М. Елемесов
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған жердің құдіреті |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж2 - әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
«Үш қиян» тоғауының идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан талдау |
||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі ,дене шынықтыру |
||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық, интерактивті тақта |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Толғаудың идеясын жоғары пафоспен аша алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Идея, пафос, бейне, келбет, заман шындығы, толғаныс |
||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: толғаудың тақырыбын, идеясын анықтайды. Оқушылардың көбісі: өлеңнің идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады. Оқушылардың кейбірі:заман келбетіне өзіндік пікірін білдіріп,сын айта алады. |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мұрат Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауы |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын туғызу. «Май шам» әдісі Шеңбер бойымен тұрып, жағылған май шамды бір-біріне өткізе отырып,жақсы тілектерін жеткізеді. Топқа бөлу |
|
|||
|
С |
Миға шабуыл 1. Мұрат Мөңкеұлы туралы не білдіңдер? 2. Мұрат шығармаларының басты тақырыбы не? 3. «Үш қиян» толғауының идеясы туралы не ойлайсыңдар? «Шынжыр» әдісімен өлеңнің мазмұнын сұрау. «Кубизм» Білу:
Ақын заманның бұзылған себебін қайдан,неден
іздейді? Бұза ма деп реңін Адыра қалғыр заманның Мен жаратпаймын сүреңін!»,-деп
нені айтқысы келіп отыр? Қалыптастырушы бағалау «Авторға сұрақ қою» әдісі 1-қадам: Сыныпты үлкен екі топқа бөлу. 2-қадам: 1-топ: оқырмандар, 2-топ: авторлар. 3-қадам: өлеңнің шумақтарын бөліп беру. 4-қадам: авторларға оқырмандар өздеріне бөлінген шумақтары бойынша сұрақ қояды,автор жауап береді. |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы(хрес томатия) |
|||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Әлі тоймадым... ... қорыта алдым. Егер ... қоссаңыз жақсы болар еді. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
сабақ жоспары "Туған жердің құдіреті" 8-сынып
сабақ жоспары "Туған жердің құдіреті" 8-сынып
М. Елемесов
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туған жердің құдіреті |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж2 - әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
«Үш қиян» тоғауының идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан талдау |
||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: -Тіл мен мәдениет; -Өмір бойы білім алу; -Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; -Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау. Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі ,дене шынықтыру |
||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық, интерактивті тақта |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Толғаудың идеясын жоғары пафоспен аша алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Идея, пафос, бейне, келбет, заман шындығы, толғаныс |
||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: толғаудың тақырыбын, идеясын анықтайды. Оқушылардың көбісі: өлеңнің идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады. Оқушылардың кейбірі:заман келбетіне өзіндік пікірін білдіріп,сын айта алады. |
||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мұрат Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауы |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Ынтымақтастық атмосферасын туғызу. «Май шам» әдісі Шеңбер бойымен тұрып, жағылған май шамды бір-біріне өткізе отырып,жақсы тілектерін жеткізеді. Топқа бөлу |
|
|||
|
С |
Миға шабуыл 1. Мұрат Мөңкеұлы туралы не білдіңдер? 2. Мұрат шығармаларының басты тақырыбы не? 3. «Үш қиян» толғауының идеясы туралы не ойлайсыңдар? «Шынжыр» әдісімен өлеңнің мазмұнын сұрау. «Кубизм» Білу:
Ақын заманның бұзылған себебін қайдан,неден
іздейді? Бұза ма деп реңін Адыра қалғыр заманның Мен жаратпаймын сүреңін!»,-деп
нені айтқысы келіп отыр? Қалыптастырушы бағалау «Авторға сұрақ қою» әдісі 1-қадам: Сыныпты үлкен екі топқа бөлу. 2-қадам: 1-топ: оқырмандар, 2-топ: авторлар. 3-қадам: өлеңнің шумақтарын бөліп беру. 4-қадам: авторларға оқырмандар өздеріне бөлінген шумақтары бойынша сұрақ қояды,автор жауап береді. |
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы(хрес томатия) |
|||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Әлі тоймадым... ... қорыта алдым. Егер ... қоссаңыз жақсы болар еді. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы












