|
Пән: дене шынықтыру 7-сабақ Мектеп:«Достық»ЖОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денеге түсетін күш пен денсаулық Мұғалімнің аты – жөні: Стыбаева А Күні: 16 . 01 .2018ж. Қатысқандар саны 23 Сынып: 2 «И» Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: Дәстүрлі қазақтың жүгіру ойындары |
|
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсат-тары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.5.1. кеңістікте және динамикада қарапайым өзгерістермен іс-қимылдарды ұғынады және жеткізе біледі. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: бой сергіту жаттығулар жасай алады Көптеген оқушылар: қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын атайды; Кейбір оқушылар: Қимыл-қозғалыс дағдыларының сапасын жақсарту туралы ойымен бөліседі |
|
Жетістік критерийлері |
қозғалыс машығын жақсарту жолдарын (қолды алшақ/жақын ұстау; өзі санап жасау, қайталау арқылы т.б) ұсынады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Өрмелеу Лазанье Climbing |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу. |
|
Пән аралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым |
|
Бастапқы білім |
Дене жаттығулары кезінде ағзаның өзгеруі. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. («Жылы лебіз» білдіру) 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.Аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде5 .Жылдамдыққа жүгіру6. Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Бой сергіту жаттығулары.
|
Шаттық шеңбері |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ «Арқан тартыс» – «Арқанды тартысу». Қатысушылар арқанның ұшын ұстап тұрып, қарсыластарын өз жағына тартып алуға тырысады. Дескриптор Білім алушы
Ұлттық ойындар:
Ақсерек-көксерек. Қыз
–қуу |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалады және ұсыныстарын берді.Б |
Микрофон |
||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспар-лайсыз? Қабілеті жоғары оқушы-ларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
Деңгейлік тапсырмалар |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Музыка әуенімен ден-саулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
|
Пән: дене шынықтыру 7-сабақ Мектеп:«Достық»ЖОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Топтық ойындар арқылы әлеуметтік дағдылар Мұғалімнің аты – жөні:Стыбаева А Күні: 17 . 04 .2018ж. Қатысқандар саны 24 Сынып: 2 «И» Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: Шығармашылық- топтық жұмыс арқылы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсат-тары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.5.1-өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларының тапсырмалары бойынша талқылайды және қортындылыр шығарады ,сонымен қатар конструктивті ұсыныс жасайды 2.2.6.1 - шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: бой сергіту жаттығулар жасай алады Көптеген оқушылар: қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын атайды; топпен жұмыс жасайды Кейбір оқушылар: шығармашылық қабілеттерін және идеяларды түсіндіреді және көрсетеді |
|
Жетістік критерийлері |
қозғалыс машығын жақсарту жолдарын (қолды алшақ/жақын ұстау; өзі санап жасау, қайталау арқылы т.б) ұсынады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Өрмелеу Лазанье Climbing |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу. |
|
Пән аралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым |
|
Бастапқы білім |
Жеке шығармашылық қабілет |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. («Жылы лебіз» білдіру)1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.Аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде5 .Жылдамдыққа жүгіру6. Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. |
Шаттық шеңбері |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ Қозғалысойындар (К) Оқушылар «Нөмірлерді шақыру» ойынын ойнайды. Оқушылар 2 командаға бөлінеді және жалпы старт сызығына бір-бірлеп колонна бойынша тізіліп тұрады. Бөлмеде орын көп болса және ойыншылар саны көп болмаса, оларды бір сызыққа беттерін бір жаққа қаратып екі сапқа тұрғызуға болады. Ойыншылар тұрғызылған сызықтан (старт сызығынан) 2 м қашықтықта параллель финиш сызығы сызылады. Оқушылар әрбір колоннада (топта) тәртіптік нөмірлері бойынша саналады. Өз тарапынан кезектестіру арқылы оқушыларды нөмірімен шақырады. Ұтыс ұпайы финишқа бірінші болып жүгіріп келген қатысушылар тобына жазылады. Көп ұтыс ұпай санын иеленген топ жеңеді. Эстафета ойындары «Арқан тартыс» – «Арқанды тартысу». Қатысушылар арқанның ұшын ұстап тұрып, қарсыластарын өз жағына тартып алуға тырысады. Дескриптор Білім алушы
Ақсерек-көксерек. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалады және ұсыныстарын берді.Б |
Микрофон |
||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспар-лайсыз? Қабілеті жоғары оқушы-ларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
Деңгейлік тапсырмалар |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Музыка әуенімен ден-саулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Дәстүрлі қазақтың жүгіру ойындары" 2 сынып
|
Пән: дене шынықтыру 7-сабақ Мектеп:«Достық»ЖОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денеге түсетін күш пен денсаулық Мұғалімнің аты – жөні: Стыбаева А Күні: 16 . 01 .2018ж. Қатысқандар саны 23 Сынып: 2 «И» Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: Дәстүрлі қазақтың жүгіру ойындары |
|
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсат-тары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.5.1. кеңістікте және динамикада қарапайым өзгерістермен іс-қимылдарды ұғынады және жеткізе біледі. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: бой сергіту жаттығулар жасай алады Көптеген оқушылар: қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын атайды; Кейбір оқушылар: Қимыл-қозғалыс дағдыларының сапасын жақсарту туралы ойымен бөліседі |
|
Жетістік критерийлері |
қозғалыс машығын жақсарту жолдарын (қолды алшақ/жақын ұстау; өзі санап жасау, қайталау арқылы т.б) ұсынады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Өрмелеу Лазанье Climbing |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу. |
|
Пән аралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым |
|
Бастапқы білім |
Дене жаттығулары кезінде ағзаның өзгеруі. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. («Жылы лебіз» білдіру) 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.Аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде5 .Жылдамдыққа жүгіру6. Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Бой сергіту жаттығулары.
|
Шаттық шеңбері |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ «Арқан тартыс» – «Арқанды тартысу». Қатысушылар арқанның ұшын ұстап тұрып, қарсыластарын өз жағына тартып алуға тырысады. Дескриптор Білім алушы
Ұлттық ойындар:
Ақсерек-көксерек. Қыз
–қуу |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалады және ұсыныстарын берді.Б |
Микрофон |
||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспар-лайсыз? Қабілеті жоғары оқушы-ларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
Деңгейлік тапсырмалар |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Музыка әуенімен ден-саулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
|
Пән: дене шынықтыру 7-сабақ Мектеп:«Достық»ЖОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Топтық ойындар арқылы әлеуметтік дағдылар Мұғалімнің аты – жөні:Стыбаева А Күні: 17 . 04 .2018ж. Қатысқандар саны 24 Сынып: 2 «И» Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы: Шығармашылық- топтық жұмыс арқылы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсат-тары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.5.1-өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларының тапсырмалары бойынша талқылайды және қортындылыр шығарады ,сонымен қатар конструктивті ұсыныс жасайды 2.2.6.1 - шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: бой сергіту жаттығулар жасай алады Көптеген оқушылар: қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын атайды; топпен жұмыс жасайды Кейбір оқушылар: шығармашылық қабілеттерін және идеяларды түсіндіреді және көрсетеді |
|
Жетістік критерийлері |
қозғалыс машығын жақсарту жолдарын (қолды алшақ/жақын ұстау; өзі санап жасау, қайталау арқылы т.б) ұсынады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Өрмелеу Лазанье Climbing |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу. |
|
Пән аралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым |
|
Бастапқы білім |
Жеке шығармашылық қабілет |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. («Жылы лебіз» білдіру)1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.Аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде5 .Жылдамдыққа жүгіру6. Қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. |
Шаттық шеңбері |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ Қозғалысойындар (К) Оқушылар «Нөмірлерді шақыру» ойынын ойнайды. Оқушылар 2 командаға бөлінеді және жалпы старт сызығына бір-бірлеп колонна бойынша тізіліп тұрады. Бөлмеде орын көп болса және ойыншылар саны көп болмаса, оларды бір сызыққа беттерін бір жаққа қаратып екі сапқа тұрғызуға болады. Ойыншылар тұрғызылған сызықтан (старт сызығынан) 2 м қашықтықта параллель финиш сызығы сызылады. Оқушылар әрбір колоннада (топта) тәртіптік нөмірлері бойынша саналады. Өз тарапынан кезектестіру арқылы оқушыларды нөмірімен шақырады. Ұтыс ұпайы финишқа бірінші болып жүгіріп келген қатысушылар тобына жазылады. Көп ұтыс ұпай санын иеленген топ жеңеді. Эстафета ойындары «Арқан тартыс» – «Арқанды тартысу». Қатысушылар арқанның ұшын ұстап тұрып, қарсыластарын өз жағына тартып алуға тырысады. Дескриптор Білім алушы
Ақсерек-көксерек. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалады және ұсыныстарын берді.Б |
Микрофон |
||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспар-лайсыз? Қабілеті жоғары оқушы-ларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
Деңгейлік тапсырмалар |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Музыка әуенімен ден-саулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
шағым қалдыра аласыз

ұл сабақта
оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді
деп ойлаймын.

