Бекітемін
|
Күні: |
Мектеп: №17 мұғалім: |
|
Сыныбы: 6АӘ |
Қатысқандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Мәтіннің тақырыбы мен идеясы |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Оқушылардың жазбаша тілін дамыту, Оқушылардың шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету.Ойлау шеберлігін сөйлеу мәденеиетін арттыру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді жаза алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіндердің мазмұнын сақтап жаза алады.Кейбір оқушылар орындай алады:стильдік, тілдік нормадан қате жібермейді |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар жазба тілдік дамыту |
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәтін мазмұны бойынша оқушыларды ұлттық құндылықтарды құрметтеуге баулу,оларды насихаттау жұмыстарына тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалатын іс әрекет |
дереккөз |
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру |
|
|
Сабақ ортасы |
Жаңа сабақтың мақсатын ашу үшін проблемалық сұрақтар қоя отырып Миға шабуыл жасаустратегиясын пайдалану. Мұғалім мен оқушы арасында диалог құрылады. Сұрақ қоя отырып сабақтың мақсатын ашу.
Жаңа тақырып Мәтіндер сөйлеу тіліне қарай ауызша және жазбаша болып келеді. Айтылған не жазылған ойдың не туралы екенінен хабар беретін мәтіннің ең басты бөлігі тақырып деп аталады.Тақырыпты анықтау үшін «Мәтінде не туралы айтылған?» деген сұраққа жауап іздеу керек. Мәтіннің авторы тыңдаушыға өз пікірін,, көргені, білгені, оқығаны, естігені жөнінде айтқанда оың өз мақсаты болады, оны идея деп атаймыз.Идеяны анықтау үшін «бұл мәтінде автор не айтқысы келді?» деген сұрақ қою керек. Оқулықпен жұмыс Ауызша және жазбаша мәтінде; ортақ белгілері мен ерекшеліктері атты таблицамен таныстыру 1-тапсырмадағы Венн диагреммасын орындату. Онда ауызша және жазбаша тілдің ортақ беліглері мен ерекшеліктерін ВЕНН диаграммасы түрінде көрсетіңдер. Венн диаграммасы Ауызша тілдің ортақ жазбаша тілдің Ерекшеліктері белгілер ерекшеліктері |
|
|
Cабақтың соңы |
Үйге тапсырма беру.Бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Мәтіннің идеясы мен тақырыбы
Сабақ жоспары: Мәтіннің идеясы мен тақырыбы
Бекітемін
|
Күні: |
Мектеп: №17 мұғалім: |
|
Сыныбы: 6АӘ |
Қатысқандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Мәтіннің тақырыбы мен идеясы |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Оқушылардың жазбаша тілін дамыту, Оқушылардың шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету.Ойлау шеберлігін сөйлеу мәденеиетін арттыру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді жаза алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіндердің мазмұнын сақтап жаза алады.Кейбір оқушылар орындай алады:стильдік, тілдік нормадан қате жібермейді |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар жазба тілдік дамыту |
|
Сабақ түрі |
Аралас сабақ |
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәтін мазмұны бойынша оқушыларды ұлттық құндылықтарды құрметтеуге баулу,оларды насихаттау жұмыстарына тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалатын іс әрекет |
дереккөз |
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру |
|
|
Сабақ ортасы |
Жаңа сабақтың мақсатын ашу үшін проблемалық сұрақтар қоя отырып Миға шабуыл жасаустратегиясын пайдалану. Мұғалім мен оқушы арасында диалог құрылады. Сұрақ қоя отырып сабақтың мақсатын ашу.
Жаңа тақырып Мәтіндер сөйлеу тіліне қарай ауызша және жазбаша болып келеді. Айтылған не жазылған ойдың не туралы екенінен хабар беретін мәтіннің ең басты бөлігі тақырып деп аталады.Тақырыпты анықтау үшін «Мәтінде не туралы айтылған?» деген сұраққа жауап іздеу керек. Мәтіннің авторы тыңдаушыға өз пікірін,, көргені, білгені, оқығаны, естігені жөнінде айтқанда оың өз мақсаты болады, оны идея деп атаймыз.Идеяны анықтау үшін «бұл мәтінде автор не айтқысы келді?» деген сұрақ қою керек. Оқулықпен жұмыс Ауызша және жазбаша мәтінде; ортақ белгілері мен ерекшеліктері атты таблицамен таныстыру 1-тапсырмадағы Венн диагреммасын орындату. Онда ауызша және жазбаша тілдің ортақ беліглері мен ерекшеліктерін ВЕНН диаграммасы түрінде көрсетіңдер. Венн диаграммасы Ауызша тілдің ортақ жазбаша тілдің Ерекшеліктері белгілер ерекшеліктері |
|
|
Cабақтың соңы |
Үйге тапсырма беру.Бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз













