Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
|||||
|
Сыныбы: 4 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықтар туралы ойым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
4.3.1.1 оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтап, оны бөліктерге бөлу, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды; Көптеген оқушылар: Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түсінеді және тапсырмалармен жұмыс жасауда пайдаланады; Кейбір оқушылар: Өткен тақырыптарды қайталау арқылы оның маңыздылығын түсіне отырып, білімін, ой-өрісін дамытуға дағдыланады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтайды |
|||||
|
Тілдік мақсат:
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Шаштараз, дәрігер, мұғалім, тігінші, аспазшы, құрылысшы, ұшқыш; Диалогпен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен өскенде ...; әр мамандық адам өмірі үшін ...; менің әкем ...; менің анам ... |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Әр мамандық адам өмірі үшін маңызы зор екенін түсіндіру |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Кім болам? |
|||||
|
Сабақтың барысы
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу 2. Жылулық лебізін білдіру (Сен әдемісің, сен көріктісің, сен сұлусың, сен данасың, сен ақылдысың, ...) 3. Сөздік жаттығуды оқу 4. Үй тапсырмасы: «Азамат бол!» өлеңін мәнерлеп оқу Болды Аманжол үлгілі, Оқуын Жақсы оқыды. Әкесімен отырып, Былай деді бір күні: -Әке, маған қарашы, Мен өскенде кім болам. -Кім болсаң да өзің біл, Айналайын күн балам. Шопан болғын мен құсап, Еңбекті сүй жасыңнан. Ғарышкер бол елге ұқсап, Отан даңқын асырған. Геолог бол немесе, Жерден алтын табатын. Қызықтарға бөлен сен, Бір марқайып қалатын. |
Кеспе қағаздар Оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ
Шаштараз, тігінші, мұғалім, құрылысшы, ұшқыш, дәрігер, аспазшы.
Дәрігер
Мұғалім
Тігінші |
Кеспе қағаздар Оқулық |
||||
|
|
Ұшқыш
Құрылысшы
Шаштараз
Аспазшы
Оқушылар суретте көрсетілген мамандықтардың аттарын жазады.
Бір оқушы шығып әр түрлі маман кейпін көрсетеді. Басқа балалар қай мамандық екенін табады. |
Оқулық
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Сұрақ-жауап Сен кім болғың келеді? – деген сұрақ әр оқушыға қойылады. Үйге тапсырма: Суретпен жұмыс Рефлексия
|
|
||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||
|
Дифференциация (саралау) – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Нәтиже Сабақтың оқу міндеттері шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай? |
Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту және оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту және оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары: Мамандықтар туралы ойым
Қысқа мерзімді сабақ жоспары: Мамандықтар туралы ойым
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалім: |
|||||
|
Сыныбы: 4 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықтар туралы ойым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
4.3.1.1 оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтап, оны бөліктерге бөлу, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды; Көптеген оқушылар: Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түсінеді және тапсырмалармен жұмыс жасауда пайдаланады; Кейбір оқушылар: Өткен тақырыптарды қайталау арқылы оның маңыздылығын түсіне отырып, білімін, ой-өрісін дамытуға дағдыланады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтайды |
|||||
|
Тілдік мақсат:
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Шаштараз, дәрігер, мұғалім, тігінші, аспазшы, құрылысшы, ұшқыш; Диалогпен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен өскенде ...; әр мамандық адам өмірі үшін ...; менің әкем ...; менің анам ... |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Әр мамандық адам өмірі үшін маңызы зор екенін түсіндіру |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Алдыңғы оқу: |
Кім болам? |
|||||
|
Сабақтың барысы
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу 2. Жылулық лебізін білдіру (Сен әдемісің, сен көріктісің, сен сұлусың, сен данасың, сен ақылдысың, ...) 3. Сөздік жаттығуды оқу 4. Үй тапсырмасы: «Азамат бол!» өлеңін мәнерлеп оқу Болды Аманжол үлгілі, Оқуын Жақсы оқыды. Әкесімен отырып, Былай деді бір күні: -Әке, маған қарашы, Мен өскенде кім болам. -Кім болсаң да өзің біл, Айналайын күн балам. Шопан болғын мен құсап, Еңбекті сүй жасыңнан. Ғарышкер бол елге ұқсап, Отан даңқын асырған. Геолог бол немесе, Жерден алтын табатын. Қызықтарға бөлен сен, Бір марқайып қалатын. |
Кеспе қағаздар Оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ
Шаштараз, тігінші, мұғалім, құрылысшы, ұшқыш, дәрігер, аспазшы.
Дәрігер
Мұғалім
Тігінші |
Кеспе қағаздар Оқулық |
||||
|
|
Ұшқыш
Құрылысшы
Шаштараз
Аспазшы
Оқушылар суретте көрсетілген мамандықтардың аттарын жазады.
Бір оқушы шығып әр түрлі маман кейпін көрсетеді. Басқа балалар қай мамандық екенін табады. |
Оқулық
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Сұрақ-жауап Сен кім болғың келеді? – деген сұрақ әр оқушыға қойылады. Үйге тапсырма: Суретпен жұмыс Рефлексия
|
|
||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||
|
Дифференциация (саралау) – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
|
|
|
||||
|
Нәтиже Сабақтың оқу міндеттері шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені жаттады? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма? Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай? |
Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту және оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту және оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз













