Тексерілді: М. Елемесов
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шалкиіз жырау «Би Темірге бірінші толғауы», Темір образына сипаттама |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж3 - көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
|||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Толғаудың кейіпкері авторға тура және жанама мінездеулерді беру |
|||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі, денешынықтыру |
|||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық, интерактивті тақта |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Тура және жанама мінездеулерді біледі және толғаудан анықтап, талдайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тура, жанама мінездеулер, автор бейнесі, ақын шеберлігі |
|||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: толғаудағы автордың көңіл- күйін анықтайды. Оқушылардың көбісі:тура және жанама мінездеулердің ерекшелігін дәлелдейді. Оқушылардың кейбірі: ақын шеберлігін зерттейді. |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Күлдір-күлдір кісінетіп» өлеңі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі |
|
||||||
|
С |
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Жырау өз толғауында би Темірді қалай мақтайды? 2. Би Темір жырау жырлағандай кемеңгерліктің,ақылдылықтың иесі ме? Тапсырма: Темір образына сипаттама беріп,постер құраңдар. «FILA» әдісі FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F /Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау; I /Пікір/– кейіпкер туралы өзінің ой-пікірі; L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар; A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі . «РАФТ» әдісі Р – оқушы А – сынып Ф – портрет Т – еркін Критерийлері: |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «ҚҚҚ кестесі»
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары "Темір би образына сипаттама" 8-сынып
сабақ жоспары "Темір би образына сипаттама" 8-сынып
Тексерілді: М. Елемесов
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шалкиіз жырау «Би Темірге бірінші толғауы», Темір образына сипаттама |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж3 - көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
|||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Толғаудың кейіпкері авторға тура және жанама мінездеулерді беру |
|||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі, денешынықтыру |
|||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық, интерактивті тақта |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Тура және жанама мінездеулерді біледі және толғаудан анықтап, талдайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тура, жанама мінездеулер, автор бейнесі, ақын шеберлігі |
|||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: толғаудағы автордың көңіл- күйін анықтайды. Оқушылардың көбісі:тура және жанама мінездеулердің ерекшелігін дәлелдейді. Оқушылардың кейбірі: ақын шеберлігін зерттейді. |
|||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Күлдір-күлдір кісінетіп» өлеңі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі |
|
||||||
|
С |
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Жырау өз толғауында би Темірді қалай мақтайды? 2. Би Темір жырау жырлағандай кемеңгерліктің,ақылдылықтың иесі ме? Тапсырма: Темір образына сипаттама беріп,постер құраңдар. «FILA» әдісі FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F /Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау; I /Пікір/– кейіпкер туралы өзінің ой-пікірі; L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар; A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі . «РАФТ» әдісі Р – оқушы А – сынып Ф – портрет Т – еркін Критерийлері: |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «ҚҚҚ кестесі»
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы












