Материалдар / Қысқа мерзімді сабақ жоспары 5-сынып.иТақырыбы: §2.Тарихтың қайнар көзі- деректер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары 5-сынып.иТақырыбы: §2.Тарихтың қайнар көзі- деректер

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Желтоқсан 2018
491
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Бекітемін»__________

Сыныбы: 5

Күні: 09.09.2015жыл.


Сабақтың тақырыбы


§2.Тарихтың қайнар көзі- деректер



Мақсаты


Деректер- тарихтың қайнар көзі екені туралы түсінік қалыптастыру.


Күтілетін нәтижелер



А. Тарихи дерек көздерін көне мен бүгінгінің дәлелі екені туралы түсінік қалыптастыру.

В. Адамның өткен өміріне қатысты әртүрлі мәліметтерді, тарихи деректерді талдап, жинақтай алады.

С. Тарихи дерек көздерін құрметтеп, сақтап, ашық аспан астындағы ескерткіштерді сақтай отырып, Қазақстан тарихында алатын орнын бағалайды.


Керекті жабдықтар



Оқулық, флипчарт, ақ парақ, қалам сап, әдістемелік құрал, ресурс парақтары, бланкілер және фламастер, Бейне роликтер, карта, тірек- сызба.


Тапсырмалар:

2,3,4,5,6,7,8


Сабақ барысы:


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Мұғалім әрекеті


 Оқушы әрекеті

Кіріспе




5мин






Ұйымдастыру. Амандасу. «Бір шаңырақ астында» әдісі арқылы топқа бөлу,

«Шынжыр» әдісімен үй тапсырмасын сұрау.


АББҚ бар оқушыларға Бағдар картаны таратып, орындалуын бақылайды


«Бір шаңырақ астында» әдісі арқылы топқа бөлініп, ынтымақтаса отырып бірлесе жұмыстанады.

«Шынжыр» әдісімен үй тапсырмасына айта отырып, дайындығын көрсетеді.

«Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды

АББҚ бар оқушылар Бағдар картаны алып жұмыстанады.

Тұсаукесер





5мин








Табыс критерийлері:

А. Тарихи дерек көздерін көне мен бүгінгінің дәлелі екені туралы түсінік қалыптастыру.

В. Адамның өткен өміріне қатысты әртүрлі мәліметтерді, тарихи деректерді талдап, жинақтау.

С. Тарихи дерек көздерін құрметтеп, сақтап, ашық аспан астындағы ескерткіштерді сақтай отырып, Қазақстан тарихында алатын орнын бағалау.

Электрондық оқулық;

Ой қозғау сұрақтары қойылады.


















Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.

Негізгі бөлім





25мин










«Жұптасып-ойланып-бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты өздігінен меңгеру .

Постер шығару.

Жаңа тақырыпты оқып үйрену үшін жеке оқуға уақыт беру.

Оқып болғаннан кейін әр топқа флипчарт таратып, тақырыпты ашу.

Бағалау критерилерін тарату.

Постер қорғау.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалату.

Постерді бағалау критерилері:

Тақырып мазмұнының ашылуы

Безендірілуі

Шығармашылығы

Топтар оқулық материалы, видео роликтен алған мәліметтерін қосып постер құрады.

Дайындап болғаннан кейін басқа топтардың алдында қорғайды.Әр топ сағат тілімен бағыттала отырып, бағалау критерийлеріне сүйеніп «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» беру арқылы өз ара бағалайды.

Қорытынды





10 мин

Тест арқылы сабақты қорытындылау.

Табыс критерийлер арқылы өзін-өзі бағалату;

«3:2:1» арқылы кері байланыс жасау

Табыс критерийлер арқылы өзін- өзі бағалайды.

Сабақтан алған әсерлері жайында рефлексия парағын толтырады.


Өзін –өзі бағалауда басшылыққа алатын табыс критерийлері

Табыс критерийлері

Ұпайлары (егер сұрақты ашпасаңыз-

0-ді, егер сұрақ толығымен ашылса 5-ті айналдыра сызыңыз)

Жалпы ұпай

А. Тарихи дерек көздері көне мен бүгінгінің дәлелі екенін білдім.

0 1 2 3 4 5


В. Адамның өткен өміріне қатысты әртүрлі мәліметтерді, тарихи деректерді талдап, анықтадым.

0 1 2 3 4 5


С. Тарихи дерек көздерін құрметтеп, сақтап, ашық аспан астындағы ескерткіштерді сақтай отырып, Қазақстан тарихында алатын орнын бағалай аламын.

0 1 2 3 4 5



Ұпай

0-5

6-9

10-12

13-15

Баға

2

3

4

5










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!