Өзара сабаққа қатысу және сабақты талдау
Күні: 18.11.2022
Сыныбы: 3 «А»
Пәні: Жаратылыстану
Мұғалім: Жақсылықова Мәдина
Сабақтың тақырыбы: Асқорыту жүйесі
|
№ |
Сабақтың элементтері |
Сабаққа талдау |
|
Оқу үрдісіндегі негізгі және мақсаттың қойылуы |
||
|
1 |
Сабақтың мақсатын хабарлауы |
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға асқорыту мүшелерінің ерекшеліктерін маңызын, құрамын, қызметі, құрылысы туралы түсінік беру |
|
2 |
Мақсаттың түсіндірілуі және оқылатын материалдың оқытылуы |
Bilim land сайтынан «Асқорыту жүйесі» бейнебаян көр |
|
3 |
Танымдық қызығушылықтарын дамыту/ қолданбалы жағдайлар және т.б. |
Сабақта оқушылардың танымдық қызығушылықтарын дамыту мақсатында топтық, жұптық, ұжымдық ойын элементтері қолданылды. |
|
4 |
Сабақтың мәселелі- шығармашылық құрылымы |
1.Ұйымдастыру кезеңі, Сұрақ-жауап арқыл үй тапсырмасын пысықтау (10 минут) 2. Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі (25 минут) 3. Жаңа тақырыпты бекіту кезеңі. (1 минут) 4. Сабақты қорытындылау кезеңі (2 минут) 5. Кері байланыс кезеңі (1 минут) 6.Сергіту сәті (1 минут) |
|
5 |
Оқытудың жағымды себептері |
Оқушылар сабаққа белсенді қатысты, қызығушылық танытты. |
|
6 |
Өз еркімен жұмыс істеу |
Сабақ үстінде оқушылар өз-өзін бағалау, топтық жұмыс, қалыптастырушы бағалау, зерттеу жұмыстарын жасады |
|
7 |
Оқытуды ұйымдастырудың түрі |
Ұйымдастырудың деңгейлік, топтық түрлері, ойын түрлері |
|
8 |
Оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескеру, олардың білім және тәжірибе деңгейлеріне түзету жасау. |
Сабақ барысында алдыңғы оқуды оқушылардың жеке еркшеліктерін ескере отырып, деңгейлік тапсырмалар берілді және сабақ барысында топпен бірге жұмыс жасалды. |
|
9 |
Оқушыларды саралап оқытудың жүзеге асуы |
Оқушылардың білім-білік деңгейлері ескеріліп деңгейлік тапсырмалар берілді және шығармашылық қабілеттерін дамыта отырып оқыту жүзеге асырылды |
|
10 |
Пән бойынша арнайы біліктілікті қалыптастыру/ тапсырмаға, тәжірибеге талдау жасау және құжатты безендіру, ой қорытынды жасау, болжам шығару/ |
Сабақ барысында өзіндік талдау жасау, ой қорыту, шығармашылық біліктіліктері шыңдалды. |
|
11 |
Тәртіптіліктің, ұйымдастырушылықтың, қызығушылықтың көрінуі |
Сабақ барысында оқушылар өздерін тәртіпті ұстады, топпен жұмыс жасағанда да ұйымдастырушылық қабілеттері көрінді, сабаққа жақсы қызығушылықпен қатыса алды. |
|
|
Оқылған материалдың мазмұны |
|
|
12 |
материалдың ғылымилығы, оңай меңгерілуі/ Оқушылардың жас ерекшеліктерінің ескерілуі |
Мен, сен, ол, олар – барлығымыз бір отбасымыз тақырыбын жеңіл меңгеру үшін, бейнебаян, слайдтар, сызбалар, сюжетті суреттер мен зерттеу тәсілдері қолданылды. |
|
13 |
Оқылған материалдың өзектілігі және оның өмірмен байланыстылығы |
Отбасы мүшелерінің туыстық қатынасы жайында түсінік беру. |
|
14 |
Оқу ақпаратының жаңашылдығы, проблемалылығы және жағымдылығы |
Сабақ тақырыбы Мен, сен, ол, олар-барлығымыз бір отбасымыз. Отбасы мүшелері туралы ақпарат алу.Отбасы мүшелерін күнделікті өмірде қалай аталатынын білу.Отбасы бала өміріндегі ерекше орынның бірі. Тақырыпты қарастырғанда әрбір деректі ғылыми, жаңашыл тұрғыда қарастыра отырып, жас ұрпақ бойында сауатты, білімді болуға үлкен мән беру керектігі туралы құрмет сезімін қалыптастырады. |
|
15 |
Меңгеруге ұсынылған материалдың көлемінің ұтымдылығы |
Берілген тақырып өте көлемді, мазмұны жағынан оқушыларды мейірімділік, кешірімділік, қамқорлық, бауырмалдық қасиеттерге тәрбиелейді. |
|
Сабақ берудің тиімділігі |
||
|
16 |
Уақытты қолданудың ұтымдылығы. Сабақта іс - әрекеттердің түрлерінің ауысу және кезекпен келуі, сабақ қарқынының оптималдығы |
Сабақта іс - әрекеттердің түрлерінің ауысу және кезекпен келуі, сабақ қарқынының оптималдығы Сабақта уақыт алдын-ала жоспарланған бойынша жүргізілді және тиімді қолданылды. Сабақ барысында әс-әрекеттердің барлығы жоспар бойынша жүргізіліп, әрбір кезең белгіленген уақытқа сай өтті. |
|
17 |
Көрнекіліктер және АКТ |
Бейнебаян, интерактивті тақта, карточкалар, А4 қағаздары, слайдтар. |
|
18 |
Жұмыс әдістерінің тиімділігі және жаңашылдығы |
Жаңа топтық, зерттеу, ізденіс жұмыс түрлері қолданылды. |
|
19 |
Оқушылардың жұмысын бақылауы және олардың білім, біліктіліктеріне қойылатын бағалардың талаптарының мазмұны |
Сабақ үстінде оқушылардың өзін-өзі бағалау әдісі қолданылды. Бағалау смайлик жинау әдісі арқылы жүзеге асырылды. |
|
20 |
Оқытудың тиімділігі |
Заманауи технологияны және жаңартылған білім мазмұнын оқыту технология элементтерін қолдана отырып оқыту, білімділікке баулыды. |
|
21 |
Тәрбиелеудің тиімділігі |
Бала өмірінде сауатты, білімді болудың алатын орны маңызды екендігін ұғындыра отырып, оқушылардың мейірімділік, кешірімділік, қамқорлық, бауырмалдық қасиеттерге тәрбиелеу. |
|
22 |
Сабақтың оқушының дамуына әсері |
Сабақ тақырыбы Мен, сен, ол, олар-барлығымыз бір отбасымыз тақырыбын қортындылай келіп, көзделген сұраққа жауап беру |
Сабаққа қатысып, талдау жасаған
бастауыш сынып мұғалімі: Мұсабаева Ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ талдау
Сабақ талдау
Өзара сабаққа қатысу және сабақты талдау
Күні: 18.11.2022
Сыныбы: 3 «А»
Пәні: Жаратылыстану
Мұғалім: Жақсылықова Мәдина
Сабақтың тақырыбы: Асқорыту жүйесі
|
№ |
Сабақтың элементтері |
Сабаққа талдау |
|
Оқу үрдісіндегі негізгі және мақсаттың қойылуы |
||
|
1 |
Сабақтың мақсатын хабарлауы |
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға асқорыту мүшелерінің ерекшеліктерін маңызын, құрамын, қызметі, құрылысы туралы түсінік беру |
|
2 |
Мақсаттың түсіндірілуі және оқылатын материалдың оқытылуы |
Bilim land сайтынан «Асқорыту жүйесі» бейнебаян көр |
|
3 |
Танымдық қызығушылықтарын дамыту/ қолданбалы жағдайлар және т.б. |
Сабақта оқушылардың танымдық қызығушылықтарын дамыту мақсатында топтық, жұптық, ұжымдық ойын элементтері қолданылды. |
|
4 |
Сабақтың мәселелі- шығармашылық құрылымы |
1.Ұйымдастыру кезеңі, Сұрақ-жауап арқыл үй тапсырмасын пысықтау (10 минут) 2. Жаңа тақырыпты меңгеру кезеңі (25 минут) 3. Жаңа тақырыпты бекіту кезеңі. (1 минут) 4. Сабақты қорытындылау кезеңі (2 минут) 5. Кері байланыс кезеңі (1 минут) 6.Сергіту сәті (1 минут) |
|
5 |
Оқытудың жағымды себептері |
Оқушылар сабаққа белсенді қатысты, қызығушылық танытты. |
|
6 |
Өз еркімен жұмыс істеу |
Сабақ үстінде оқушылар өз-өзін бағалау, топтық жұмыс, қалыптастырушы бағалау, зерттеу жұмыстарын жасады |
|
7 |
Оқытуды ұйымдастырудың түрі |
Ұйымдастырудың деңгейлік, топтық түрлері, ойын түрлері |
|
8 |
Оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескеру, олардың білім және тәжірибе деңгейлеріне түзету жасау. |
Сабақ барысында алдыңғы оқуды оқушылардың жеке еркшеліктерін ескере отырып, деңгейлік тапсырмалар берілді және сабақ барысында топпен бірге жұмыс жасалды. |
|
9 |
Оқушыларды саралап оқытудың жүзеге асуы |
Оқушылардың білім-білік деңгейлері ескеріліп деңгейлік тапсырмалар берілді және шығармашылық қабілеттерін дамыта отырып оқыту жүзеге асырылды |
|
10 |
Пән бойынша арнайы біліктілікті қалыптастыру/ тапсырмаға, тәжірибеге талдау жасау және құжатты безендіру, ой қорытынды жасау, болжам шығару/ |
Сабақ барысында өзіндік талдау жасау, ой қорыту, шығармашылық біліктіліктері шыңдалды. |
|
11 |
Тәртіптіліктің, ұйымдастырушылықтың, қызығушылықтың көрінуі |
Сабақ барысында оқушылар өздерін тәртіпті ұстады, топпен жұмыс жасағанда да ұйымдастырушылық қабілеттері көрінді, сабаққа жақсы қызығушылықпен қатыса алды. |
|
|
Оқылған материалдың мазмұны |
|
|
12 |
материалдың ғылымилығы, оңай меңгерілуі/ Оқушылардың жас ерекшеліктерінің ескерілуі |
Мен, сен, ол, олар – барлығымыз бір отбасымыз тақырыбын жеңіл меңгеру үшін, бейнебаян, слайдтар, сызбалар, сюжетті суреттер мен зерттеу тәсілдері қолданылды. |
|
13 |
Оқылған материалдың өзектілігі және оның өмірмен байланыстылығы |
Отбасы мүшелерінің туыстық қатынасы жайында түсінік беру. |
|
14 |
Оқу ақпаратының жаңашылдығы, проблемалылығы және жағымдылығы |
Сабақ тақырыбы Мен, сен, ол, олар-барлығымыз бір отбасымыз. Отбасы мүшелері туралы ақпарат алу.Отбасы мүшелерін күнделікті өмірде қалай аталатынын білу.Отбасы бала өміріндегі ерекше орынның бірі. Тақырыпты қарастырғанда әрбір деректі ғылыми, жаңашыл тұрғыда қарастыра отырып, жас ұрпақ бойында сауатты, білімді болуға үлкен мән беру керектігі туралы құрмет сезімін қалыптастырады. |
|
15 |
Меңгеруге ұсынылған материалдың көлемінің ұтымдылығы |
Берілген тақырып өте көлемді, мазмұны жағынан оқушыларды мейірімділік, кешірімділік, қамқорлық, бауырмалдық қасиеттерге тәрбиелейді. |
|
Сабақ берудің тиімділігі |
||
|
16 |
Уақытты қолданудың ұтымдылығы. Сабақта іс - әрекеттердің түрлерінің ауысу және кезекпен келуі, сабақ қарқынының оптималдығы |
Сабақта іс - әрекеттердің түрлерінің ауысу және кезекпен келуі, сабақ қарқынының оптималдығы Сабақта уақыт алдын-ала жоспарланған бойынша жүргізілді және тиімді қолданылды. Сабақ барысында әс-әрекеттердің барлығы жоспар бойынша жүргізіліп, әрбір кезең белгіленген уақытқа сай өтті. |
|
17 |
Көрнекіліктер және АКТ |
Бейнебаян, интерактивті тақта, карточкалар, А4 қағаздары, слайдтар. |
|
18 |
Жұмыс әдістерінің тиімділігі және жаңашылдығы |
Жаңа топтық, зерттеу, ізденіс жұмыс түрлері қолданылды. |
|
19 |
Оқушылардың жұмысын бақылауы және олардың білім, біліктіліктеріне қойылатын бағалардың талаптарының мазмұны |
Сабақ үстінде оқушылардың өзін-өзі бағалау әдісі қолданылды. Бағалау смайлик жинау әдісі арқылы жүзеге асырылды. |
|
20 |
Оқытудың тиімділігі |
Заманауи технологияны және жаңартылған білім мазмұнын оқыту технология элементтерін қолдана отырып оқыту, білімділікке баулыды. |
|
21 |
Тәрбиелеудің тиімділігі |
Бала өмірінде сауатты, білімді болудың алатын орны маңызды екендігін ұғындыра отырып, оқушылардың мейірімділік, кешірімділік, қамқорлық, бауырмалдық қасиеттерге тәрбиелеу. |
|
22 |
Сабақтың оқушының дамуына әсері |
Сабақ тақырыбы Мен, сен, ол, олар-барлығымыз бір отбасымыз тақырыбын қортындылай келіп, көзделген сұраққа жауап беру |
Сабаққа қатысып, талдау жасаған
бастауыш сынып мұғалімі: Мұсабаева Ж
шағым қалдыра аласыз













