|
Бөлім: 6-сынып |
|
Су – тіршілік көзі Қазақстандағы өзен-көлдер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Алакөл. Белгізідік есімдігі. Болымсыздық есімдігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру 6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
- тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады. - сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы/ 5 мин Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі |
1-тапсырма. Берілген сұрақтар төңірегінде пікір алысайық.
|
1-тапсырма. Берілген сұрақтар төңірегінде пікір алысады.
|
ҚБ |
2-слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы /35 мин Мағынаны тану Тыңдалым
Тілдік бағдар
Жазылым
Бекіту тапсырмасы |
Тыңдалым 15-аудиомәтін А Мәтін мазмұны бойынша сөзжұмбақты шешудің бағытын түсіндіремін. Тапсырма ретін түсіндіремін. 1.Алакөл мен Балқаш қосылып ... болған. 2.Реликт Алакөлде және ... Елінде сақталыпты. 3.Алакөлдің шығысында ... жотасы көрініп тұрады. 4. ... деген сөз латын тілінен аударғанда “қалдық” дегенді білдіреді. 5.Алакөл суының құрамында ... бен йод, минералды заттар өте көп. 6.Көлдің беті қара көк, ... көк, көгілдір, лайсаң сары болып, түрлі түске енеді. Оқушыларға тілдік бағдар бойынша түсіндіремін.
3-тапсырма. Тиісті есімдіктерді қойып, сөйлемдерді қайта көшіріп жазыңдар.
Тест сұрақтары 1. Жіктеу есімдігін табыңыз. А) Бұлар В) Қайдан? С) Ешкім Д) Олар Е) Кейбіреу 2. Күрделі есімдіктер қатарын табыңыз. А) Күллі, барша, тегіс В) Өзім, өзді-өзі, өздеріңіз С) Қашаннан? Қайсысы? Неңіз? Д) Әркім, қайсібір, ешқашан Е) Мынау, осыңыз, сонымен 3. Болымсыздық есімдігін көрсетіңіз. А) Бірнеше В) Саған С) Дәнеңе Д) Әлдекім Е) түгел |
Тыңдалым 15-аудиомәтін А Мәтін мазмұны бойынша сөзжұмбақты дұрыс шешсеңдер, саяхат сөзінің баламасын табады.
Оқушылар тыңдалым мәтіні бойынша сөйлемдерді толықтырады. Оқушылар жаңа тақырып аясында түсінік алады.
Оқушылар тиісті есімдіктерді қойып, сөйлемдерді қайта көшіріп жазыңдар.
Оқушылар тақырыпқа сай тест сұрақтарын орындайды, талдайды. 4.Есімдік мағынасына қарай нешеге бөлінеді? А)2 Б)3 С)4 Д)6 Е)7 5. «Әлде, әр,кей, қай»сөздері есімдіктің қай түріне қатысты? А)белгісіздік Б) болымсыздық С)сілтеу Д) өздік Е) еліктеу сөз |
ҚБ 1-10 балл
ҚБ 5 балл
ҚБ 5 балл |
3,4-слайд Оқулық 5-cлайд
6-cлайд
7,8-cлайд
|
||
|
Сабақтың соңы /5 мин
|
Үйге тапсырма Белгісіздік есімдігі мен болымсыздығы есімдігі бар 5 сөйлемді көркем шығармадан теріп жаз.
|
Үйге тапсырма Үй тапсырмасының орындалу барысын түсінеді. |
|
8-cлайд
|
||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: 6-сынып |
|
Су – тіршілік көзі Қазақстандағы өзен-көлдер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Алакөл. Белгізідік есімдігі. Болымсыздық есімдігі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру 6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
- тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады. - сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы/ 5 мин Ұйымдастыру кезеңі Ойтүрткі |
1-тапсырма. Берілген сұрақтар төңірегінде пікір алысайық.
|
1-тапсырма. Берілген сұрақтар төңірегінде пікір алысады.
|
ҚБ |
2-слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы /35 мин Мағынаны тану Тыңдалым
Тілдік бағдар
Жазылым
Бекіту тапсырмасы |
Тыңдалым 15-аудиомәтін А Мәтін мазмұны бойынша сөзжұмбақты шешудің бағытын түсіндіремін. Тапсырма ретін түсіндіремін. 1.Алакөл мен Балқаш қосылып ... болған. 2.Реликт Алакөлде және ... Елінде сақталыпты. 3.Алакөлдің шығысында ... жотасы көрініп тұрады. 4. ... деген сөз латын тілінен аударғанда “қалдық” дегенді білдіреді. 5.Алакөл суының құрамында ... бен йод, минералды заттар өте көп. 6.Көлдің беті қара көк, ... көк, көгілдір, лайсаң сары болып, түрлі түске енеді. Оқушыларға тілдік бағдар бойынша түсіндіремін.
3-тапсырма. Тиісті есімдіктерді қойып, сөйлемдерді қайта көшіріп жазыңдар.
Тест сұрақтары 1. Жіктеу есімдігін табыңыз. А) Бұлар В) Қайдан? С) Ешкім Д) Олар Е) Кейбіреу 2. Күрделі есімдіктер қатарын табыңыз. А) Күллі, барша, тегіс В) Өзім, өзді-өзі, өздеріңіз С) Қашаннан? Қайсысы? Неңіз? Д) Әркім, қайсібір, ешқашан Е) Мынау, осыңыз, сонымен 3. Болымсыздық есімдігін көрсетіңіз. А) Бірнеше В) Саған С) Дәнеңе Д) Әлдекім Е) түгел |
Тыңдалым 15-аудиомәтін А Мәтін мазмұны бойынша сөзжұмбақты дұрыс шешсеңдер, саяхат сөзінің баламасын табады.
Оқушылар тыңдалым мәтіні бойынша сөйлемдерді толықтырады. Оқушылар жаңа тақырып аясында түсінік алады.
Оқушылар тиісті есімдіктерді қойып, сөйлемдерді қайта көшіріп жазыңдар.
Оқушылар тақырыпқа сай тест сұрақтарын орындайды, талдайды. 4.Есімдік мағынасына қарай нешеге бөлінеді? А)2 Б)3 С)4 Д)6 Е)7 5. «Әлде, әр,кей, қай»сөздері есімдіктің қай түріне қатысты? А)белгісіздік Б) болымсыздық С)сілтеу Д) өздік Е) еліктеу сөз |
ҚБ 1-10 балл
ҚБ 5 балл
ҚБ 5 балл |
3,4-слайд Оқулық 5-cлайд
6-cлайд
7,8-cлайд
|
||
|
Сабақтың соңы /5 мин
|
Үйге тапсырма Белгісіздік есімдігі мен болымсыздығы есімдігі бар 5 сөйлемді көркем шығармадан теріп жаз.
|
Үйге тапсырма Үй тапсырмасының орындалу барысын түсінеді. |
|
8-cлайд
|
||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз



















