Сабақ жоспары
|
Мектеп: |
№71 жом |
||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Менің Тәуелсіз Қазақстаным. |
||
|
Күні: 07.02.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Юсупова ГБ |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алтын қалам» әдеби сыйлығының жеңімпазы |
||
|
Оқу мақсаты |
Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. О5. Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы; тақырыпты тірек суреттер арқылы болжап, қосымша ақпарат көздерінен жаңа материалды меңгереді. Көбі: тірек суреттер бойынша сөйлемдер құрастырады, қосымша ақпарат көздерінен қажетті материалды ажыратады. Кейбірі; қосымша ақпаратты пайдаланып, алған білімін еркін жеткізеді |
||
|
Бағалау критерийі |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Тірек суреттер бойынша тақырыпты болжайды. Мәтіннің мазмұны бойынша негізгі ақпататты ажыратады. Мәтін бойынша тапсырмаларды топпен орындайды. Топпен жұмыс істеп, бір-біріне тапсырманы орындауға көмектеседі. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Ақын, жазушы, жүлдегер, жеңімпаз, жыр –мүшәйра, жыр-жинақ, мүше, еңбек жолы. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіз еліміздің дарынды адамдарының шығармашылығымен танысып, елдің құрметті адамдарын білу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі |
||
|
Алдыңғы білім |
Тәуелсіз еліміздің астанасы. Сұрақтарға жауап беру. |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрі |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын құру. қолдарымызды бір-біріне беріп, сабаққа бір-біріне тілек тілейді. Үй жұмысын тексеру. Астана туралы мәтін құрастыру. Мәтіндегі бір жалқы есімді тәуелдеу. Өткен сабақты қайталау мақсытында ұяшықтардағы сұрақтарға бір-бірден жауап беру.
10. Тәуелсіздік сөзінің аудармасы? 10. Елорда сөзінің аудармасы? 10. бейнеленген сөзінің аудармасы? 20. Мемлекетіміздің ұлттық валютасы? 20. Мемлекеттік рәміздер? 20. Қазақстанның астанасы? 30. Нешінші жылы Қазақстан тәуелсіздігін жариялады? 30. Нешінші жылы ҚР астанасы Ақмола қаласына көшті? 30. Нешінші жылдан бастап Астана күнін тойлайды? «Галлереяны шарлау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжау. Сыныптың әр бөлігіне суреттерді іліп қою, оқушылар сыныпта жүріп , әр суретті қарап, сабақтың тақырыбын өздері тауып алады. Сабақтың тақырыбын, оқушыға бағытталған мақсатымен таныстырамын. |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сыныпты 2 топқа бөлемін. Жаңа сөздермен таныстыру мақсатында «Жүгірмелі диктант» әдісін пайдаланамын. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді қысқартып, оқушыларға түсінікті сөздермен жазып, алдарына таратып беремін. Қалқаман Сарин 1978 жылы Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданында дүниеге келген. Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінде оқыды. Қазақ ұлттық музыка академиясында жұмыс істейді. Қ.Сарин – халықаралық, республикалық ақындар сайыстарында қатысып, жеңімпаз атанады. «Шабыт», «Алтын қалам», «Дарын» фестивалінің лауреаты. Жазушылар одағының мүшесі. «Қызыма», «Күзгі бақ», «жібек сезім» өлеңдерін жазған. Көп өлең жазған дарынды адам. Сергіту сәті. «Қазақ елі» өлеңі бойынша қимылдарды көрсету 1-тапсырма. Мәтіндегі негізгі 4 тірек сөздерді жазып алу. 2-тапсырма. Сөйлемдерді рет-ретімен орналастырады. 1-топ. Қалқаман Сарин 1978 жылы Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданында дүниеге келген. Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінде оқыды 2- топ. Қазақ ұлттық музыка академиясында жұмыс істейді. Көп өлең жазған дарынды адам. Қалқаман Сариннің өзі оқыған өлеңінің видеосын көру. Сұрақтарға жауап беру. Бұл видиодан не көріп тұрсыңдар? Ақын кім туралы өлең оқып жатыр? Бұл кім деп ойлайсыңдар? Қазақстанның тағы қандай ақын жазушыларын білесіңдер? Олардың шығармаларын оқисыңдар ма? |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Ыстық орындық» әдісін пайдаланамын Мақсатым: оқушылар сұрақ қойып, сұраққа жауап беру кезінде сабақта алған білімдерін бекіту, қорытындылау. Әр тапсырмадан кейін қалыптастырушы бағалау. Топ бір-бірінің жұмысына кері байланыс беріп, ауызш рефлексия жасау. |
|
||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Алтын қалам" әдеби сыйлығының жеңімпазы 5 сынып
Сабақ жоспары "Алтын қалам" әдеби сыйлығының жеңімпазы 5 сынып
Сабақ жоспары
|
Мектеп: |
№71 жом |
||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Менің Тәуелсіз Қазақстаным. |
||
|
Күні: 07.02.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Юсупова ГБ |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Алтын қалам» әдеби сыйлығының жеңімпазы |
||
|
Оқу мақсаты |
Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. О5. Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы; тақырыпты тірек суреттер арқылы болжап, қосымша ақпарат көздерінен жаңа материалды меңгереді. Көбі: тірек суреттер бойынша сөйлемдер құрастырады, қосымша ақпарат көздерінен қажетті материалды ажыратады. Кейбірі; қосымша ақпаратты пайдаланып, алған білімін еркін жеткізеді |
||
|
Бағалау критерийі |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Тірек суреттер бойынша тақырыпты болжайды. Мәтіннің мазмұны бойынша негізгі ақпататты ажыратады. Мәтін бойынша тапсырмаларды топпен орындайды. Топпен жұмыс істеп, бір-біріне тапсырманы орындауға көмектеседі. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Ақын, жазушы, жүлдегер, жеңімпаз, жыр –мүшәйра, жыр-жинақ, мүше, еңбек жолы. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіз еліміздің дарынды адамдарының шығармашылығымен танысып, елдің құрметті адамдарын білу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі |
||
|
Алдыңғы білім |
Тәуелсіз еліміздің астанасы. Сұрақтарға жауап беру. |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрі |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын құру. қолдарымызды бір-біріне беріп, сабаққа бір-біріне тілек тілейді. Үй жұмысын тексеру. Астана туралы мәтін құрастыру. Мәтіндегі бір жалқы есімді тәуелдеу. Өткен сабақты қайталау мақсытында ұяшықтардағы сұрақтарға бір-бірден жауап беру.
10. Тәуелсіздік сөзінің аудармасы? 10. Елорда сөзінің аудармасы? 10. бейнеленген сөзінің аудармасы? 20. Мемлекетіміздің ұлттық валютасы? 20. Мемлекеттік рәміздер? 20. Қазақстанның астанасы? 30. Нешінші жылы Қазақстан тәуелсіздігін жариялады? 30. Нешінші жылы ҚР астанасы Ақмола қаласына көшті? 30. Нешінші жылдан бастап Астана күнін тойлайды? «Галлереяны шарлау» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжау. Сыныптың әр бөлігіне суреттерді іліп қою, оқушылар сыныпта жүріп , әр суретті қарап, сабақтың тақырыбын өздері тауып алады. Сабақтың тақырыбын, оқушыға бағытталған мақсатымен таныстырамын. |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сыныпты 2 топқа бөлемін. Жаңа сөздермен таныстыру мақсатында «Жүгірмелі диктант» әдісін пайдаланамын. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді қысқартып, оқушыларға түсінікті сөздермен жазып, алдарына таратып беремін. Қалқаман Сарин 1978 жылы Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданында дүниеге келген. Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінде оқыды. Қазақ ұлттық музыка академиясында жұмыс істейді. Қ.Сарин – халықаралық, республикалық ақындар сайыстарында қатысып, жеңімпаз атанады. «Шабыт», «Алтын қалам», «Дарын» фестивалінің лауреаты. Жазушылар одағының мүшесі. «Қызыма», «Күзгі бақ», «жібек сезім» өлеңдерін жазған. Көп өлең жазған дарынды адам. Сергіту сәті. «Қазақ елі» өлеңі бойынша қимылдарды көрсету 1-тапсырма. Мәтіндегі негізгі 4 тірек сөздерді жазып алу. 2-тапсырма. Сөйлемдерді рет-ретімен орналастырады. 1-топ. Қалқаман Сарин 1978 жылы Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданында дүниеге келген. Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінде оқыды 2- топ. Қазақ ұлттық музыка академиясында жұмыс істейді. Көп өлең жазған дарынды адам. Қалқаман Сариннің өзі оқыған өлеңінің видеосын көру. Сұрақтарға жауап беру. Бұл видиодан не көріп тұрсыңдар? Ақын кім туралы өлең оқып жатыр? Бұл кім деп ойлайсыңдар? Қазақстанның тағы қандай ақын жазушыларын білесіңдер? Олардың шығармаларын оқисыңдар ма? |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Ыстық орындық» әдісін пайдаланамын Мақсатым: оқушылар сұрақ қойып, сұраққа жауап беру кезінде сабақта алған білімдерін бекіту, қорытындылау. Әр тапсырмадан кейін қалыптастырушы бағалау. Топ бір-бірінің жұмысына кері байланыс беріп, ауызш рефлексия жасау. |
|
||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













