Тексерген:
|
Сабақ: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету |
Мектеп: «Қ.Аухадиев атындағы орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.3.4.4. Деңсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынаң хабардар болу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Төменгі сөреден жүгіріп шығу техникасын меңгеру |
Барлық оқушылар орындай алады: -Женіл атлетика қауіпсіздік ережелерін оқушылар біледі, және орындай алады. - Жаттығуларды орындай алады. Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды біледі |
||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: Оқушылар жүгіру техникасын орындай алу.Деңсаулықты нығайту жаттығуларынын ағзаға тигізетін әсерін білу. |
||||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Төменгі сөрені орындау техникасын біледі.Қауіпсіздік техникасынаң хабардар болады. Төменгі сөреге жүгіру техникасын орындайды, көрсетеді. |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сабақ барысында қойылатын сұрақтарға жауап қайтарып пікір таласқа түсе алады. Жіберген қателіктерін талқылайды. |
||||||||||||||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Жылдамдық,сөре, колодка ,жалауша, секундомер |
||||||||||||||||||||
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Сіздердің ойларыңызша, шапшаңдық деген не? |
||||||||||||||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Ұшақтың ұшып көтеруілі қалай орындалады? Тікұшақ орынынан қалай көтеріледі? |
||||||||||||||||||||
|
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? Жылдамдыққа жүгірген кезде неге біздін өкпеміз жылдам жұмыс істейді? |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
45 минут |
||||||||||||||||||||
|
|
Ишара, мадақтау, шапалақтау, төреші белгілері |
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жарлы жүгіру ,секіру, реттіліктерін біледі. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Басы 15 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Кезекшінің мәліметін қабылдау.Үш тілде сәлемдесу. -Сәлеметсіздерме балалар! -Здраствуйте дети! -Hellochildren! Өтетін сабақтың жалпы мақсатымен таныстыру. «Бір ізді сұрақ» әдісі 30-60-100 метрге жүгіру стилін неге спринтерлік жүгіріс деп атайды? Осы сұрақтар арқылы сабақ мақсатын анықтау. Саптық жаттығуларды орындау -оңға, солға айнал, шұғыл бұрыл Жүріс: 1) аяқтын үшімен жүру, қол үстіде 2) өкшемен жүру, қол белде 3) аяқтын сыртқы жағымен жүру, қол үстіде 4) аяқтын ішкі жағымен жүру, қол белде «Балық пен тор» ойыны арқылы сыныпты бірлікке шақырамыз. Бұл ойында топтан тағайындалған бір оқушы қалған оқушыларды қуалап, біреуін қолынан ұстап,ойынды жалғастырады. Ойынның аяғында бір оқушы қалады. Ж.Д.Ж өткізу а) қолға арнайы жаттығулар б) арқа мен бел жаттығулары в) аяққа арнайы жаттығулар Арнайы жүгіріс жаттығулар: -тізені көтеріп жүгіру (2х15) -аяқты артқа лақтырып жүгіру (2х15) -секірісжүгіру (2х15) |
Ысқыруық Жалауша уакыт, өлшегіш |
|||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 минут |
Оқушылар араларын ашып бір қатарға тізіледі. «Талқылауға арналған сұрақтар» қою. Диалогтік карым-қатынасқа түсу .Жылдамдыққа жүгірген кезде неге біздін өкпеміз жылдам жұмыс істейді? .Сіздердің ойларыңызша, шапшаңдық деген не? -Төменгі сөрені орындау (аяқты, қолды, денені ұстау тәсілдері). -«Сөреге, дайындал, баста» командаларды орындау. (2-3 рет 15 метр) -Оқушыларды дистанцияда жүгіру техникасымен таныстыру. (аяқты, қолды, денені ұстау ережелер). -Аяқтау әрекетін орындау Жылдамдықты азайтпай денені алдыға шалқайтып мәре сызығын өту. -30 метр жүгіру (уақытсыз) А. Деңгейлі оқушы жүгіру техникасын С. деңгейлі оқушыға көрсетіп қателіктерін түсіндіреді. |
Мұғалімді мұқият тындау, тез және дұрыс жауап беру қажет. Оқушылар берілген командаларды үш тілде түсінеді. Мұғалім оқушыларға жана тақырыпты түсіндіру үшін сурет жабдықтарын көрсетеді. Сурет № 1 |
|||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
«Еркін микрафон»әдісі арқылы оқушылар сабақ кезінде қандай әсер алғаны жайлы және ойларындағы сұрақтарын қояды. Бас бармақ жоғары, төмен әдісі арқылы оқушылар бір бірін бағалайды. Үйге тапсырма: Қазақстандық женіл атлетика спортының олимпиада женімпаздары . |
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Сабақ кезінде «диалог және қолдау көрсету», ынталандыру қарастырылды. Берілген әдіс тәсілдерді қолдана отырып деңгейлеріне қарай тапсырма беремін. |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? демалу кезеніңде бір-бірін бағалайды .Критерийлер бағалау жүйесін пайдаланамын. .Бағалау парағы арқылы, бірін- бірі бағалау
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Орыс тілі, ақылышн тілі, физика, анатомия пәндері |
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||||||||||||||||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2.
|
|||||||||||||||||||||
1-тоқсан 1-бөлім. Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына оқыту
Тақырып
Оқу мақсаты
Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету
5.3.4.1. Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болу
Бағалау критерийі Білім алушы Қысқа қашықтыққа жүгірудің қауіпсіздік техникасын сақтайды
Ойлау дағдыларының деңгейі
Білу және түсіну
Тапсырма
Төменгі сөреден шығудың техникасын көрсетіңіз және қауіпсіздік техникасын сипаттаңыз. Берілген команданы орындап, 60 метр қашықтықты максималды қарқынмен жүгіріңіз.
Дескриптор Білім алушы
төменгі сөреден шығу техникасын көрсетеді; берілген командаларды орындайды; 60 метр қашықтықты максималды қарқынмен жүгіреді.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
Тексерген:
|
Сабақ: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету |
Мектеп: «Қ.Аухадиев атындағы орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.3.4.4. Деңсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынаң хабардар болу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары Төменгі сөреден жүгіріп шығу техникасын меңгеру |
Барлық оқушылар орындай алады: -Женіл атлетика қауіпсіздік ережелерін оқушылар біледі, және орындай алады. - Жаттығуларды орындай алады. Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды біледі |
||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: Оқушылар жүгіру техникасын орындай алу.Деңсаулықты нығайту жаттығуларынын ағзаға тигізетін әсерін білу. |
||||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Төменгі сөрені орындау техникасын біледі.Қауіпсіздік техникасынаң хабардар болады. Төменгі сөреге жүгіру техникасын орындайды, көрсетеді. |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Сабақ барысында қойылатын сұрақтарға жауап қайтарып пікір таласқа түсе алады. Жіберген қателіктерін талқылайды. |
||||||||||||||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Жылдамдық,сөре, колодка ,жалауша, секундомер |
||||||||||||||||||||
|
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Сіздердің ойларыңызша, шапшаңдық деген не? |
||||||||||||||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Ұшақтың ұшып көтеруілі қалай орындалады? Тікұшақ орынынан қалай көтеріледі? |
||||||||||||||||||||
|
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? Жылдамдыққа жүгірген кезде неге біздін өкпеміз жылдам жұмыс істейді? |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
45 минут |
||||||||||||||||||||
|
|
Ишара, мадақтау, шапалақтау, төреші белгілері |
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жарлы жүгіру ,секіру, реттіліктерін біледі. |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Басы 15 минут |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Кезекшінің мәліметін қабылдау.Үш тілде сәлемдесу. -Сәлеметсіздерме балалар! -Здраствуйте дети! -Hellochildren! Өтетін сабақтың жалпы мақсатымен таныстыру. «Бір ізді сұрақ» әдісі 30-60-100 метрге жүгіру стилін неге спринтерлік жүгіріс деп атайды? Осы сұрақтар арқылы сабақ мақсатын анықтау. Саптық жаттығуларды орындау -оңға, солға айнал, шұғыл бұрыл Жүріс: 1) аяқтын үшімен жүру, қол үстіде 2) өкшемен жүру, қол белде 3) аяқтын сыртқы жағымен жүру, қол үстіде 4) аяқтын ішкі жағымен жүру, қол белде «Балық пен тор» ойыны арқылы сыныпты бірлікке шақырамыз. Бұл ойында топтан тағайындалған бір оқушы қалған оқушыларды қуалап, біреуін қолынан ұстап,ойынды жалғастырады. Ойынның аяғында бір оқушы қалады. Ж.Д.Ж өткізу а) қолға арнайы жаттығулар б) арқа мен бел жаттығулары в) аяққа арнайы жаттығулар Арнайы жүгіріс жаттығулар: -тізені көтеріп жүгіру (2х15) -аяқты артқа лақтырып жүгіру (2х15) -секірісжүгіру (2х15) |
Ысқыруық Жалауша уакыт, өлшегіш |
|||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 минут |
Оқушылар араларын ашып бір қатарға тізіледі. «Талқылауға арналған сұрақтар» қою. Диалогтік карым-қатынасқа түсу .Жылдамдыққа жүгірген кезде неге біздін өкпеміз жылдам жұмыс істейді? .Сіздердің ойларыңызша, шапшаңдық деген не? -Төменгі сөрені орындау (аяқты, қолды, денені ұстау тәсілдері). -«Сөреге, дайындал, баста» командаларды орындау. (2-3 рет 15 метр) -Оқушыларды дистанцияда жүгіру техникасымен таныстыру. (аяқты, қолды, денені ұстау ережелер). -Аяқтау әрекетін орындау Жылдамдықты азайтпай денені алдыға шалқайтып мәре сызығын өту. -30 метр жүгіру (уақытсыз) А. Деңгейлі оқушы жүгіру техникасын С. деңгейлі оқушыға көрсетіп қателіктерін түсіндіреді. |
Мұғалімді мұқият тындау, тез және дұрыс жауап беру қажет. Оқушылар берілген командаларды үш тілде түсінеді. Мұғалім оқушыларға жана тақырыпты түсіндіру үшін сурет жабдықтарын көрсетеді. Сурет № 1 |
|||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
«Еркін микрафон»әдісі арқылы оқушылар сабақ кезінде қандай әсер алғаны жайлы және ойларындағы сұрақтарын қояды. Бас бармақ жоғары, төмен әдісі арқылы оқушылар бір бірін бағалайды. Үйге тапсырма: Қазақстандық женіл атлетика спортының олимпиада женімпаздары . |
|
|||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Сабақ кезінде «диалог және қолдау көрсету», ынталандыру қарастырылды. Берілген әдіс тәсілдерді қолдана отырып деңгейлеріне қарай тапсырма беремін. |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? демалу кезеніңде бір-бірін бағалайды .Критерийлер бағалау жүйесін пайдаланамын. .Бағалау парағы арқылы, бірін- бірі бағалау
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Орыс тілі, ақылышн тілі, физика, анатомия пәндері |
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||||||||||||||||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2.
|
|||||||||||||||||||||
1-тоқсан 1-бөлім. Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларына оқыту
Тақырып
Оқу мақсаты
Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету
5.3.4.1. Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болу
Бағалау критерийі Білім алушы Қысқа қашықтыққа жүгірудің қауіпсіздік техникасын сақтайды
Ойлау дағдыларының деңгейі
Білу және түсіну
Тапсырма
Төменгі сөреден шығудың техникасын көрсетіңіз және қауіпсіздік техникасын сипаттаңыз. Берілген команданы орындап, 60 метр қашықтықты максималды қарқынмен жүгіріңіз.
Дескриптор Білім алушы
төменгі сөреден шығу техникасын көрсетеді; берілген командаларды орындайды; 60 метр қашықтықты максималды қарқынмен жүгіреді.

шағым қалдыра аласыз













