Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Қазақ әдебиеті |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қыз Жібек» жыры 2 сағ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т/Ж 7.3 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау. А/И 7.1 Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: «Қыз Жібек» жыры бойынша көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жырдағы кейіпкерлер бойынан қарама-қарсы суреттеулерді таба алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Жырдағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: «Қыз Жібек» жыры бойынша көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын аша отырып,эпизодтар мен бейнелерді салғастыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бай,көш,сұлу қыз,ер жігіт,қосшы,түс көру,теріс бата |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: «Қыз Жібек»жыры туралы көрген фильмді еске алайық,эпизодтарға шолу жасайық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Қыз Жібек »жыры 1 сағ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында 1. «Сыныптағы заттар» әдісін қолданып топқа бөлу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Тыңдалым тапсырмалары «Көршінің сұрағына жауап бер» 10-бет Дескриптор: - Жырды оқиды,үзінділерді аудиожазбадан тыңдайды - оқулықтағы сұрақтарға жауап береді 2-тапсырма Тыңдалым 8-10-беттердегі «Қыз Жібектің»сұлулығын суреттейтін үзіндіні аудиожазбадан тыңдау «Бұл кім?» кестесі.
Дескриптор: - үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екендігін анықтайды; -кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды; Топтар өздерінің толтырған кестелерімен басқа топтарды таныстырады, талдайды; 3-тапсырма. «Сезімді ояту» кестесі. Жырдағы әр жұпқа кейіпкер қасиеттерін ашатын мәтін беріледі. Мәтінге сүйене отырып , бос тор көздерді толтырады.
Кестеге жазған мәліметтерін талдап, ой бөліседі. Дескриптор: -Бос тор көздерді толтырады; - Кейіпкер ерекшелігі туралы айтады; -Ұнамды, ұнамсыз қылықтары туралы пікірлерін білдіреді, дәлелдейді. |
«Менің атым Қожа» фильмінен фрагмент
«Бұл кім?» кестесі
«Сезімді ояту» кестесі
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақтың соңы: «Дөңгелек үстел» - шағын топ ішінде қарастырылып отырған тақырып бойынша берілген уақыт аумағында 6 минут өз ойларын ортаға салу тәсілі. Үйге тапсырма: 13-16бет.үзінді оқып келу Рефлексия «Себет толы құлпынай» |
Микрофон
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? «Көршінің сұрағына жауап бер» «Бұл кім?» кестесі. «Сезімді ояту» кестесі.
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Тарих, кинофильмнен үзінді Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау сияқты жалпы адамзаттық құндылықтарға баулу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қыз жібек"жыры 7-сынып
"Қыз жібек"жыры 7-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Қазақ әдебиеті |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қыз Жібек» жыры 2 сағ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Т/Ж 7.3 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау. А/И 7.1 Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: «Қыз Жібек» жыры бойынша көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жырдағы кейіпкерлер бойынан қарама-қарсы суреттеулерді таба алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Жырдағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: «Қыз Жібек» жыры бойынша көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын аша отырып,эпизодтар мен бейнелерді салғастыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бай,көш,сұлу қыз,ер жігіт,қосшы,түс көру,теріс бата |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: «Қыз Жібек»жыры туралы көрген фильмді еске алайық,эпизодтарға шолу жасайық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Қыз Жібек »жыры 1 сағ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату мақсатында 1. «Сыныптағы заттар» әдісін қолданып топқа бөлу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Тыңдалым тапсырмалары «Көршінің сұрағына жауап бер» 10-бет Дескриптор: - Жырды оқиды,үзінділерді аудиожазбадан тыңдайды - оқулықтағы сұрақтарға жауап береді 2-тапсырма Тыңдалым 8-10-беттердегі «Қыз Жібектің»сұлулығын суреттейтін үзіндіні аудиожазбадан тыңдау «Бұл кім?» кестесі.
Дескриптор: - үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екендігін анықтайды; -кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды; Топтар өздерінің толтырған кестелерімен басқа топтарды таныстырады, талдайды; 3-тапсырма. «Сезімді ояту» кестесі. Жырдағы әр жұпқа кейіпкер қасиеттерін ашатын мәтін беріледі. Мәтінге сүйене отырып , бос тор көздерді толтырады.
Кестеге жазған мәліметтерін талдап, ой бөліседі. Дескриптор: -Бос тор көздерді толтырады; - Кейіпкер ерекшелігі туралы айтады; -Ұнамды, ұнамсыз қылықтары туралы пікірлерін білдіреді, дәлелдейді. |
«Менің атым Қожа» фильмінен фрагмент
«Бұл кім?» кестесі
«Сезімді ояту» кестесі
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақтың соңы: «Дөңгелек үстел» - шағын топ ішінде қарастырылып отырған тақырып бойынша берілген уақыт аумағында 6 минут өз ойларын ортаға салу тәсілі. Үйге тапсырма: 13-16бет.үзінді оқып келу Рефлексия «Себет толы құлпынай» |
Микрофон
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? «Көршінің сұрағына жауап бер» «Бұл кім?» кестесі. «Сезімді ояту» кестесі.
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Тарих, кинофильмнен үзінді Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау сияқты жалпы адамзаттық құндылықтарға баулу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















