1000 сандарын
көбейту және бөлу
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты:
|
4.1.2.3 көптаңбалы
сандармен есептеулер жүргізгенде қосу және көбейтудің қасиеттерін
қолдану
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар:
Дөңгелек сандарды
оқиды;
10, 100-ге
көбейтеді, бөледі;
Көптеген
оқушылар:
Сандарды
салыстыра алады;
Кейбір
оқушылар:
1 000,
1 000 000-ға көбейтеді,
бөледі.
|
Тілдік мақсат:
|
Пәнге тән лексика
мен терминология:
Он, жүз, мың,
нөл, миллион, көбейту,
бөлу;
Диалогпен жазу
үшін пайдалы сөздер мен
тіркестер:
10-ға көбейту үшін ...;
100-ге көбейту үшін ...; 1000-ға көбейту үшін
...
|
Құндылықтарға баулу:
|
"Мәңгілік ел" идеясы
негізінде жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы арқылы оқушыларды
еңбек және шығармашылыққа, ынтымақтастыққа, өмір бойы білім алуға
тәрбиелеу
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Қазақ
тілі
|
Алдыңғы оқу:
|
10, 100, 1000 сандарына
көбейту және бөлу
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі:
1) Шаттық
шеңберін құрамыз.
«Жылулық
лебізі»
Балалар
бір-бірінің қолдарынан ұстап, дөңгелене тұрып, бір-біріне жылы
лебіздерін білдіреді. (..., сен әдемісің; ..., сен ақылдысың;
...)
2) Үй тапсырмасын
тексеру.
Дәптерлерінен үй
тапсырмасын тексеру.
3) Ауызша жұмыс.
(... *10; ... *100;
...*1000)
4) Жұптық жұмыс.
Салыстырыңдар:
|
Кеспе
қағаздар
Үлестірме қима
қағаздар
|
Сабақтың ортасы
|
1) Қызығушылықты
ояту
а) Кез келген
санды 10, 100, 1000 сандарына көбейту үшін не істеу
керек?
ә) Санды 10, 100, 1000 сандарына бөлу үшін не
істеу керек?
ҚБ: «Бес
бaрмaқ» әдiсi
2) Оқулықпен
жұмыс.
№3, 90-бет.
Есепте:
9 ∙ 8000 =
32 000 : 4 =
45 000 : 50
= 7 ∙ 90 000 =
ҚБ:
«Бағдаршам» әдiсi
3) Сергіту
сәті
Ал балалар,
тұрайық,
Алақанды
ұрайық.
Оңға қарай
бұрылып,
Солға қарай
бұрылып,
Бір отырып, бір
тұрып,
Бой сергітіп
алайық.
4) «Жасырын сөзді
тап!» ойыны
- Берілген
есептерді шешіп, жасырын сөзді
табыңдар.
580 øø:1
øø=580 (А)
2 øøø:1øøø=2
(Ы)
5
øø:1øø=5 (Й)
24 øø:1
øø=24
(Ж)
731 ø:1ø=731 (Р)
80 ø:1ø=80
(С)
92øø:1
ø=920 (Ң)
35øø:1
øø=35
(!)
24
|
580
|
731
|
580
|
5
|
80
|
2
|
920
|
35
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ҚБ: «Стикер»
әдiсi
|
О
қулық
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма:
№5, 90-бет
Рефлексия:
М енде бәрі тамаша мен
бәрін түсіндім.
Мен кейбір
нәрселерді түсінбей қалдым.
Көмектесіңдер,
мен ештеңе түсінбедім.
|
|