«Тексерілді» М.Елемесов
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» өлеңінің тілі |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
А/И2 - автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Анализ және интерпритация |
||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі, денешынықтыру |
||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық,интерактивті тақта |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Автор бейнесін талдау барысында автордың көңіл күйі мен оның суреткерлік мұраты мен бойындағы адами құндылықтарды да түсіндіріп береді. |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Автор бейнесі |
||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: автор бейнесін ашатын үзінділерді табады. Оқушылардың көбісі: автор бейнесін талдау талаптарын түсінеді. Оқушылардың кейбірі: жағымды және жағымсыз қасиеттерді тауып, салыстырады. |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» өлеңінің маңызы және болашаққа жолдау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын ашады. |
|
|||
|
С |
«Таза тақта» әдісі -өтілген тақырыптар бойынша әр топ бірнеше сұрақтар дайындайды; -дайын сұрақтарды тақтаға іледі; -сұрақтарды топ мүшесі оқиды; -жауап алынған сұрақ тақтадан алынады; -осы ретпен топтар жалғастыра береді (сұрақтар қайталанбауы керек). «Конверт сұрақ» әдісі 2-3 сұрақ жазып, конвертке салады. Әрқайсысына екі минут беріледі. Оқушы стикерге атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі. Стикерлерді жинап, бірнеше жауап дауыстап оқылады, сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. 1. Өлең неліктен «Балаларыма өсиет» деп аталған? 2. Жырау өсиеті бойынша ел тыныштығын сақтау үшін не істеу керек? 3. Автор нені аңсады? Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау Тапсырма: Жыраудың ер тұлғасын танытатын афоризм сөздерін табыңдар. Венн диаграммасы. Өлеңдегі жағымды және жағымсыз қасиеттерді салыстырыңдар.
|
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың соңы |
Жағымды пікір: (Не ұнады?) Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады, бірақ...) |
|
|||
|
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары А.Сарыұлы "Балаларыма өсиет" өлеңі
сабақ жоспары А.Сарыұлы "Балаларыма өсиет" өлеңі
«Тексерілді» М.Елемесов
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» өлеңінің тілі |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
А/И2 - автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Анализ және интерпритация |
||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі, денешынықтыру |
||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық,интерактивті тақта |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Автор бейнесін талдау барысында автордың көңіл күйі мен оның суреткерлік мұраты мен бойындағы адами құндылықтарды да түсіндіріп береді. |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Автор бейнесі |
||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: автор бейнесін ашатын үзінділерді табады. Оқушылардың көбісі: автор бейнесін талдау талаптарын түсінеді. Оқушылардың кейбірі: жағымды және жағымсыз қасиеттерді тауып, салыстырады. |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» өлеңінің маңызы және болашаққа жолдау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын ашады. |
|
|||
|
С |
«Таза тақта» әдісі -өтілген тақырыптар бойынша әр топ бірнеше сұрақтар дайындайды; -дайын сұрақтарды тақтаға іледі; -сұрақтарды топ мүшесі оқиды; -жауап алынған сұрақ тақтадан алынады; -осы ретпен топтар жалғастыра береді (сұрақтар қайталанбауы керек). «Конверт сұрақ» әдісі 2-3 сұрақ жазып, конвертке салады. Әрқайсысына екі минут беріледі. Оқушы стикерге атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі. Стикерлерді жинап, бірнеше жауап дауыстап оқылады, сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. 1. Өлең неліктен «Балаларыма өсиет» деп аталған? 2. Жырау өсиеті бойынша ел тыныштығын сақтау үшін не істеу керек? 3. Автор нені аңсады? Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау Тапсырма: Жыраудың ер тұлғасын танытатын афоризм сөздерін табыңдар. Венн диаграммасы. Өлеңдегі жағымды және жағымсыз қасиеттерді салыстырыңдар.
|
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
|
Сабақтың соңы |
Жағымды пікір: (Не ұнады?) Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады, бірақ...) |
|
|||
|
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы













