Тақырыбы
|
Вектор ұғымы. Коллинеар
векторлар. Вектордың ұзындығы (модулі) және бағыты. Векторлардың
теңдігі.
|
Мақсаты
|
Тақырыпты түсінеді, вектор ұғымын зерттей отырып
тақырыптың маңыздылығын меңгереді, тапсырмаларды орындауға
пайдаланады.
|
Жалпы
мақсаты
|
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін,
сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру.
|
Күтілетін нәтиже
|
Вектор ұғымы анықтау арқылы және жазықта
орналасумен танысады оны пайдаланып тапсырмалаврды орындауға
дағдыланады.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
«Суреттер сөйлейді», «Семантикалық карта», «Кім
біледі?», «Ойлан бірік ,бөліс!».
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук.
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Жаңа тақырыпқа байланысты сыныпты сурет арқылы 3
топқа бөлу.
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз
жұптарын тауып, топ болып құралу.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
|
Суреттер сөйлейді.
Суреттер арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақ-
жауап.
|
Тақтаға ілінген суреттер бойынша әр топқа
тапсырма беріледі, олар сурет арқылы не білетіндерін не
үйренгендерін ортаға салып бөліседі.
|
Оқушы берген тапсырманы
орындау.
Әр топ суреттермен жұмыс істейді, өткен
тақырыптан не білгендерін айтады.
|
Қызығушылығын ояту
|
Түсіну
|
«Ойлан
бірік,бөліс!» арқылы тақырыпты
талдау
|
Тақырыптың мағанасы мен идеясын талдау үшін әр
топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші
топқа ұсынады .
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру керек.Тапсырмаларын бір –біріне көрсету арқылы ой
бөліседі, тақырыптың мағанасын аша отырып өзара топпен
талалдайды.
|
Қолдану
|
Постер.
Өткен тақырыптарға арналған тапсырмалар
төңірегінде .
|
Әр
топқа тапсырма тарату арқылы тараудан не біліп не үйренгендерін
қағаз бетіне түсіреді, постер арқылы қорғайды.
|
Барлық топ өз ойларын тапсырма бойынша
қағазға салып, ойларын постерге салады, не білгендерін постер
арқылы көрсетеді .
|
Сергіту сәті
|
«Балапандар биі»
атты жаттығу
жасау.
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау.
|
Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей
жаттығулар жасайды.
|
Талдау
|
«Кім білімді?».
Топтар жарысы
|
Топтарға тапсырма мен сұрақтар беріледі, әр топқа
уақыт беріледі, қай топ бітсе, сол топ ортаға шығып жауаптарын
көрсетеді.
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру керек.Қай топтың тапсырмасы мен сұрақтары дұрыс
болса сол топ жеңімпаз болады.
|
Жинақтау
|
Семантикалық картаны
толтыру арқылы сабақты
жинақтайды.
|
Тарау бойынша білімдерін жинақтау үшін әр топқа
семантикалық картаны толтыру тапсырылады.
|
Әр
топ өзара тақырыпқа қатысты семантикалық кртаны толтырып жауабын
тақаға шығып қорғайды, тарауды жинақтайды.
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары.
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату.
|
Өзін өзі топпн бағалайды .
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру.
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну.
|
Ұсынылған стикерді толтыру.
|