Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Қысқа мерзімді жоспар.Ән жүйрігі – Біржан сал
Материал туралы қысқаша түсінік
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
21 Қараша 2018
961
4 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Күні: | Пәні: Музыка Сынып: 3 | Мұғалім: |
Сабақтың тақырыбы | Ән жүйрігі – Біржан сал | |
Сабақтың мақсаты | Біржан сал Қожағұлұлы туралы түсінік қалыптастыру | |
Оқытудың нәтижелері | Халық композиторы туралы түсінік қалыптасады.Жаңа әнмен танысады. | |
Негізгі дерек-көздер | АКТ, таратпа қағаздар | |
Модульдің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау. |
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар, көрнекі-ліктер |
Кіріспе | 2 мин 2 мин | Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. Топқа бөлу: Түрлі-түсті стикерлермен топқа бөлемін. | Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады.Түрлі-түсті стикерлер-мен 4-5 оқушыдан 4 топқа бөлінеді. | Түрлі-түсті стикерлер | |
5 мин | Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл».Ақан сері кім?Ақанның әндерін ата?«Балқадиша» әні қалай пайда болды? | Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. | Ауызша мадақтау арқылы формативті бағалау. | ||
Жаңа сабақтың таныстырылымы | 10 мин | Біржан сал Қожағұлұлы – ақын, әнші, композитор. Көкшетаудағы Қожағұл құдығы деген жерде дүниеге келген. Дарынды бала жас шағынан домбырамен ән салуға, өлең сөзді қиыстыруға бейімдігін байқатады. Өлеңге құмар жас Біржан серілер өміріне қызығып, өзі де салдық, серілік құра бастайды. | Интербелсенді тақтадан мәліметті көріп, сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. | Өз-өзін критериал-ды бағалау. | |
Сергіту сәті | 3 мин | «Қаражорға» биі | Би билеп, сергіп қалады. | Ноутбук | |
2 мин | Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. | Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады. | |||
2 мин | Ауызша жарайсың, керемет деп айту, керемет деп айту арқылы формативті бағалау. | Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады. | мадақтау арқылы формативті бағалау | ||
1 мин | Үйге тапсырма беру: «Мейірбан ұстаздар» әнін жаттау | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |
Қысқа мерзімді жоспар
Күні: | Пәні: МузыкаСынып: | Мұғалім: |
Сабақтың тақырыбы | Біржан салдың «Теміртасы» | |
Сабақтың мақсаты | Біржан салдың әні «Теміртастың» тарихы туралы түсінік қалыптастыру | |
Оқытудың нәтижелері | Халық композиторының әндері туралы түсінік қалыптасады.Жаңа әнмен танысады. | |
Негізгі дерек-көздер | АКТ, таратпа қағаздар | |
Модульдің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау. |
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар, көрнекі-ліктер |
Кіріспе | 3 мин | Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. | Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады. | ||
13 мин | Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл».Біржан сал кім?Біржанның әндерін ата? | Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. | Ауызша мадақтау формативті бағалау. | ||
Жаңа сабақтың таныстырылымы | 20 мин | Біржан салдың «жамбас сипар», «Теміртас», тағы басқа әндері мұң мен шерге толы. Өмірінің соңғы кезінде ру арасындағы талас-тартыс, ағайын ішіндегі дау Біржан салдың жеке басына да қатты әсер еткен. Біржан сал осы «Теміртас» әні арқылы баласы Теміртасқа көрген қорлығын айтып, мұңын шағады. | Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. | Өз-өзін критериал-ды бағалау. | |
Сергіту сәті | 3 мин | «Қаражорға» биі | Би билеп, сергіп қалады. | Ноутбук | |
2 мин | Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. | Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады. | |||
2 мин | Ауызша жарайсың, керемет деп айту, керемет деп айту арқылы формативті бағалау. | Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады. | Ауызша мадақтау формативті бағалау | ||
2 мин | Үйге тапсырма беру: «Бақытты балалық шақ» әнін жаттау | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |
Күні: | Музыка Сынып: | Мұғалім: |
Сабақтың тақырыбы | Ыбырай Сандыбайұлы | |
Сабақтың мақсаты | Ыбырай Сандыбайұлы туралы түсінік қалыптастыру | |
Оқытудың нәтижелері | Үкілі Ыбырай туралы түсінік қалыптасады.Жаңа әнмен танысады. | |
Негізгі дерек-көздер | АКТ, таратпа қағаздар | |
Модульдің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау. |
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар, көрнекі-ліктер |
Кіріспе | 3 мин | Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. | Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады. | ||
13 мин | Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл».Біржан сал кім?Біржанның әндерін ата? | Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. | Ауызша мадақтау формативті бағалау. | ||
Жаңа сабақтың таныстырылымы | 20 мин | Ыбырай Сандыбайұлы – халық композиторы, әнші, ақын. Көкшетау жерінде дүниеге келген. Бас киіміне үкі тағып, жасынан серілік жолға түскен жігіт кейін Үкілі Ыбырай атанады. Ыбырайға ақындық сегіз жасында қоныпты. Ел арасында кең тараған әні «Гәкку» | Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. | Өз-өзін критериал-ды бағалау. | |
Сергіту сәті | 3 мин | «Қаражорға» биі | Би билеп, сергіп қалады. | Ноутбук | |
2 мин | Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. | Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады. | |||
2 мин | Ауызша жарайсың, керемет деп айту, керемет деп айту арқылы формативті бағалау. | Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады. | Ауызша мадақтау формативті бағалау | ||
2 мин | Үйге тапсырма беру: «Гәкку» әнін жаттау | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |
Қысқа мерзімді жоспар
Күні: | Пәні: МузыкаСынып: | Мұғалім: |
Сабақтың тақырыбы | Жаяу Мұсаның әні «Ақ сиса» | |
Сабақтың мақсаты | Жаяу Мұса Байжанұлы туралы, әні «Ақ сисаның» тарихы туралы түсінік қалыптастыру | |
Оқытудың нәтижелері | Халық композиторының әндері туралы түсінік қалыптасады.Жаңа әнмен танысады. | |
Негізгі дерек-көздер | Оқулық,таратпа қағаздар | |
Модульдің кіріктірілуі | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау. |
Сабақ бөлімінің кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар, көрнекі-ліктер |
Кіріспе | 3 мин | Ұйымдасытру кезеңі: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. | Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады. | ||
10 мин | Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл».-Үкілі Ыбырай туралы не білесің?-«Гәкку» әнінің тарихын айт. | Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. | Ауызша мадақтау формативті бағалау. | ||
Жаңа сабақтың таныстыры-лымы | 20 мин | Жаяу Мұса Байжанұлы – әйгілі әнші-сазгер, ақын. Омбыдағы орыс мектебінде оқып жүріп домбыра, сырнай, скрипка аспаптарын тартуды меңгереді.Жаяу Мұсаның «Ақ сиса», «Толғау», «Бозторғай», «Хаулау», т.б. әндері бар. | Интербелсенді тақтадан мәліметті көріп, сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мазмұнымен танысады. | Өз-өзін критериал-ды бағалау. | |
Сергіту сәті | 3 мин | «Қаражорға» биі | Би билеп, сергіп қалады. | Ноутбук | |
5мин | Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін айтқызу. | Өздерінің сабақтан алған әсерлерін айтады. | |||
2 мин | Ауызша жарайсың, керемет деп айту, керемет деп айту арқылы формативті бағалау. | Жылы сөздерді есту арқылы ынталанады. | Ауызша мадақтау формативті бағалау | ||
2 мин | Үйге тапсырма беру: «Ақ сиса» әнін жаттау | Күнделікке жазып алады. | Күнделік |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)