Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандар мен цифрлар Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні Сынып: 1 Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
10 саны |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.4.3.1. 10-ға дейінгі сандар тізбегін құру 1.1.1.1. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 10-ға дейін санай алады, салыстыра алады. Көптеген оқушылар: 10-ға дейінгі тура және кері санай алады және 10 санының құрамын анықтайды Кейбір оқушылар: 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнек құра алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнек құрап үйренеді.-Натурал сандарды ажыратады |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Он- десять – ten Натурал, кері және тура Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бір-бірімен санасуға және адами құндылықтарды ұғындыру имандылық, тазалық, ұқыптылық |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, жаратылыстану |
||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
1-ден 9-ға дейін санай алады Сандарды салыстырады, құрамын ажыратады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут 2 минут
3минут |
Амандасу. Психологиялық ахуал: Мақсатымыз – білім алу Міндетіміз – еңбектену Білімге қол жеткізу Топқа бөлу: Қима суреттер арқылы топтарға біріктіру. Қиылған суреттерді біріктіріп, топ атын шығару «Мозайка» әдісі арқылы 1 топ- «Тақ сандар» 2 топ- «Жұп сандар» 3 топ- «10 саны» |
суреттер |
|||
|
Сабақтыңортасы 3минут 10минут 5 минут 12 минут "Айтылым"дағдысы қалыптасады "Жазылым" дағдысы қалыптасады Жазылым 5 минут "Жазылым" дағдысы қалыптасады |
Ми" Миға шабуыл" Оң қолымда 5 саусақ Сол қолымда 5 саусақ 5-ке 5-ті қосқанда Болады екен неше саусақ? (10 саусақ) «Он»-«десять»- «ten»
Аралас сандардан сандардың тізбегін құру 1-тапсырма. "Өзіңді тексер" әдісі арқылы Сандарды өсу ретімен жаз және оларды салыстыр. 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнектер құрастыр.
Бағалау критерийі 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастырады. 10көлеміндегі сандарды кері және тура санайды. 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнектер кұрастырады. Натурал сандарды ажыратады. Дескриптор Сандарды өсу ретімен жазады. Берілген сандарды салыстырады. Өрнектер құрастырады. Натурал сандарды ажыратады. Бағалау(Күлегештер арқылы)
Сергіту сәті : Санамақ Бір дегенім-білім Екі дегенім -елім Үш дегенім -үміт Төрт дегенім -төзім Бес дегенім -бақыт Алты дегенім -ақыл Жеті дегенім -жалау Сегіз дегенім -сезім Тоғыз дегенім -тоқтау Он дегенім -Отан, Қорға соны ботам. "Санамақ"өлеңін 3 жанрда айту І топ "Эстрада"жанрында ІІ топ "Рэп" жанрында ІІІ топ "Айтыс" жанрында 2-тапсырма (Сараланган тапсырма) І - топ Суреттердегі жемістерді санап, санын 10-ға толтыр
ІІ топ «Ойлан тап»әдісі Өрнектердің арасына «+», «-», амалдарды қойып,теңдікті туралау.
ІІІ топ «Ойлан тап»әдісі. 10санының құрамын тауып кою.
Бағалау критерийі 10-ға дейінгі сандарды өсу ретімен санайды. 10 көлеміндегі сандарды пайдаланып,өрнектер құрады және құрамын анықтайды. Дескриптор Сандарды дұрыс санайды. Өрнектер құрастырады Бағалау: «келіссе» үш шапалақ, «келіспегенде» аяқ тарсылы арқылы. (Өзіндік жұмыс) Дәптермен жұмыс 2тапсырма Оқушылар дәптерлеріндегі тапсырма бойынша 10-ға дейінгі сандарды салыстырады. Жұптық бағалау |
Жеміс суреттері Жемісті суреттер Қызғалдақ суреттері Оқушы дәптері |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут Рефлексия 3минут |
Кері байланыс: "Ашық микрафон" әдісі Оқушылар "Ашық микрафон"әдісі бойынша сабаққа кері байланысты оқушылар қарсы топтарға сұрақтар қояды. 1.1-ден 10-ға дейін тура сана. 2.1-ден 10-ға дейінгі тап. 3. 10 санының ерекшелігін айт. Рефлексия "Даналық ағашы" Оқушылар ағашты пайдаланып,өзінің қаншалықты білімді игергендігін анықтайды |
Микрофон Суреттер |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз Барынша қолдау көрсету: Оқушылар әр түрлі заттарды санайды,(түсі,көлемі,) бойынша топтастырады. Орташа қолдау көрсету: Оқушылар 10-ға дейін тура және кері санайды, жұп және тақ сандарды топтастырады. Қолдау көрсету аз: 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып,өрнектер құрады және оны шешеді. |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексеруді жоспарлайсыз? Әрбір сабақ кезеңі барысында мұғалімнің тиімді және конструктивті кері байланыс беріледі.Топтық жұмыс барысында дайын жауаптар бойынша "Күлегештер арқылы"өзіндік жұмыс бірін-бірі бағалайды.
Топтық жұмыс барысында сараланған тапсырмаларды топтар "келіссе" үш шаплақ ,"келіспесе"аяқ тарсылы арқылы бағалап отырады. |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақтауы Оқушылардың денсаулығы мен өмірлерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу,сергіту сәтін ұйымдастыру |
|||
|
|
|
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "10 саны "
Сабақ жоспары "10 саны "
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандар мен цифрлар Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні Сынып: 1 Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
10 саны |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.4.3.1. 10-ға дейінгі сандар тізбегін құру 1.1.1.1. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 10-ға дейін санай алады, салыстыра алады. Көптеген оқушылар: 10-ға дейінгі тура және кері санай алады және 10 санының құрамын анықтайды Кейбір оқушылар: 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнек құра алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнек құрап үйренеді.-Натурал сандарды ажыратады |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Он- десять – ten Натурал, кері және тура Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бір-бірімен санасуға және адами құндылықтарды ұғындыру имандылық, тазалық, ұқыптылық |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, жаратылыстану |
||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
1-ден 9-ға дейін санай алады Сандарды салыстырады, құрамын ажыратады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут 2 минут
3минут |
Амандасу. Психологиялық ахуал: Мақсатымыз – білім алу Міндетіміз – еңбектену Білімге қол жеткізу Топқа бөлу: Қима суреттер арқылы топтарға біріктіру. Қиылған суреттерді біріктіріп, топ атын шығару «Мозайка» әдісі арқылы 1 топ- «Тақ сандар» 2 топ- «Жұп сандар» 3 топ- «10 саны» |
суреттер |
|||
|
Сабақтыңортасы 3минут 10минут 5 минут 12 минут "Айтылым"дағдысы қалыптасады "Жазылым" дағдысы қалыптасады Жазылым 5 минут "Жазылым" дағдысы қалыптасады |
Ми" Миға шабуыл" Оң қолымда 5 саусақ Сол қолымда 5 саусақ 5-ке 5-ті қосқанда Болады екен неше саусақ? (10 саусақ) «Он»-«десять»- «ten»
Аралас сандардан сандардың тізбегін құру 1-тапсырма. "Өзіңді тексер" әдісі арқылы Сандарды өсу ретімен жаз және оларды салыстыр. 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнектер құрастыр.
Бағалау критерийі 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастырады. 10көлеміндегі сандарды кері және тура санайды. 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып өрнектер кұрастырады. Натурал сандарды ажыратады. Дескриптор Сандарды өсу ретімен жазады. Берілген сандарды салыстырады. Өрнектер құрастырады. Натурал сандарды ажыратады. Бағалау(Күлегештер арқылы)
Сергіту сәті : Санамақ Бір дегенім-білім Екі дегенім -елім Үш дегенім -үміт Төрт дегенім -төзім Бес дегенім -бақыт Алты дегенім -ақыл Жеті дегенім -жалау Сегіз дегенім -сезім Тоғыз дегенім -тоқтау Он дегенім -Отан, Қорға соны ботам. "Санамақ"өлеңін 3 жанрда айту І топ "Эстрада"жанрында ІІ топ "Рэп" жанрында ІІІ топ "Айтыс" жанрында 2-тапсырма (Сараланган тапсырма) І - топ Суреттердегі жемістерді санап, санын 10-ға толтыр
ІІ топ «Ойлан тап»әдісі Өрнектердің арасына «+», «-», амалдарды қойып,теңдікті туралау.
ІІІ топ «Ойлан тап»әдісі. 10санының құрамын тауып кою.
Бағалау критерийі 10-ға дейінгі сандарды өсу ретімен санайды. 10 көлеміндегі сандарды пайдаланып,өрнектер құрады және құрамын анықтайды. Дескриптор Сандарды дұрыс санайды. Өрнектер құрастырады Бағалау: «келіссе» үш шапалақ, «келіспегенде» аяқ тарсылы арқылы. (Өзіндік жұмыс) Дәптермен жұмыс 2тапсырма Оқушылар дәптерлеріндегі тапсырма бойынша 10-ға дейінгі сандарды салыстырады. Жұптық бағалау |
Жеміс суреттері Жемісті суреттер Қызғалдақ суреттері Оқушы дәптері |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут Рефлексия 3минут |
Кері байланыс: "Ашық микрафон" әдісі Оқушылар "Ашық микрафон"әдісі бойынша сабаққа кері байланысты оқушылар қарсы топтарға сұрақтар қояды. 1.1-ден 10-ға дейін тура сана. 2.1-ден 10-ға дейінгі тап. 3. 10 санының ерекшелігін айт. Рефлексия "Даналық ағашы" Оқушылар ағашты пайдаланып,өзінің қаншалықты білімді игергендігін анықтайды |
Микрофон Суреттер |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз Барынша қолдау көрсету: Оқушылар әр түрлі заттарды санайды,(түсі,көлемі,) бойынша топтастырады. Орташа қолдау көрсету: Оқушылар 10-ға дейін тура және кері санайды, жұп және тақ сандарды топтастырады. Қолдау көрсету аз: 10-ға дейінгі сандарды пайдаланып,өрнектер құрады және оны шешеді. |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексеруді жоспарлайсыз? Әрбір сабақ кезеңі барысында мұғалімнің тиімді және конструктивті кері байланыс беріледі.Топтық жұмыс барысында дайын жауаптар бойынша "Күлегештер арқылы"өзіндік жұмыс бірін-бірі бағалайды.
Топтық жұмыс барысында сараланған тапсырмаларды топтар "келіссе" үш шаплақ ,"келіспесе"аяқ тарсылы арқылы бағалап отырады. |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақтауы Оқушылардың денсаулығы мен өмірлерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Психологиялық жағымды ахуал туғызу,сергіту сәтін ұйымдастыру |
|||
|
|
|
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз


















