Материалдар / Сабақ жоспары: "Қандай доп?" 1 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Сабақ жоспары: "Қандай доп?" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Тыңдалым алды тапсырма. (МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын жаңа сөздерге аударады. Қан- дай? – какой? Мен-де – у меня Сен-де – у тебя Бар -есть 1-тапсырма. (МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген жаңа сөздермен танысады: ақ, белый, white, қара, черный, black, қызыл, красный, red, көк, синий, blue, сары, желтый, yellow, жасыл, зеленый, green,қоңыр, коричневый, brown, сұр, серый, grey.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Сәуір 2022
533
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары 1-бөлім 4-сабақ

Тақырыбы: Қандай доп?

Мектебі: Горький атындағы гимназия

Күні, айы: 11.09.20

Мұғалімнің аты-жөні: Айнабекова А.С.

1 «Д» сынып

Сабаққа қатысқан оқушылардың саны: 10

Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны: 5

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіндіру.

1.2.1.1. Сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану.

1. 4.1.1. Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постерлер жасау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Түстерді атай алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша сөйлесе алады, қатысты сұрақты дұрыс қоя алады.

Кейбір оқушылар:

Өмірлік жағдаятта сын есімдерді еркін қолдана алады, өзі туралы мол ақпарат бере алады.

Бағалау критерийі

Берілген түстерді ажыратады

  1. Суретер бойынша көрсете алады

  2. Оқу құралдарын, ойыншықтарды

  3. ажыратады.

  4. Сөздердің мағынасын түсінеді.

  5. Күнделікті өмірде қолданады.

Дескриптор

-суреттерді ажыратады

-берілген түстерді ажыратады

-сөздердің мағынасын түсінеді

-сөз тіркестерін құрап айта алады

Алдыңғы оқу

Бұл не?

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Оқушлардың іс-әрекеті

Дереккөздер

Сабақтың басы

(2-3 минут)

Онлайн

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Сабақ мақсатымен таныстыру.

Қайырлы таң, қайырлы таң, қайырлы таң саған,

Қайырлы таң, қайырлы таң қуаныштымыз саған!

Доброе утро, доброе утро, доброе утро тебе,

Доброе утро, доброе утро мы рады видеть тебя!

Good morning. good morning. Good morning. To you.

Good morning. Good morning. We are glad to see you.

Сабаққа Женя деген қыз келеді. Ол кім екенің білу үшін «Цветик семицветик» деген мультфильм көреді. Сондай гүлді жинау үшін тапсырмаларды орындайды.


Оқушылар сұраққа жауап береді, жаңа тақырыпты болждайды.










Мультфильм қарайды.


1-слайд





2-слайд


https://www.google.

com/search?

=chrome..69i57j0i22i30l7.

19101j0j7&sourceid

=chrome&ie=UTF-8






3-слайд








4-слайд.


5-слайд.









Диск тыңдау


Сабақтың ортасы

(10 минут)

Онлайн


*МК-Мұғалімнің көрсетуі

*Ұ- ұжымдық жұмыс

*Т-топтық жұмыс

*ОТ- оқушының тәжірбиесі

*Ө- өзіндік жұмыс

*Қ-қалыптастырушы бағалау

* Ж- жұптық жұмыс









Сергіту сәті

Тыңдалым алды тапсырма.

(МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын жаңа сөздерге аударады.

Қан- дай? – какой?

Мен-де – у меня

Сен-де – у тебя

Бар -есть

1-тапсырма. (МК, Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын

оқулықтағы 1-тапсырмада берілген жаңа сөздермен танысады:

ақ, белый, white, қара, черный, black, қызыл, красный, red, көк, синий, blue, сары, желтый, yellow, жасыл, зеленый, green,қоңыр, коричневый, brown, сұр, серый, grey.

(Ж) 2-тапсырма.

Бұл – қарындаш. Бұл – жасыл қарындаш.

Ақ шар бар, көк шар бар,

Қызыл шар бар, сары шар бар,

Жасыл шар бар,

Көп шар бар, бес шар бар.

(Ж) 3-тапсырма. Оқушылардың берілген үлгі бойынша сөйлесу дағдыларын жетілдіруге бағытталған:

Менде сары доп бар.

Менде жасыл текше бар.

Менде қызыл қарындаш бар.

(Ж) 4-тапсырма.

-Сәлем!

-Сәлем!

-Маған сары доп берші.

-Мені, ал.

-Рақмет!




Оқушылармен жаңа сөздерді тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі


Оқушылар сөздермен танысып, сөздерді қайталайды.



Үлгі бойынша сипаттауға үйренеді.


Тапсырманы орындағанда оқушылар алдыңғы тапсырманы бекіте түседі, қатар айтып жаттығады.

Оқушылар диалогті тыңдайды, қайталайды, сонан соң жұппен жұмыс істейді. Zoom-платформасының негізінде берілген үлгі бойынша екі бала сөйлеседі.

Сабақтың соңы

(2-3 минут)

Онлайн













Өзіндік жұмыс.

(15 минут)

Оффлайн

Рефлексия















Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.


Сабақты қорытындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады. Қарапайым сұрақтарға жауап береді.

6-слайд















1 жұмыс дәптері

https://www.youtube.

com/playlist?

list=PLCZ6Ox1-

6l5LY4NwtIBt4

PPumvKmr5iYc


Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Сабақ жақсы өтті. Оларды мультфильм өте қызықтырады.

1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе?

Неге?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

Сабақ барысында өзгерту енгізілген жоқ. Сабақ желісі жоспар бойынша сәтті өтті.


Балалар сабақтың жұмыс түрлерін жоғарыдан орта деңгейде қабылданды. Сабақтың мазмұны жас ерекшелігіне сай құрастырылған.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1. Оқушылардың алдыңғы білім деңгейі.

2. Оқушылар қандай? сұрағын түсінеді. Мультфильм қызықтырды.Семицветикті өздері жасап, түстерді атады.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.Техника жағы. Ата-аналар zoom платформасында өткен сабаққа қарсы.

2. Сабақтың онлайн бөліміне көбірек уақыт бөлінуіміз керек.





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!