Бекітемін:
|
Cыныбы: мұғалім: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Бауыржан Момышұлы «Жауынгер тұлғасы» |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Б.Момышұлы өмірі мен шығармашылығынан қысқаша мәлімет беру, өлеңнің мазмұнын меңгерту. Шығармашылыққа баулу, халық өнері туралы, ана тілі туралы оқушылардың өз ойын ашық айту |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: өлеңді оқи алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өлеңнің мазмұнын сақтап айа алады.Кейбір оқушылар орындай алады:стильдік, тілдік нормадан қате жібермейді |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың байланыстырып сөйлеу мәдениетін дамыту, әдеби тілді кеңінен қолдануға дағдыландыру |
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәтін мазмұны бойынша оқушыларды ұлттық құндылықтарды құрметтеуге баулу,оларды насихаттау жұмыстарына тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалатын іс әрекет |
дереккөз |
||||||||||||||||
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
Жаңа сабақ 1.Суреттеу. Оқиға болған жерді суреттеу. Мәскеу өлкесіндегі қырғын соғыс... (сурет салуға да болады) 2.Салыстыру. Б. Момышұлы мен Ә. Тәжібаевтың шығармаларын салыстыра қарау. «Жауынгер тұлғасы» әңгімесінде жауынгерлердің ерлік істері. Отанға деген сүйіспеншіліктері жайында айтылады. «Толағай» әдеби ертегісінде негізгі ой-жас баланың ерлігі. Өз елін қиыншылықтан құтқаруды алдына мақсат етеді. 3.Зерттеу. Әңгіменің тақырыбын, автор идеясын ашу. Б. Момышұлының шығармаларындағы ерекшелік жайында айтып өту. «Жастар-біз бастаған істің жалғасы, еліміздің ертеңі. Сондықтан олардың өміріне немқұрайлы қарай алмаймын»,-деп жазады жауынгер жазушы. 4.Талдау. Мәтінмен жұмыс жүргізу. Сұрақ-жауап, баяндау, әңгімелеу әдістері арқылы әңгімені талдау жұмысы. 5.Сәйкестендіру. Әңгіме желісіне негізделе отырып, тест жұмысын жүргізу. 6.Қолдану. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне байланысты қандай нақыл сөз, мақал-мәтел білетіндерін байқау (ерлік, батырлық, қырағылық, отансүйгіштік, қайсарлық, шыдамдылық) Мәтін барысында қолданылған мақал-мәтелге тоқталу, екі негізгі мақалға талдау жасау. (оқушы ойы) Ерді намыс өлтіреді «Тұжырым» кестесін өз беттерімен толтырады.
|
оқулық |
||||||||||||||||
|
Cабақ Соңы |
Б.Момышұлы «Жауынгер тұлғасы» оқып келу |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары:Бауыржан Момышұлы «Жауынгер тұлғасы» 6 сынып
Сабақ жоспары:Бауыржан Момышұлы «Жауынгер тұлғасы» 6 сынып
Бекітемін:
|
Cыныбы: мұғалім: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Бауыржан Момышұлы «Жауынгер тұлғасы» |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
Б.Момышұлы өмірі мен шығармашылығынан қысқаша мәлімет беру, өлеңнің мазмұнын меңгерту. Шығармашылыққа баулу, халық өнері туралы, ана тілі туралы оқушылардың өз ойын ашық айту |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: өлеңді оқи алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өлеңнің мазмұнын сақтап айа алады.Кейбір оқушылар орындай алады:стильдік, тілдік нормадан қате жібермейді |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың байланыстырып сөйлеу мәдениетін дамыту, әдеби тілді кеңінен қолдануға дағдыландыру |
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәтін мазмұны бойынша оқушыларды ұлттық құндылықтарды құрметтеуге баулу,оларды насихаттау жұмыстарына тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы |
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспар бойынша орындалатын іс әрекет |
дереккөз |
||||||||||||||||
|
Сабақ басы |
Ұйымдастыру |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
Жаңа сабақ 1.Суреттеу. Оқиға болған жерді суреттеу. Мәскеу өлкесіндегі қырғын соғыс... (сурет салуға да болады) 2.Салыстыру. Б. Момышұлы мен Ә. Тәжібаевтың шығармаларын салыстыра қарау. «Жауынгер тұлғасы» әңгімесінде жауынгерлердің ерлік істері. Отанға деген сүйіспеншіліктері жайында айтылады. «Толағай» әдеби ертегісінде негізгі ой-жас баланың ерлігі. Өз елін қиыншылықтан құтқаруды алдына мақсат етеді. 3.Зерттеу. Әңгіменің тақырыбын, автор идеясын ашу. Б. Момышұлының шығармаларындағы ерекшелік жайында айтып өту. «Жастар-біз бастаған істің жалғасы, еліміздің ертеңі. Сондықтан олардың өміріне немқұрайлы қарай алмаймын»,-деп жазады жауынгер жазушы. 4.Талдау. Мәтінмен жұмыс жүргізу. Сұрақ-жауап, баяндау, әңгімелеу әдістері арқылы әңгімені талдау жұмысы. 5.Сәйкестендіру. Әңгіме желісіне негізделе отырып, тест жұмысын жүргізу. 6.Қолдану. Кейіпкерлердің іс-әрекетіне байланысты қандай нақыл сөз, мақал-мәтел білетіндерін байқау (ерлік, батырлық, қырағылық, отансүйгіштік, қайсарлық, шыдамдылық) Мәтін барысында қолданылған мақал-мәтелге тоқталу, екі негізгі мақалға талдау жасау. (оқушы ойы) Ерді намыс өлтіреді «Тұжырым» кестесін өз беттерімен толтырады.
|
оқулық |
||||||||||||||||
|
Cабақ Соңы |
Б.Момышұлы «Жауынгер тұлғасы» оқып келу |
|
шағым қалдыра аласыз













